• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Putin se nakonec rozhodl ponížit «užvaněného slabocha» Оbamu — New York Observer

    9-10-2016 NWO Odpor 237 756 slov zprávy
     


    Putin se nakonec rozhodl ponížit «užvaněného slabocha» Оbamu — New York Observer

    Pro nikoho není tajemství, že Kreml nemá současného amerického prezidenta za nic, píše John Schindler, pozorovatel New York Observer. Podle jeho názoru se Moskva snaží všemožně dát najevo svou nepřízeň vůči Barackovi Obamovi využívajíc skutečnost, že lhůta jeho plných mocí se chýlí ke konci. Kreml možná už nikdy nenarazí na amerického prezidenta s tak slabou vůlí. Proto se Rusové snaží vytěžit maximum z tohoto «nezaslouženého geostrategického dárečku», pokud takovou možnost mají. «Připravte se, čeká nás neklidný podzim», − konstatuje John Schindler.



    Dávno už se stalo zřejmým, že Vladimir Putin a jeho souputníci se chovají k Barackovi Obamovi nanejvýš přezíravě, píše pozorovatel New York Observer John Schindler.


    Podle jeho slov je pro moskevské silové složky, vyškolené v KGB, užvaněný advokát ve funkci amerického prezidenta  — «slaboch, prakticky karikatura všeho toho, co na postmodernistickém Západě tak nenávidí».


    Jelikož Obama v krátké době svůj post opustí, Kreml se už ani nesnaží svou nepřízeň skrývat. Týká se to i diplomacie na nejvyšší úrovni, od níž se očekává aspoň trochu taktu.


    Například Sýrie se stala opravdovou zahraničněpolitickou noční můrou, pochmurně ovlivňující  dědictví po americkém prezidentovi.


    «Ubohé pokusy Johna Kerryho, k ničemu se nehodícího Obamova státního tajemníka, ustát úlohu USA v tomto odporném konfliktu, narazily na nestydatý odpor ze strany Moskvy. Kreml dal naprosto zřetelně najevo, že nestojí o další jednání s Washingtonem ve věci Sýrie: My jsme vyhráli, vy jste prohráli, tak se s tím smiřte», − konstatuje autor článku.


    Na druhé straně by se Obamova administrace podle Schindlerova názoru neměla takovémuto vývoji událostí divit. Už před třemi lety Bílý dům odstoupil Moskvě vedení. To bylo jasné každému, kromě amerického prezidenta a «samozvaných zahraničněpolitických géniů» v jeho okolí.


    «Dovolili jsme Putinovi, aby v Sýrii udělal, co se mu zachtělo – zachránit Asádův loutkový režim a deklarovat rozhodnost a moc Ruska. A vina za to spočívá jen a jen na nás», − zdůrazňuje AUTOR.


    Všechno to bylo možné předpovědět. Putin, který byl vždy oportunistou, prostě využil ke konci se blížící Obamův mandát, a učinil rázný krok. Kreml možná už nikdy nenarazí na amerického prezidenta s tak slabou vůlí. Proto se Rusové snaží vytěžit maximum z tohto «nezaslouženého geostrategického dárečku », pokud takovou možnost mají. A stopy této  «agresivní bezprincipiálnosti» lze potkat na každém kroku.


    USA si už zvykla na to, že Moskva vede «nebezpečnou hru», když se americká plavidla přibližují k ruským břehům. Ale teď se to už neomezuje pouze na Černé moře. Námořní flotila Ruské federace vytvořila novou složku strategických bombardérů na Dalekém Východě, aby sledovala a «dráždila» Američany v pacifické oblasti. Ту-23 М³, «ti vrahové letadlových lodí», budou brzy opět v patách lodím armádních sil USA, což od 80. nedělaly.


    Obama ze všech sil odmítá připustit, že USA a Rusko se nachází ve stavu nové studené války, ale Putin nepochybně takový názor nesdílí. Tento týden Ministerstvo obrany RF ohlásilo, že uvažuje o znovuotevření vojenských základen ve Vietnamu a na Kubě, «která se nachází ve vhodné blízkosti od Floridy».


    Kreml se podle všeho pouze naparuje a hraje před publikem, soudí Schindler. Přesto některé kroky Moskvy vypadají docela hrozivě a měly by vyvolat neklid NATO a Pentagonu. Situace se stává zvláště děsivou v neklidném baltském regionu, kde Rusko «ochotně demonstruje svou bojovou sílu, při čemž se zřejmě málo stará o to, co si o tom myslí ostatní».


    Podle údajů Estonců ruská armáda přesunula do Kaliningradu komplexy «Iskander-M». Poloměr dosahu těchto operativně-taktických raketových komplexů představuje 500 kilometrů, což znamená, že jsou schopné zasáhnout cíle v Polsku a v Pobaltí.


    «Rozmístění komplexů „Iskander -М“ v Kaliningradu, západně od pobaltskch republik, se oprávněně považuje za destabilizaci celého východního křídla NATO, které, přes všechna tvrzení Bílého domu o bezpečnosti, zůstává stále zranitelné ruskými útoky. Pro Varšavu a několik dalších hlavních měst aliance připomíná tento krok baltskou verzi Karibské krize», − domnívá se Schindler.



    Je to přímá výzva Washingtonu ze strany Moskvy, a osobní výzva Barackovi Obamovi od Vladimira Putina. Důstojník KGB v Kremlu se snaží dosáhnout  poslední významné ponížení amerického prezidenta předtím, jak tento opustí Oválnou pracovnu.


    «A vlastně proč ne? — ptá se autor článku. — Podobné neuvážené tahy Rusů dobře fungují, jestliže uvážíme, že Obama dává přednost tomu, že strká hlavu do písku a spoléhá na zlepšení situace, zatímco Moskva řádí».


    Putin nepochybně ví, že jeho okno příležitostí se brzy zavře. Předvolební kampaň Kremlu «velmi přátelsky nakloněného» Donalda Trampa se nachází ve stádiu volného pádu, proto Moskva bude mít pravděpodobně co dělat s«nasupenou» Hillary Clinton.


    Je jí dokonalo známo, že Kreml učinil vše, aby zmenšil její šance na vítězství, nevyjímaje špionáž, hackerské útoky, vydírání a únik elektronické pošty demokratů. A jestliže je Clintonova rodina v něčem velmi úspěšná, jsou to osobní vendetty.


    «Proto je nutné, aby Putin jednal právě teď. Připravte se, čeká nás neklidný podzim»,  uzavírá John Schindler


    Zdroj: 


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑