• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Pět „Států Evropy s nedeklarovanými jadernými zbraněmi“, jaderný arsenál Turecka, cíl je Rusko a Irán

    12-8-2016 NWO Odpor 116 1060 slov zprávy
     


    Pět „Států Evropy s nedeklarovanými jadernými zbraněmi“, jaderný arsenál Turecka, cíl je Rusko a Irán

    Jsou Turecko, Německo, Belgie, Nizozemí a Itálie jadernými mocnostmi?
    Autorova poznámka: Tento článek byl původně publikován centrem Global Research v únoru 2010 pod titulkem: Pět „Států Evropy s nedeklarovanými jadernými zbraněmi“. Média, politici a vědci zůstali potichu. Soustředění bylo vytrvale na neexistující jaderné zbraně Iránu. Jak je hojně zdokumentováno, Belgie, Nizozemí, Německo, Itálie a Turecko vlastní jaderné zbraně, jež jsou rozmístěny pod národním velením proti Rusku, Iránu a Střednímu východu. V nedávném vývoji  se následně po nezdařeném vojenském puči v červenci 2016 v médiích objevila zpráva o jaderných zbraních Turecka uskladněných a rozmístěných na letecké základně Incirlik. US Rada pro obranu národních zdrojů ve zprávě z února 2005 potvrdila rozmístění 90 takzvaných taktických jaderných zbraní B61 v Turecku, z nichž některé byly následně vyřazeny z provozu.



    Hromadění a rozmisťování taktických B61 v těchto pěti „nejaderných státech“ jsou zamýšleny pro cíle na Středním východě. Navíc v souladu s „údernými plány NATO“ by tyto termonukleární likvidátory bukrů (bunker buster) bomby B61 (hromaděné „ne – nukleárními státy“) mohly být odpáleny „proti cílům v Rusku nebo v zemích na Středním východě jako jsou Sýrie a Irán“ (citováno v Radě pro obranu národních zdrojů, Nukleární zbraně v Evropě, únor 2005, zvýraznění přidáno)


    V nedávném vývoji tiskové zprávy včetně Deutsche Welle potvrdily rozmístění 50 tureckých jaderných zbraní B61 na letecké základně Incirlik. Toto však bylo známo již po léta. Médiím trvalo deset let, aby uznala, že Turecko (nejaderný stát) vlastní značný nuklerání arzenál.


    Panují však nějaké nejasnosti v mediálních zprávách, co se týče charakteru jaderných bomb uskladněných a rozmístěných v Incirliku. Jsou to gravitační bomby B61 (typu bunker buster) s nukleárními hlavicemi, s explozivní kapacitou až do 170 kilotun (až 12x větší než bomba v Hirošimě).


    Přesnost počtu bomb citovaných v mediálních zprávách zbývá ověřit. Některé z bomb byly vyřazeny. Některé z nich by mohly být nahrazeny novější verzí včetně B61 – 11.


    Mělo by být zdůrazněno, že v posledních několika letech Pentagon vyvinul pokročilejší verzi B61, totiž B61 – 12, která je slated, aby nahradila starší verze, jenž jsou v současné době skladovány a rozmístěny v západní Evropě včetně Turecka.


    Jaderné zbraně jsou na stole: Pentagon nyní uvažuje o nukleárních zbraních za bilión dolarů.


    Upustilo se od pojmu zastrašování. Je zamýšleno tyto takzvané mini – nuky skutečně použít.Pod takzvaným Programem prodloužení života Pentagonu jsou nukleární zbraně 61 zamýšleny k tomu, aby „zůstaly funkční nejméně do roku 2025.“


    Činí toto Turecko nedeklarovanou jadernou mocností?


    Odpovědí je Ano, ale toto též platí pro čtyři další země, konkrétně Belgii, Nizozemí, Německo a Itálii, které také vlastní nukleární zbraně B61, rozmístěné pod národním velením a zamířené na Rusko, Irán a Střední východ.


    Michel Chossudovsky, 30. července 2016


     


    „Tato politika daleko vzdálená od učinění Evropy bezpečnější a od vytvoření Evropy méně závislé na jaderných zbraních by mohla nakonec přinést více jaderných zbraní na evropský kontinent a frustrovat některé z pokusů, jenž jsou činěny, aby se dosáhlo multilaterálního jaderného odzbrojení,“ (bývalý generální tajemník NATO George Robertson citován v Global Security, 10. února 2010)


    „ Je Itálie schopná zasadit termonukleární úder? …. Mohli by Belgičané a Nizozemci shodit vodíkové bomby na nepřátelské cíle? …. Německé vojenské letectvo by nemohlo trénovat, aby svrhlo 13x silnější bomby než byla ta, co zničila Hiroshimu, že?… Jaderné bomby jsou uskladněny na leteckých základnách v Itálii, Belgii, Německu a Nizozemí –  a letadla z každé této jednotlivé země jsou schopny je svrhnout.“ („Co dělat s tajnými jadernými zbraněmi Evropy.“ Časopis Time, 2. prosince 2009)


     


    „Oficiální“ státy jaderných zbraní


    Pět zemí, USA, Spojené království , Francie, Čína a Rusko jsou považovány za „státy jaderných zbraní“ (NWS – Nuclear Weapon States), a mají „mezinárodně uznaný status udělený Smlouvou o nešíření jaderných zbraní“ (NPT – Non Proliferation Treaty)“. Tři další „Ne NPT země“ ( tj. nesignatářské státy NPT) včetně Indie, Pákistánu a Severní Koreje přiznaly, že vlastní jaderné zbaně.


     


    Izrael: „Nedeklarovaný jaderný stát“


    Izrael je identifikován jako „nedeklarovaný jaderný stát“. Produkuje a rozmisťuje jaderné hlavice namířené proti vojenským a civilním cílům na Středním východě včetně Teheránu. Bylo zde mnoho humbuku, podporovaném sporými důkazy, že Irán by se mohl někdy v budoucnu stát státem vlastnícím jaderné zbraně. A tudíž by se měl vážně zvažovat preventivní obranný jaderný útok proti Iránu, aby zneškodnil jeho neexistující program jaderných zbraní a „učinil svět bezpečnějším místem“. Mainsteamová média oplývají provizorním názorem na jadernou hrozbu Iránu. Ale co těch pět evropských „nedeklarovaných jaderných států“ včetně Belgie, Německa, Turecka, Nizozemí a Itálie. Představují hrozbu?


     


    Belgie, Německo, Nizozemí, Itálie a Turecko: „Nedeklarované státy vlastnící jaderné zbaně“


    Zatímco schopnosti iránských jaderných zbraní jsou nepotvrzeny, schopnosti jaderných zbraní těchto pěti zemí včetně podrobností o jejich použití jsou formálně uznány. USA dodala několik 480 B61 termonukleárních bomb pěti takzvaným „nejaderným zemím“, včetně Belgie, Německa, Itálie, Nizozemí a Turecka.


    Laxně přehlíženy jaderným dozorčím OSN sídlícím ve Vídni (IAEA), USA aktivně přispěly k proliferaci jaderných zbraní v západní Evropě. Jakožto součást tohoto evropského zásobení Turecko, které je partnerem koalice proti Iránu s Izraelem vedené USA, vlastní kolem 90 termonukleárních B61 bunker buster bomb na jaderné letecké základně Incirlik. (Rada pro obranu národních zdrojů, Jaderné zbraně v Evropě, únor 2005).


    Znamená to, že Irán nebo Rusko, jenž jsou potencionálními cíli jaderného útoku pocházejícího z toho či onoho z těchto pěti takzvaných nejaderných států, by měly uvažovat o obranném preventivním jaderném útoku proti Německu, Itálii, Belgii, Nizozemí a Turecku? Odpověď zní ne, ani v nejbujnější představivosti.


    Zatímco tyto „nedeklarované jaderné státy“ lehkomyslně obviňují Teherán z vývoje jaderných zbraní, bez dokumentovaných důkazů, ony samy mají schopnosti odpálení jaderných hlavic, které jsou zamířeny na Irán. Říci, že toto je jasný případ „dvojích metrů“  podle IAEA  a „mezinárodní komunity“ je zdrženlivé vyjádření.



    Německo: Výrobce jaderných zbraní


    Mezi pěti „nedeklarovanými jadernými státy“ zůstává Německo nejvíce nuklearizovanou zemí se třemi jadernými základnami, z nichž dvě jsou plně funkční) a může mít na skladě až 150 (B61 bunker buster) bomb“ (Ibid). V souladu s „údernými plány NATO“ (zmíněnými výše) jsou tyto taktické jaderné zbraně také namířeny na Střední východ. Zatímco Německo není oficiálně kategorizováno jako jaderná mocnost, vyrábí jaderné hlavice pro francouzské námořnictvo. Hromadí jaderné hlavice (americké výroby) a má schopnost jaderné zbraně odpálit.


    Navíc The European Aeronautic Defense and Space Company – EADS a francouzsko – německo – španělský společný podnik, řízený Deutsche Aerospace a mocnou Daimler Group je druhým největším evropským vojenským výrobcem, dodávajícím francouzské jaderné rakety M51. Německo dováží a rozmisťuje jaderné zbraně z USA. Také vyrábí jaderné hlavice, které jsou vyváženy do Francie. Přesto je klasifikováno jako nejaderný stát.


    Autor: Prof Michel Chossudovsky


    Global Research, 30. července 2016


    Global Research, 12. února 2010


    Zdroj:


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑