• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Světová premiéra dystopického sci-fi muzikálu 2116 Raye Bradburyho v Praze – 18.8.2016

    17-8-2016 NWO Odpor 113 1005 slov zprávy
     


    Světová premiéra dystopického sci-fi muzikálu 2116 Raye Bradburyho v Praze – 18.8.2016

    Dílo na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla se dotýká kontroverzních témat blízké budoucnosti, jako je neustálá kontrola a monitoring obyvatel. Trestnými činy jsou například odpojení od internetové sítě, vypnutí mobilu nebo čtení pohádek. Na světový pořádek dohlíží Universal Security Agency (USA). Světová premiéra dystopického sci-fi muzikálu Raye Bradburyho RAY BRADBURY´S 2116 bude mít světovou premiéru 18.8. v divadle Semafor.



    Americký divadelní a filmový režisér Steve Josephson, blízký přítel Raye Bradburyho, na přání světoznámého spisovatele dokončil jeho poslední dílo a uvede ho ve 12 exkluzivních představeních.



    Tisková zpráva:


    Poslední vzkaz Raye Bradburyho: sci-fi muzikál RAY BRADBURY´S 2116 bude mít světovou premiéru v Praze


    Režisér Steve Josephson uvede limitovaný počet 12 exkluzivních představení dystopického sci-fi muzikálu



    Praha, 25. července 2016: Světová premiéra dystopického sci-fi muzikálu Raye Bradburyho RAY BRADBURY´S 2116 bude mít světovou premiéru v Praze. Dílo na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla se dotýká kontroverzních témat blízké budoucnosti, která se ovšem mohou stát realitou. Americký divadelní a filmový režisér Steve Josephson, blízký přítel Raye Bradburyho, na přání světoznámého spisovatele dokončil jeho poslední dílo a uvede ho ve 12 exkluzivních představeních v pražském divadle SEMAFOR. Premiéra bude 18. 8. 2016.


    Ačkoli se Ray Bradbury aktivně účastnil vzniku svého 2116 a plánoval světovou premiéru v Praze, samotné realizace se bohužel nedožil. Jeho přítel a spoluautor Steve Josephson tak nyní přináší Bradburyho poselství ze záhrobí, hru, která oživuje Bradburyho názory, nápady, myšlenky a vzpomínky.


    „Toto je moje nejlepší hra.“ Ray Bradbury


     


    Hudební, taneční i fyzické divadlo s originální scénickou úpravou


    Stylizovaný muzikál na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla je osobní a finální výpovědí velikána sci-fi žánru Raye Bradburyho (451 stupňů Fahrenheita, Marťanská kronika aj). Jeho dosud nepříliš známá vášeň pro divadlo dala vzniknout neopakovatelnému intergalaktickému příběhu o putování Stínové show pana Marionetta – divadelní společnosti uprchlíků před zákonem, považovaných Universal Security Agency (nadnárodní bezpečnostní agentura) za teroristy a stíhaných z pohledu dnešní doby za zcela absurdní skutky.



    Sci-fi muzikál dotýkající se znepokojivých témat


    Děj připravované představení, ač z budoucnosti roku 2116, se kromě jiného dotýká již aktuálně znepokojivých témat a otázek, jako je globální propojení a možná kontrola velké části obyvatel pomocí internetového připojení a chytrých mobilních telefonů, cenzura, regulace a kriminalizace nepohodlných názorů a zvyšování bezpečnostních opatření a pravomocí ze strany států a nadnárodních organizací.



    Mezinárodní tvůrčí skupina s českými herci


    Libreto muzikálu Raye Bradburyho dokončil Steve Josephson, který je i režisérem a choreografem muzikálu, hudbu složil John Hoke, scénu a kostýmy má na starosti Aleš Valášek. Hereckých rolí se v představení zhostí Tomáš Vaněk, Peter Pecha, Michaela Horká/Elin Špidlová, Tomáš Novotný a Olga Lounová/Lucia Jagerčíková.




    Na festivale v Edinburghu finalistou v „Best New Musical“
    Některé pasáže muzikálu vznikaly během společných workshopů například v Los Angeles nebo na festivale v Edinburghu, kde byl následně muzikál finalistou Best New Musical o nejlepší nový muzikál, a to navzdory tomu, že ještě neobsahoval řadu písní a tanečních čísel, které byly přidány až později.



    „Plíživé. Děsivé. Dětinské. Loutky jsou nebezpečně podmanivé V novém muzikálu uznávaného guru fikce Raye Bradburyho pan Marionette vede snově gotickou pohádku o rizicích spojených s dosahováním dokonalosti. Inscenace pod taktovkou Gallimaufry Performing Arts Steva Josephsona nabízí kvalitní písně, skvělý tanec a (Tim) burtonovskou estetiku,“ uvedl The List, časopis festivalu v Edinburghu. 



    Připravovaných 12 exkluzivních představení se odehraje v divadle SEMAFOR v anglickém jazyce s českými titulky. Představení budou probíhat od 18. srpna do 4. září 2016.


     


    Více informací o chystaném muzikálu naleznete na: www.2116.cz


    Vstupenky na představení je možné zakoupit na www.ticketportal.cz


      


    Muzikál RAY BRADBURY´S 2116


    Hudba: John Hoke


    Libreto: Ray Bradbury, Steve Josephson


    Režie a choreografie: Steve Josephson


    Scéna a kostýmy: Aleš Valášek


    Hrají: Tomáš Vaněk (Albert Brock / Mr. Marionette), Peter Pecha (Prof. Faber / Mr. Wycherly), Michaela Horká / Elin Špidlová (Clarisse McClellan / Mrs. Wycherly), Tomáš Novotný (Cpt. Wilder), Olga Lounová / Lucia Jagerčíková (Bride-bot)


     


    Steve Josephson


    Steve Josephson je producent, režisér, choreograf, spisovatel, textař a performer. Jeho práce, zahrnující řadu amerických, evropských i světových premiér děl renomovaných autorů, je kritikou uznávána a na mezinárodním poli získal řadu ocenění. V roce 2002 zahájil dvou a půl-letý projekt ve spolupráci s Lucasfilm, Ltd., jehož výsledkem bylo úspěšné dílo „Star Wars Trilogy in 30 minutes“. V návaznosti na úspěšné uvedení dlouhodobě produkoval v Coronet Theatre v Los Angeles a vytovřil představení pro Comic-Con v San Diego Convention Center. V New Yorku napsal, režíroval a produkoval úspěšnou Off-Bradway frašku „Some Summer Night“, která vyhrála ocenění „1992 New American Musical Writers Festival“. V Los Angeles produkoval a režíroval premiéru hry „Weird Romance“, jež drží ocenění Dramalogue Award. V San Franciscu byl spoluautorem, koproducentem a režisérem muzikálu „Tea & Crumpets“, který v roce 1998 získal ocenění „Best New Musical“ v rámci San Francisco Bay Area Theatre Critics Circle Award. V Praze Steve v nedávné době spolupracoval s Mirjam a Danielem Landou v rámci světové premiéry rockové opery Klíč králů, kde působil jako kreativní ředitel a choreograf. Také režíroval českou premiéru muzikálu RENT. Další tvorba v Praze zahrnuje režii české premiéry muzikálu Sweeney Todd nebo představení Skleněný zvěřinec Tennessee Williamse pro Prague Playhouse. V roce 2004 Steve Josephson založil společnost Gallimaufry Performing Arts, pod jejíž hlavičkou produkoval a režíroval neuvěřitelných 75 představení pro řadu uměleckých souborů.


     


    Ray Bradbury


    Raymond Douglas Bradbury (1920 – 2012) byl americký romanopisec, povídkář, básník, esejista, autor mnoha scénářů a divadelních her. Napsal množství hororových a sci-fi románů a povídek. K jeho nejznámějším dílům patří romány 451 stupňů Fahrenheita, Tudy přijde něco zlého nebo sbírka povídek Marťanská kronika. Počátky jeho díla jsou spojeny s tzv. Zlatým věkem science fiction. Kromě beletrie napsal také mnoho krátkých esejí o umění a kultuře, čímž upoutal pozornost kritiků v této oblasti. V osmdesátých letech se přeorientoval na psaní detektivních příběhů. Celkem publikoval více než 30 knih, téměř 600 povídek a nespočet básní, esejí a divadelních her. Jeho tvorba se nikdy neomezovala čistě na literaturu. Byl nominován na filmového Oscara za svůj animovaný film Icarus Montgolfier Wright a vyhrál cenu Daytime Emmy Award za další animovaný film The Halloween Tree. Adaptoval 65 svých povídek pro televizní pořad The Ray Bradbury Theater. Byl kreativním konzultantem pavilonu Spojených států na Světovém veletrhu v New Yorku v roce 1964.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑