• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Guardian: pod přívalem kritiky Trump začal couvat ve spolupráci s Ruskem

    10-7-2017 Sputnik CZ 92 370 slov zprávy
     

    Trump nakonec uveřejnil zprávu, v níž uvedl, že projednávání této myšlenky samo o sobě vůbec neznamená, že bude ralizována, píše The Guardian.



    Jeho straničtí kolegové ostře zkritzovali Donalda Trumpa za jeho iniciativu, týkající se vytvoření společně s Ruskem pracovní skupiny, zabývající se kyberneticku bezpečností. Americký prezident napsal na své stránce na Twitteru, že projednával toto téma během setkání s Putinem, a taková pracovní skupina pomůže v budoucnu předejít zásahům do amerických voleb a podobnému nebezpečí. Ale, jak píše The Guardian, tento nápad ostře zkritizovali tři přední republikánští senátoři: Lindsey Graham, John McCain a Marco Rubio.

    „Není to ten nejhloupější nápad, který jsem kdy slyšel, ale má k němu blízko", řekl senátor Graham. Uvedl také, že zjevné Trumpovo přání na vše zapomenout a odpustit Rusku pouze podpořilo jeho rozhodnutí zavést nové sankce proti Moskvě.


    John McCain se domnívá, že Rusko "dosud nezaplatilo za svůj zásah". „Nastala doba jít kupředu — ano, nastala, ale Rusko musí zaplatit", trvá na svém senátor.


    Marco Rubio se také vyjádřil na toto téma na své stránce na Twitteru a napsal, že partnerství s Putinem v oblasti kybernetické bezpečnosti se rovná partnerství s Bašárem Asadem v oblasti chemických zbraní.  „Nemáme spory s Ruskem nebo ruským národem. Problém je v Putinovi a jeho násilí, válečných zločinech a zásazích do našich voleb", napsal politik.



    Když Trump uslyšel veškerou tuto kritiku, zřejmě se rozhodl distancovat od vlastní myšlenky, uvádí The Guardian. Jeho zpráva zní: „Skutečnost, že jsme s Putinem hovořili o pracovní skupině, zabývající se kybernetickou bezpečností, neznamená, že to považuji za možné. To se nepodaří, ale zastavení střelby v Sýrii se podaří — a už se podařilo!"

    Trump bojoval za sblížení s Ruskem během své kampaně, ale v uskutečnění plánů mu brání vyšetřování styků jeho kanceláře s ruskými úředníky. Jak uvádí The Guardian, vyšetřování je prakticky zaměřeno pouze na Rusko, ačkoliv Trump předpokládal, že v tom mohou být zamíchány i jiné země.


    V tom, že Rusko nemůže být partnerem USA v boji proti kybernetickým trestným činům, se shodují i další američtí politici, například poslanec Adam Shiff. Věřit Rusku není ochotná ani stálá zástupkyně Ruska v OSN Nikki Haleyová, která nicméně uvedla, že ty, kterým nevěříme, je třeba držet blízko sebe, abychom je mohli sledovat, píše The Guardian.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑