• Vybrat den

  Únor 2018
  Po Út St Čt So Ne

  Ruské Uragány zneškodnily smyšlenou skupinu banditů v horách Tadžikistánu

  17-7-2017 Sputnik CZ 38 190 slov zprávy
   

  Objektivní kontrola potvrdila úplné zničení cílů na vzdálenost 15 kilometrů", sdělil RIA Novosti oficiální mluvčí Centrálního vojenského okruhu plukovník Jaroslav Roščupkin.


  „Útvary OS RF a Tadžikistánu se poprvé účastnily společných manévrů během nenadálé prověrky bojové pohotovosti na území republiky. Před začátkem „bojových akcí" byl v divizi vyhlášen poplach, osm odpalovacích a dopravně-nabíjecích strojů překonalo vzdálenost 280 kilometrů do místa plnění úkolů, jednotky byly vybaveny a zamaskovány", řekl.


  Raketomety Uragán ráže 220 mm mohou zasáhnout cíle do vzdálenosti 35 km v podmínkách složité horské krajiny.  Celkově se manévrů účastní více než tři tisíce osob. Podporu vojákům poskytuje operativně-taktické a armádní letectvo. Do Tadžikistánu byla v těchto dnech vyslána dvě útočná letadla SU-25SM z letecké základny Kant v Kyrgyzstánu a stejný počet bombardérů SU-24M — z Čeljabinské letecké základny Šagol.

  „Piloti zaútočí na bojová stanoviště „protivníka" na horském polygonu Charbmajdon blízko tadžicko-afghánské hranice, v oblasti se bude nacházet pomocné řídící centrum štábu, společně s nímž provádí akce operativní skupina generálního štábu ozbrojených sil Tadžikistánu", řekl Roščupkin.


  201.vojenská základna je největším zahraničním vojenským objektem RF, který se nachází v Tadžikistánu. Tato jednotka se bude nacházet v zemi do roku 2042.


  Zpět Zdroj Vytisknout
  All Rights Reserved For Stalose.com   Kontakt  |  mobilní verze stalose.com

  Invex News
  Nahoru ↑