• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Proč se americká armáda rozpadá na kusy?

    20-7-2017 Free Globe 150 335 slov zprávy
     
    Ilustrace

    Armáda Spojených států se rozpadá na kusy, píše ve svém článku pro The National Interest bývalý plukovník a v současnosti odborník na vojenskou historii a obranu Douglas Macgregor. Podle něj za to mohou problémy, před kterými američtí generálové raději zavírají oči.


    „Pokud Donald Trump nejmenuje silného a informovaného ministra armády, který by byl schopen vyžadovat od generálů odpovědnost a trval by na radikálních změnách, může armáda ztratit mnohem více než pouze peníze," tvrdí Macgregor.


    Podle něj nejvyšší armádní velení ještě nepochopilo, že období druhé světové války již skončilo. Dále tvrdí, že velení raději investuje miliardy dolarů do neosvědčených technologií, jež údajně pomohou v daleké budoucnosti vyhrát válku, nebo do nových verzí zastaralých platforem a systémů.


    Dále píše o cvičení NATO v Bulharsku, v rámci kterých výsadkáři NATO musí proniknout na území simulovaného nepřítele, obsadit letiště a počkat na posily pro provedení další operace.


    Macgregor toto cvičení označil za „přípravu k sebevraždě", což si moc dobře uvědomují jak východoevropští partneři USA, tak i Rusko. Podobná operace vyžaduje od Spojených států převahu ve vzduchu, na moři a celkovou převahu na dotyčném bojišti.


    Pokud by se Spojené státy pokusily provést tuto operaci proti připraveným silám Ruska, Číny nebo Severní Korey, tak by toto cvičení podle něj skončilo během několika minut.


    Ještě jedním problémem americké armády jsou podle Macgregora 200 tisíc vojáků, které regulární armáda postrádá v Africe, Asii a na Blízkém východě, kde mají podpořit operace, jež tam provádí Washington.


    „Základem vojenské síly jsou bojové formace, a nikoliv počet vojáků. Dnes je americká armáda rozptýlena po celém světě a její formace jsou přežitkem studené války," domnívá se autor.


    Vojenské jednotky americké armády nejsou dnes připraveny pro společné integrované operace „v těch nejsmrtonosnějších podmínkách, které jsme kdy viděli od dob druhé světové války", tvrdí Macgregor.


    Podle jeho názoru hrozba vzniku kritické situace, která by se podobala korejské válce v 50. letech, roste s každým dnem. Právě proto není vyloučeno, že dějiny budou soudit Donalda Trumpa podle toho, koho jmenuje novým ministrem armády.



    Převzato z cz.sputniknews.com







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑