• Vybrat den

  Únor 2018
  Po Út St Čt So Ne

  V Sýrii prohlásili, že tisíce ozbrojenců jsou připraveni bojovat proti an-Nusře

  17-7-2017 Sputnik CZ 51 221 slov zprávy
   

  Podle slov Naimiho jsou připraveni bojovat proti teroristům v případě „přímé podpory od Ruska".


  „Budeme-li hovořit o počtech, tak jsou jich tisíce. Já jsem představoval seznam o 6700 lidech, nyní jejich počet převyšuje 10 tisíc. To je v Rastaně a Talbisi (provincie Homs), Hamá a Idlib. Pod naším vedením oni (ozbrojenci) vytvořili koordinující politický výbor," řekl.


  Naimi promluvil o přání tohoto výboru provést co nejrychleji setkání v Ankaře mezi ozbrojenou opozicí a ruskou stranou, „kde řeknou (ozbrojenci), že jsou pro".  „Já dám instrukce těmto velitelům vyvěsit vlajky a oni budou připraveni účastnit se osvobození Dajr az Zauru. Je to velmi důležitá otázka, která nesnese odkladu," dodal předseda národní rady.

  Podle jeho slov přijela do Ankary před dvěma týdny skupina velitelů takzvané umírněné ozbrojené opozice, která je připravena setkat se s ruským velvyslancem v Turecku a vojenskými atašé, jakmile k tomu dostane povolení od ruské strany.


  „Já vám říkám, a vy můžete nevěřit: ta strana (ozbrojená opozice — red.) chce mír a chce skončit válku a takových je 90 %. Chtějí se vrátit k mírovému životu a dostat amnestii. Ale oni se bojí a nedůvěřují. Náš úkol — vytvořit tým, který přinese pocit důvěry," řekl Naimi.


  Podle jeho slov oficiální Damašek „plní čestně sliby, které jim byly dány", Rusko je „mezinárodní hráč a hraje velmi důležitou roli v syrské krizi".


  Zpět Zdroj Vytisknout
  All Rights Reserved For Stalose.com   Kontakt  |  mobilní verze stalose.com

  Invex News
  Nahoru ↑