• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Skryté dejiny EÚ. – 1. část – Medzivojnová ČSR

    16-8-2016 NWO Odpor 404 1197 slov zprávy
     


    Skryté dejiny EÚ.  – 1. část – Medzivojnová ČSR

    Medzivojnová ČSR


    Spomedzi nástupníckych štátov Rakúsko-Uhorska malo novovytvorené nezávislé Československo kľúčový význam z hľadiska globálnej politiky. Ale možno nie tak, ako by sme si radi mysleli. Veľmi zaujímavé postrehy o medzivojnovej ČSR zachytila vo svojej knihe „Tieňové dejiny EÚ“ docentka prestížneho MGIMO (Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov) Oľga Nikolajevna Četverikovová. Oľga Nikolajevna je v súčasnosti uznávaným a v Rusku veľmi sledovaným odborníkom s veľkým vplyvom na verejnú mienku (predovšetkým veriacich ľudí), je považovaná za odborníka na Vatikán a Južnú Ameriku. Myslíme si, že našincovi bude užitočné oboznámiť sa s týmito informáciami. Nižšie uvádzame voľný komentovaný preklad  fragmentu jej knihy.



    „…Čo sa týka rozpadnutého Rakúsko-Uhorska, kľúčový význam tu pre vplyv anglosaského kapitálu malo novovytvorené nezávislé Československo, ktorého zakladateľom bol Tomáš Masaryk (1850-1937) T. Masaryk zohral dôležitú úlohu v povojnovej histórii Strednej Európy, čo bolo podmienené okrem iného aj jeho úzkymi väzbami na finančné kruhy z Wall Street…


    Podľa rady výskumníkov bol moravský rodák Masaryk ľavobočkom bohatého Žida Natana Redlicha a jeho slúžky, pochádzajúcej z moravanských Nemcov. Zariadiac sobáš slúžky s jedným z jeho pracovníkov menom Masaryk, sa Redlich ničmenej postaral o to, aby jeho syn dostal kvalitné vzdelanie, a poslal ho na štúdiá do vychýrených univerzít Lipska a Viedne. V Lipsku sa Masaryk zoznámil s americkou študentkou Charlottou Garrigue, príbuznou bohatého amerického židovského bankára Charlesa Kreina, ktorá sa neskôr stala jeho ženou. S pomocou Kreina, angažovaného vo financovaní predvolebnej kampane W. Wilsona sa Masaryk dostal do okruhu osobností, blízkych k prezidentovi a závislých od bankárov z Wall Streetu.


    Mimoriadne sympatie a podporu mal Masaryk zo strany židovskej obce New Yorku, ktorá vysoko ocenila jeho zásluhy (ako advokáta) vo veci obhajoby Žida L. Gilsnera, ktorému hrozil trest smrti za vraždu kresťanskej dievčiny v Čechách[29]. Najdôležitejším katalyzátorom neskorších úspechov Masaryka bola jeho hlboká sympatia k sionizmu, ktorým sa Masaryk nadchol pod vplyvom ideí Achad-Gaama, ideového otca jednej z politických odnoží sionizmu. Masaryk uznával politické ciele sionizmu, ale v prvom rade preň predstavoval hnutie za duchovnú obrodu židovského národa, pre ktorý požadoval status osobitej národnostnej skupiny, rozvíjajúcej svoje náboženské a kultúrne tradície. [30]



    Související: 

    Počas emigrácie v rokoch Prvej svetovej vojny Masaryk navštívil Ženevu, Paríž, Londýn, Chicago, Washington, Boston a i., kde sa zoznámil s mnohými vplyvnými sionistickými aktérmi, úzko previazanými s D. Lloyd-Georgeom a W. Wilsonom, čo upevnilo jeho postavenie vplyvného spoločensko-politického činiteľa. Medzi nimi boli L.L. Brandise (prvý Žid – člen Najvyššieho súdu USA, ktorý zohral dôležitú úlohu v procese získania podpory USA pre Balfourovu deklaráciu), S.S. Weiss (rabín, zakladateľ Federácie amerických sionistov, viceprezident a neskôr prezident  Americkej sionistickej organizácie a organizátor Svetového židovského kongresu), D.U. Mac (člen dozornej rady Amerického židovského výboru, prvý prezident Americkej sionistickej organizácie, prvý predseda Výboru židovských delegácií na Parížskej mierovej konferencii 1919-1920, honorárny prezident Svetového židovského kongresu), N. Sokolov (prezident Svetovej sionistickej organizácie) a Ch. Waizman (zástanca názorov Achad-Gaama, ktorý ovplyvnil prijatie Balfourovej Deklarácie, prezident Sionistickej organizácie, prvý prezident budúceho štátu Izrael) [31].


    Práve počas Prvej svetovej vojny sa Masaryk v USA stáva hlavným účastníkom realizácie americkej stratégie demontáže a perestrojky Habsburgskej ríše: bola mu zverená faktická tá istá misia, ktorú plnil L. Trockij v Rusku. Už v júli 1915 Masaryk menom vtedy ešte neexistujúceho Československa vyhlasuje vojnu Rakúsko-Uhorsku a s pomocou iného amerického agenta, budúceho predstaviteľa amerických tajných služieb v Petrohrade, českého Žida Emmanuela Boscha [32], formuje neskôr „preslávené“ československé légie v Rusku, ktoré sa stali hlavným mechanizmom v procese „prečerpania“ bohatstiev, nevyhnutných pre stavbu nového štátu. Hovoríme tu, predovšetkým, o cárskom ruskom zlate, ktoré Čechoslováci previezli po Transsibírskej magistrále do Vladivostoku a preč z krajiny. Po Februárovej revolúcii v Rusku je Masaryk menovaný za veliteľa Československýách légií, prichádza do Ruska, kde na zhromaždení československých vojakov v Kyjeve vyhlásil vytvorenie Národnej rady ako centra boja za „národnú nezávislosť“.


    Masaryk v Rusku


    Po Októbrovej revolúcii sa „samozvaná“ československá vláda presťahovala do Petrohradu, a neskôr do Moskvy, a v marci 1918 bola Masarykom a Trockým podpísaná dohoda o spolupráci. Fakticka reč bola o tom, aby Čechoslováci napomáhali stabilizácii režimu Trockého [33]. Všetko sa to robila z inštrukcie amerického velenia a na americké peniaze (Kongres USA na túto operáciu vyčlenil 7 mln dolárov. V októbri 1918 Masaryk dorazil znovu do USA a bol menovaný predsedom Stredoeurópskeho Zväzu (svojho druhu predobraz socialistických krajín Východnej Európy), menom ktorého uzatvoril vojenskú dohodu s USA. V rovnakom čase vyhlásil nezávislosť Československa, čím privodil smrteľný úder Rakúsko-Uhorskej monarchii.


    Účel vytvorenia Československa, tohto predtým nikdy nejestvovavšieho štátu, bol vcelku jednoznačný. Spočíval v tom, aby sa v strednej Európe sformoval štát, absolútne pod kontrolou sionistov. Jeho hranice boli ukrojené takým spôsobom, aby ani jeden z jeho národov netvoril „väčšinu“ obyvateľstva. Na zahrnutých územiach Čiech, Moravy, Slovenska, časti Sliezska a Zakarpatskej Rusi žili Nemci, Slováci, Maďari, Rusíni a i., takže Česi tvorili menej ako polovicu obyvateľstva, čiže boli národnostnou menšinou. Zatiaľ čo úlohu „spájajúceho článku“ na ideologickej úrovni predstavoval „čechoslovakizmus“, na úrovni štátneho riadenia to boli českí, nemeckí, slovenskí a maďarskí Židia, vo svojej väčšine podnikatelia, úradníci, predstavitelia voľných profesií, ktorí sa aj stali skutočnými pánmi krajiny [34]. Táto úloha Československa ako silného sionistického štátu v centre Európy zostane zachovaná aj po Druhej svetovej vojne, to isté sa týka aj súčasných Čiech.


    V demarkácii hraníc Československa, ako aj hraníc iných východoeurópskych štátov, veľkú úlohu zohral Výbor židovských delegácií, vytvorený v marci 1919 pre účely participácie na Parížskej mierovej konferencii, kde mal prilákať pozornosť svetovej verejnosti k situácii židovských obcí v krajinách Strednej, Východnej a Juhovýchodnej Európy a získať medzinárodné záruky ochrany ich práv. Na práci Výboru sa podieľali predstavitelia židovských národných zhromaždení, rád, výborov, komisií, vytvorených po Prvej svetovej vojne vo väčšine židovských obcí Európy, a taktiež Americký židovský výbor, delegáti židovských obcí Palestíny, Svetovej Sionistickej organizácie a B’nai B’rith. Práve táto štruktúra predložila parížskej konferenccii memorandum s požiadavkou zahrnúť do zmlúv s novými a rozširujúcimi sa štátmi mimoriadne podmienky, garantujúce urovnanie všetkých národnostných menšín v rovine občianskych a politických práv s pôvodným obyvateľstvom a zabezpečenie ich autonómie v sfére kultúrneho, náboženského a spoločenského života. Toto memorandum malo rozhodujúci vplyv na obsah a formuláciu zmlúv o právach menšín, podpísaných Ligou národov s Rakúskom, Bulharskom, Maďarskom, Gréckom, Poľskom, Rumunskom, Tureckom, Československom a Juhosláviou[35].


    Hoci sa zmluvy týkali všetkých národnostných menšín, mimoriadny význam, ktorý im pripisovali práve židovské obce, bolo verejným tajomstvom[36]. Výbor židovských delegácií pokračoval v činnosti aj po skončení Parížskej mierovej konferencie, venujúc sa prednostne ochrane práv židovských menšín v súlade s prijatými zmluvami, a roku 1936 ho vymenil novovytvorená Svetový Židovský kongres (situácia sa zmenila v súvislosti s príchodom nacistov k moci v Nemecku).


    Vystupujúc počas medzivojnového obdobia rozvoja v podobe modelu „tolerancie“, zohrávalo Československo dôležitú úlohu v realizácii stratégie kontroly sionizmu nad európskymi elitami. A nie náhodou práve tu bol pri ideologickej a finančnej podpore sionistického hnutia výstižne sformulovaný a všestranne rozpracovaný program výstavby „Pan-Európy“ alebo „Spojených štátov Európy“ (samotná myšlienka bola značne staršia), za ktorej autora je považovaný gróf Richard Nicolaus von Coudenhove-Calergi – bývalý rakúsky diplomat a veľký priateľ Masaryka.


    Mimochodom, vidíme, že dnešná agenda Bruselu znie presne identicky – vytvoriť európsky superštát, „Spojené štáty Európy“, v ktorých národné štáty, ak sa budú vzpierať Bruselu, budú zodpovedajúco potrestané.


    pokračování příště…


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑