• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vývojář her v zákulisí nejnovějšího šílenství kolem rozšířené reality Pokémon GO!

    22-7-2016 NWO Odpor 172 1691 slov zprávy
     

    pokemonGoSpolečnost pochybného jména dělá další krok v užívání technologie, která již slouží k destabilizaci a ničení zemí, a která tentokrát oblékla své nejnovější stvoření do kabátku naprosto odzbrojujících kreslených postaviček. Pokemon Go, interaktivní hra s lokálním základem rozšířené reality (AR) je představována jako triumf herního giganta Nintendo. Nicméně se nejedná o výlučnou zásluhu Nintenda. Ve skutečnosti původní myšlenka vznikla a byla vyvinuta pro Google jejich vnitřní softwarovou firmou Niantic.



    Niantic je řízen Johnem Hankem, který dříve, než se stal podnikatelem v oboru techniky, pracoval pro ministerstvo zahraničí USA. The Financial Times uvedly ve svém článku, „Muž, který uvedl ´Pokémon Go´na mapu“:


    Pan Hanke, ve věku 49ti let, strávil více než desetiletí po boku vyhledávacího giganta (Google) poté, co Google získal jeho předcházející firmu, Keyhole, jejíž bohaté zásoby digitálních kartografických a satelitních snímků se staly základnou jak pro Google Earth, tak pro Google Maps. Pro pana Hankeho, jenž pracoval pro ministerstvo zahraničí USA v Myanmaru předtím, než se přestěhoval do oblasti San Francisco Bay, kde studoval, aby získal MBA na University of California v Berkeley, to byla třetí společnost, kterou založil.


    A proč je důležité pracovní působení Hankeho na ministerstvu zahraničí USA lze nejlépe pochopit prozkoumáním vztahu ke Google, tech-gigantu, kam Hanke dále postoupil.


    Google a ministerstvo USA: Rychlé spojení


    Vyhledavač Google hrál klíčovou roli v užití rozšířené reality v několika případech.


    Dříve než nechal obydlet svět svými virtuálními postavičkami Pokemon, napomáhal manipulaci vnímání lidí během odehrávajícího se „arabského jara“, zosnovaného Spojenými státy, doslova přejmenováváním ulic a veřejných míst na Google Earth a Google Maps ve skutečném čase tak, aby psychologicky přemohl vládu a ty, kteří ji podporovali a proti kterým boj probíhal, a takovým způsobem povzbuzoval bandy a militanty podporované Spojenými státy.


    John Hanke – v současné době šéf společnosti Niantic, vývojář Pokemon Go – byl zainteresován v Google Earth a Google Maps v době, kdy se „arabské jaro“ odehrávalo.


    Přestože toto všechno zní naprosto neuvěřitelně, London Guardian, prominentní britské noviny, uveřejnily ve svém článku, „Sýrie: je možné přejmenovat ulice na Google Maps?“ následující:


    Ve své snaze osvobodit Sýrii ze spárů prezidenta Bashara al-Assada se protistátní aktivisté rozhodli pustit do projektu, který jej vymaže z mapy. Doslovně. Na Google Maps se objevily přejmenované hlavní ulice Damašku, namísto jmen po členech Assadovy rodiny dostaly jména hrdinů povstání. Stejnou formu mělo i arabské jaro. Když rebelové proti Kadáfímu vtrhli minulý rok v srpnu do Tripolisu, název hlavního náměstí se v mapovacích službách změnil přes noc – ze „Zeleného náměstí“, jméno dané dřívějším diktátorem, na předcházející název, na „Náměstí mučedníka“.


    Mapovací služba internetového giganta je historicky spojena s účastí v politicky sporných situacích.


    Guardian zveřejnil informaci, že zatímco na Google Maps změny názvů jsou ´crowd sourced´, pouze jisté skupiny získaly přístup – například populace Číny tuto možnost nemá. Z toho je naprosto zřejmé, že operátoři Googlu musí změnu odsouhlasit.


    eshills


    Ale ještě před „arabským jarem“ Google sehrál mnohem významnější roli – zacvičoval opoziční skupiny, podporované USA, v New Yorku, Londýně a v Mexico City předtím, než byli posílány zpátky do svých zemí, aby tam provedli státní převrat.


    Takzvaná Aliance hnutí mládeže (AYM) se scházela již v roce 2008 k jednání o přípravě opozičních skupin na povstání plánované na rok 2011. AYM je projekt provozovaný ministerstvem zahraničí USA, sponzorovaný ministerstvem zahraničí USA, a dokonce obsahuje video telefonních rozhovorů s tehdejší ministryní zahraničí USA Hillary Clintonovou.


    Další sponzoři byli z řad dalších poboček ministerstva zahraničí včetně Národní nadace pro demokracii (NED), která financovala opoziční skupiny při návratu do jejich rodných zemí. Další sponzoři byli z řad korporátních a mediálních gigantů včetně Facebooku.



    Google by řádně reprezentován na schůzkách AYM. Na setkání 2008 New York summit (.pdf), mezi zástupci Googlu byly Megan Smith, zástupkyně viceprezidenta New Business Development, Gisel Hiscock, ředitelka New Business Development a vedoucí New Business Development Team, Katie Stanton.


    Setkání se také zúčastnil Jared Cohen, v té době reprezentující ministerstvo zahraničí USA, který však později pracoval i pro Google – z čehož vyplývá realita politiky „otáčivých dveří“, existence konfliktu zájmů v oblasti korporace-vláda – tentokrát se dveře otáčely v oboru technického průmyslu.



    Obrázek: Jared Cohen často prochází otáčejícími se dveřmi mezi nejvyšší úrovní vlády a nejvyšší úrovní technických korporací.


    Cohenův příprad ilustruje incest mezi technickým gigantem Google a globálními záměry ministerstva zahraničí USA. The UK Independent napsaly ve svém článku, „Google plánuje pomoc syrským rebelům při svržení režimu Assada, jak uvádějí uniklé emaily Hillary Clintonové,“ že:



    Interaktivní nástroj vytvořený Googlem byl navržen k povzbuzení syrských rebelů a k uskutečnění zničení Assadova režimu, jak údajně sdělují uniklé emaily Hillary Clintonové.


    Sledováním a mapováním přeběhnutí uvnitř syrské vůdčí strany, pro což byl tento nástroj navržen, byli další lidé povzbuzování ke zradě a rovněž ´byla upevňována sebejistota´ opozičních rebelů.



    Článek pokračoval:



    Email detailně hovořící o Google nástroji, jenž sleduje přeběhnutí, měl přijít od Jareda Cohena, poradce Clintonové do roku 2010, současného prezidenta společnosti Jigsaw, dříve známé pod názvem Google Ideas, firma, která sídlila v New Yorku a byla think-tankem Googlu.


    Email z července 2012 pro členy týmu Clintonové, o které WikiLeaks tvrdí, že byla později odeslána přímo ministryni zahraničí, uvádí údajně Cohenova slova: „Můj tým plánuje odstartovat v neděli nástroj, který bude veřejně sledovat a mapovat přeběhnutí v Sýrii a označí, od které politické strany přicházejí.“



    Cohen zakončil:


    „Naše logika za tímto nástrojem spočívá v tom, že zatímco mnoho lidí sleduje hrůzy, nikdo vizuálně nereprezentuje a nemapuje přeběhnutí, a my jsme přesvědčeni, že takové sledování je důležité pro významnější podporu a posílení sebejistoty opozice.“


    Interaktivní sledovací aplikace zneužité ke svržení suverénní, zvolené vlády, jsou sotva v souladu s korporátním motem Googlu „Nebuď ďábel.“ Technologičtí následníci takových aplikací – včetně Pokemon Go – budou velmi pravděpodobně zneužiti stejně jako jejich předchůdci.


    Před Pokemonem Go firmy Niantic byl Ingress


    V rámci úzkých vřelých vztahů Google a ministerstva zahraničí USA, které dobře fungují, a s historickým propojením Johna Hankeho s oběma, a stejně tak s firmou Niantic – vývojář Pokemon Go – by se měla přinejmenším zbystřit všeobecná pozornost veřejnosti. Ačkoliv Niantic byl oficiálně „vedlejším produktem“ Googlu, je obtížné, přímo nemožné jasně stanovit, jaká jsou současná spojení, ať formální či neformální s jeho bývalými zaměstnavateli a jakou roli tato nová „interaktivní sledovací aplikace“ může hrát v experimentech nebo při zavádění praktických opatření ve spojitosti s domácí a/nebo zahraniční politikou USA.


    Pokud stále ještě nejste podezřívaví, měli byste se zamyslet nad AR hrou Nianticu, která předcházela Pokemonu Go – Ingress.


    Jedná se rovněž o interaktivní lokálně-sledovací aplikaci, ale její záměr byl rozhodně temnější a měl mnohem menší potenciál k převzetí širokou veřejností, obzvláště v zámoří.



    Krátká ukázka ze hry obsahovala fráze jako například, „Globální bezpečnost by mohla být ohrožena,“ „Skutečné ovládnutí mysli“ a „monitorování účinků napadení mysli…“, které se mohou zdát na první pohled neškodnou součástí destruktivní vědecké fikce, ale jenom do chvíle, kdy uživatelé zjistí, že tři výše jmenovaní, Google, Niantic a ministerstvo zahraničí, již na této technologii spolupracovali.


    Pokemon Go je v podstatě Ingress, ale tématicky jde o Pokemon. Rozhodně je přitažlivější a rychlé přijetí veřejností jasně ukazuje, že rozhodnutí Googlu použít Pokemon jakožto prostředek univerzálního zavedení AR technologie se vyplatilo.


    K čemu by mohly být hry Ingress, Pokemon Go a další AR hry používány?


    Jelikož od doby Ingress se zdá, že věci jsou schovávány nám přímo před očima, může nějaký náhled poskytnout článek ze zpráv stanice Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL), která patří ministerstvu zahraničí USA, „Ať odejde Pokemon Go: Rusové vidí záměr CIA, ‘Satanismus’ ve virální aplikaci.“


    Článek, poté, co pomluvil a ponížil ruskou kulturu a tradice, uvádí:



    …někteří jedinci v Rusku označili aplikaci za neuvěřitelný podvod a záměr tajných služeb USA, neboť jim šikovně poskytne zástupy miliónů lidí po celém světě, kteří fotografují a filmují schovaná, nepřístupná místa.


    „Představte si, že to ´malé stvoření´ ze hry se neobjeví v nějakém parku, ale na tajném místě, kde rekrut nebo jiný voják fotografuje a snímá kamerou,“ uvedla agentura státních zpráv RIA Novosti slova  Alexandra Michajlova, generálmajora Federální tajné služby (FSB) ve výslužbě, která pronesl 15. července. „Jedná se o zapojení osobního přání jedince bez jakéhokoliv nátlaku. Toto je ideální způsob, kterým mohou tajné služby sbírat informace. A nikdo se nad tím nepozastaví, konečně zábava je dnes módní záležitostí.“



    Zatímco aktivní užívání Pokemon Go ve smyslu jakéhosi nástroje je stále možností, je rovněž možné, že se jedná o nový krok v experimentování směrem k širšímu využívání AR technologie a nástrojů tajnými službami Spojených států ve výcviku potenciálních opozičních armád a militantních skupin, kteří by se touto formou seznámili s prostředím, kam budou později nasazováni, dříve, než zavedou užitečnější a nebezpečnější aplikace.


    Jestliže organizované skupiny nebo militanti jsou schopní hromadně vidět něco v dané lokaci, co skupina nebo vláda, na kterou budou útočit, vidět nemohou, mohlo by jít o strategickou výhodu.


    Rovněž je známo, že modifikace chování je již nyní velmi dobře propracovanou vědeckou disciplinou. Možnost přenést hru ven do reálného světa nabízí zcela novou dimenzi manipulace a výcviku myslí lidí.


     


    Obrázek: Služba umísťování vzkazů firmy Yelp vám umožní umístit vzkazy na jakoukoliv lokalitu viditelnou na vašem zařízení nebo pouze na kameře jiného autorizovaného zařízení nebo shlédnout veřejně dostupné vzkazy jako například přesná poloha restaurace s virtuálními značkami viditelnými na vaší kameře.


    Tak jako všechny technologie, je AR zcela neutrální. Záleží na lidech, zda ji použijí nebo zneužijí – k dobrému či zlému. To nejdůležitější, záleží na lidech, aby byli odpovědní při používání technologií a věděli, kdo za nimi stojí a jaká nebezpečí mohou existovat jak pro ně osobně, tak pro jejich komunitu.


    Pokud se týká vlád a zákonodárců, je jejich odpovědností prostudovat potenciální možnosti a hrozby, které jsou spojené s užíváním takové technologie, jak ze strany státu, tak ze strany nestátních účastníků.


    Když vezmeme v úvahu rodokmen firmy Niantic a bleskový vzestup Pokemon Go, bylo by nanejvýš nemoudré pominout skutečnost, že technologie je zaobalena do pláštíku bezbranné kreslené postavičky a představuje velmi reálnou hrozbu. Stejně tak by bylo nemoudré nechat populaci jednotlivých národů zranitelnou a přístupnou pro další „aktualizaci“ programu tajných služeb USA na změnu režimu.


    18. července 2016 (Tony Cartalucci – LD)


    Zdroj: http://landdestroyer.blogspot.cz/2016/07/the-developer-behind-latest-augmented.html


    Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑