• Vybrat den

  Červenec 2017
  Po Út St Čt So Ne

  Ruské Uragány zneškodnily smyšlenou skupinu banditů v horách Tadžikistánu

  17-7-2017 Sputnik CZ 9 zprávy    190 slov
   

  Objektivní kontrola potvrdila úplné zničení cílů na vzdálenost 15 kilometrů", sdělil RIA Novosti oficiální mluvčí Centrálního vojenského okruhu plukovník Jaroslav Roščupkin.


  „Útvary OS RF a Tadžikistánu se poprvé účastnily společných manévrů během nenadálé prověrky bojové pohotovosti na území republiky. Před začátkem „bojových akcí" byl v divizi vyhlášen poplach, osm odpalovacích a dopravně-nabíjecích strojů překonalo vzdálenost 280 kilometrů do místa plnění úkolů, jednotky byly vybaveny a zamaskovány", řekl.


  Raketomety Uragán ráže 220 mm mohou zasáhnout cíle do vzdálenosti 35 km v podmínkách složité horské krajiny.  Celkově se manévrů účastní více než tři tisíce osob. Podporu vojákům poskytuje operativně-taktické a armádní letectvo. Do Tadžikistánu byla v těchto dnech vyslána dvě útočná letadla SU-25SM z letecké základny Kant v Kyrgyzstánu a stejný počet bombardérů SU-24M — z Čeljabinské letecké základny Šagol.

  „Piloti zaútočí na bojová stanoviště „protivníka" na horském polygonu Charbmajdon blízko tadžicko-afghánské hranice, v oblasti se bude nacházet pomocné řídící centrum štábu, společně s nímž provádí akce operativní skupina generálního štábu ozbrojených sil Tadžikistánu", řekl Roščupkin.


  201.vojenská základna je největším zahraničním vojenským objektem RF, který se nachází v Tadžikistánu. Tato jednotka se bude nacházet v zemi do roku 2042.


  Zpět Zdroj Vytisknout
  All Rights Reserved For Stalose.com   Kontakt

  Invex News
  TOP ↑