• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vatikánský tisk proklíná katolické voliče Trumpa a Steva Bannona prohlašuje za „příznivce apokalyptické geopolitiky“

    22-7-2017 AC24 98 608 slov zprávy
     

    V relativně šokujícím článku – kdy nezapomínejte, že Vatikán toho o jistém muži, než nastoupil do úřadu, nakecal opravdu hodně – napsal blízký spojenec papeže Františka do hodně čtené vatikánské publikace útočný článek proti Stephenu Bannonovi, vedoucímu stratégovi Bílého domu, a v tom lamentoval nad posuvem směrem k fundamentalismu, jakého se dopouští američtí konzervativní katolíci, když podporují jako prezidenta Donalda Trumpa.

    Po připomínku v minulosti si papež s Trumpem své neshody občas vyříkávali. Když se v roce 2016 papeže ptali na návrh tehdejšího kandidáta Trumpa postavit zeď podél americko-mexické hranice, tak papež tvrdě poukazoval, že Trump není vůbec žádný křesťan.

    Načež Trump tyto komentáře náboženského vůdce prohlásil za „nestoudné“. Ovšem i tak se tito dva vůdci v květnu setkali tváří v tvář ve Vatikánu, kde si poseděli při 30 minutové schůzce.

    Teď ale, jak referuje FT, jezuitský kněz a blízký přítel papeže Antonio Spadaro, co je redaktorem značně čtené vatikánské publikace Civilta Cattolica, napsal spis o 2 700 slovech zveřejněný tento týden o „překvapujícím“ sbližování mezi katolickými voliči v USA a evangelickými křesťanskými pravičáky.

    „Ti, kdo sami sebe prohlašují za katolíky, se vyjadřují způsoby, jaké byly až donedávna jejich tradici cizí, a mluví tónem daleko bližším evangelíkům,“ napsal pan Spadaro.

    Řekl, že jejich „společné cíle“ se zaměřují na sociální záležitosti jako potraty a sňatky stejných pohlaví a oddávají se „nostalgickým snům o teokratickém typu státu.“

    „Ovšem nejnebezpečnější ve výhledu na takovýto pokroucený ekumenismus spočívá v jejich xenofobních a islamofobních vizích, když chtějí stavět zdi a provádět čistky pomocí deportací,“ dodal.

    Článek přilákal pozornost, neboť Fr. Spadaro je papeži Františkovi velice blízký a Vatikán tento článek musel svou cenzurou schválit.

    Spoluautorem článku byl Marcelo Figueroa, presbyteriánský pastor, který je šéfredaktorem argentinského vydávání L’Ossevatore Romano, tj. oficiálních vatikánských novin, a i ten je považován za blízkého Františkovi.

    Tón článku naznačuje ještě hlubší obavy Vatikánu, než se myslelo, ohledně směřování USA za Trumpa.

    Papež František měl s panem Trumpem koncem května ve Vatikánu soukromou schůzku ve snaze navázat pozitivní dialog po všech těch přímých i nepřímých střetech z posledních let kvůli klimatické změně a imigraci. Ale co zjevně trápí Fr. Spadara a Fr. Figueroa ještě více, je to, že mnozí katolíci propadají „stigmatizaci nepřátel, kteří jsou často až démonizováni.“

    „Do spektra hrozeb pro to, jak oni chápou americký způsob života, patří duch modernismu, černošské hnutí občanských práv, hnutí hippiee, komunismus, feministické hnutí atd. A teď v našich dnech jsou to migranti a dokonce muslimové,“ uvádí vatikánský článek s dodatkem, že oni dokonce kladou „dobytí a obranu země zaslíbené“ výše než „Ježíšův hluboký vhled plný lásky v Evangeliu.“

    Někteří konzervativní katolíci jsou ale tímto článkem pohoršeni, Rorate Caeli, který vede konzervativní katolický blog vykřikl:

    „Kvůli jeho bezprecedentní povaze a přímým útokům, jichž se dopouští proti Spojeným státům, jejich současné administrativě, americkým evangelíkům, konzervativním katolíkům ve Spojených státech (i v Evropě a v Africe znepokojených vzestupem islamismu) … ten článek překračuje všechny meze, až se z toho tají dech.“

    Spadaro v direktním tónu dospívá k závěru, že papež bude odporovat Trumpově anti-globalistické agendě…

    „Politickou strategií úspěchu začíná být zdvihat hlas v konfliktním tónu, v přehánění rozvratu, v agitaci do lidských duší líčící děsivé scénáře úplně mimo realitu,“ dodal.

    Naproti tomu papež František „systematicky káže proti této povídačce s odhalováním, že jde o šíření hrůzy,“ protože „proti této sezónní manipulaci budící úzkost a okrádající o pocit bezpečí je třeba bojovat.“

    Což jistě není vůbec překvapivé pro ty mnohé, kteří papeže Františka vidí jako hluboce zapojeného do budování Nového světového řádu (New World Order), ale přeci jen to jeho vidění věcí dost vysvětluje.

    Zdroj: globalresearch.ca

    Loading...

    Přidat komentář

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑