• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Koupila právě „Čína“ nejvýznamnější společnost na světě ?

    22-7-2016 NWO Odpor 103 687 slov zprávy
     

    ARM-Cortex-A15-chipOhromující oznámení, že japonský internetový gigant SoftBank hodlá za 32 mld. USD odkoupit holdingy ARM (Advanced RISK Machines), společnost se sídlem v UK, která vyrábí čipy, jimiž jsou osazeny prakticky všechny mobily a „připojená“ zařízení, vyvolalo prudký vzrůst v sektoru polovodičů a zároveň otázky, proč to tedy společnost dělá.



    Na jedné straně se sám zakladatel ARM Holdings Hermann Hauser vyjádřil v BBC, že nastávající prodej japonskému technologickému gigantu Softbank je „černým dnem pro britskou technologii“. Podle Hausera výsledek obchodu se Softbank znamená, že „o dalším vývoji technologie se už nebude rozhodovat v Británii, ale v Japonsku“.


    _90434057_arm_chip_624




    Inteligentní města, Chytré telefony / tablety, Televizory, Technika na tělo, Chytrá auta, Drony, Inteligentní bydlení

    Bloombergův příspěvek z dnešního rána s titulkem „Proč SoftBank utrácí 32 mld. USD za britského výrobce čipů ARM“ začínal triviální odpovědí následujícího znění: „Ředitel Softbank Masajoši Son vidí budoucnost ARM v zapojení do nepřeberného sortimentu výrobků, které se stávají internetovým zbožím, od pouličních lamp po klimatizace, od praček po drony – všechno takzvaná ´zařízení pro Internet věcí´“.Na druhé straně, akcie SoftBank se nyní propadly poté, co se japonský trh po jednodenních prázdninách znovu otevřel.


    Možná. Nicméně vynořil se provokativnější výklad, když se SouthBay Research při seznámení s tímto obchodem zeptala, zda Čína (ano, Čína) „právě převzala nejvýznamnější společnost na světě ?


    SouthBay zde podává vysvětlení:


    ARM Holdings (ARMH) drží klíč k budoucnosti elektroniky. To není nadsázka.


    ARMH nejen že vládne světu mobilních zařízení, ale rychle proniká do všech odvětví elektroniky: od spotřební elektroniky až po počítačové sítě.


    ARMH navrhuje polovodiče a prodává na ně licence. Jejich obvody jsou jádrem kritického sortimentu spotřební elektroniky: smartphonů, tabletů, televizorů a tak dále. Například většina současných tabletů používá čipy Qualcomm: loni  jejich obrat činil 26 mld. USD. V těchto čipech jsou však obvody ARMH, jen v jiných pouzdrech.


    Elektronika, která proniká do všeho od aut po chladničky, používá obvody ARM. Internet věcí (IOT) používá technologii ARMH.


    Jako pavouk ve své síti, ARMH jsou pevně usazeny v centru vývoje veškeré elektroniky.


    Já jsem ARMH hodnotil dvakrát ve dvou různých dobách.


    Poprvé jako možného zachránce života Intelu. Intel není schopen přežít ve světě po PC a ARMH znamenala cestu zpětného odkupu jejich projektu. Bohužel tomuto odkupu pravděpodobně zabránil antimonopolní zákon.


    Jindy jsem se o ARMH zmínil v diskusi o výhledech úsilí Číny v budování průmyslu polovodičů.


    Polovodiče představují po leteckém průmyslu největší odliv kapitálu. Jihokorejská a taiwanská ekonomika stojí na polovodičích. Mimo rámec ekonomiky síla polovodičů umožňuje posilovat národní bezpečnost (superpočítače). Z tohoto a dalších důvodů si čínská vláda stanovila domácí polovodičový průmysl jako hlavní strategický cíl. Svůj záměr zdůraznila tím, že vyčlenila 10 mld. USD na rozvoj duševního vlastnictví.


    Nejrychlejší cestou je akvizice, a ARMH ztělesňuje budoucnost. Pro Čínu to představuje dva problémy: cena (ta minulý týden činila 19 mld. USD) a politika (čínský odkup korunních klenotů internetu dráždí některé nervy v západním světě).


    Softbank dnes ohlásila nabídku na odkup ARM Holdings.


    Softbank = Čína


    Softbank je japonská společnost nejlépe známá jako vlastník Yahoo Japan a Sprintu.


    Proč, když mají zázemí v telekomunikacích a Internetu, by chtěli kupovat přední polovodičovou firmu ? A proč by Softbank svůj současný dluh 89 mld. USD navyšovala o dalších 31 mld. USD?


    Odpověď: Softbank není tím, čím se zdá být. Co není tak dobře známo, je to, že Softbank je fakticky hlavním hráčem v internetové ekonomice Číny.


    Pro nezasvěcené, přivedli k bankrotu Alibabu. Kontrolují 32% Alibaby, a přes Alibabu ovládají internetovou ekonomiku Číny, protože Alibaba investovala do špičkových internetových společností v Číně. Například do Weibo.


    Ačkoliv sídlí v Japonsku, Softbank je do značné míry čínská společnost.


    Faktem zůstává, že navzdory rozpočtu 10 mld. USD má ještě Čína získat nějaké přední společnosti.


    Možná sama Sotfbank navyšuje čínský rozpočet nekorektními zásahy (front-runningem).


    Nebo snad Softbank byla vytipována jako kupec, ale nikoliv konečný kupec. Ostatně, kdo by jim půjčil 31 mld. USD, aby mohli obchod uzavřít? A Softbank získá ohromný politický kredit za to, že prokázala laskavost čínské vládě při jejím úsilí o navýšení produkce polovodičové firmy.


    Nebuďme překvapeni, když za rok nebo za dva uvidíme oznámení, že ARMH je na prodej a kupcem je přední čínská společnost.


    Byl to geniální tah.


    Tyler Durden


    18. července 2016  21:59 h


    Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-07-18/did-china-just-buy-most-important-company-world


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑