• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Tajné služby USA formují armádu agentů v Rusku – část. 2

    19-7-2016 NWO Odpor 234 1132 slov zprávy
     

    spetssluzhby-ssha-formiruyut-372-4593352Vliv majitelů Amway je tak velký, že jsou zadobře s představiteli vedení země včetně některých prezidentů. Bývalý předseda amerického parlamentu Newt Gingrich se stal slavným ve své době větou„Nic lepšího nelze udělat pro pomoc lidem, kteří žijí v postsovětském prostoru, aby dosáhli prosperity, svobody a možností, než poslat tam 60 až 70 tisíc hochů z Amwaye, kteří tam pojedou a začnou tam verbovat“.



    V průběhu tvorby amerických zákonů se v nich v kterémkoli okamžiku z ničeho nic objeví úpravy, napsané konkrétně v rámci daňové optimalizace Amway. Zázrak!


    Není překvapující, že na území USA četné vyšetřovací komise a soudy, zabývající se těmi či jinými nejednoznačnými aspekty činnosti společnosti, neustále přijímaly (a přijímají dodnes) rozhodnutí v její prospěch.


    V jiných zemích je to však se společností z nějakého důvodu složitější. Grandiózní soudní řízení padlo na její hlavu ve Velké Británii, když tam bylo zjištěno, že z velké armády „agentů“ jich pouze 6 % dostává 95 % všech příjmů, a 71 % nedostalo zisk žádný. U většiny z těch, kdo si ve společnosti vydělali alespoň něco, byly příjmy mizivé. Nakonec aby Amway nebyl z Albionu vyhnán, musel na sebe v Británii vzít řadu právních a zejména daňových povinností.


    Myslíte, že v Rusku se chovají nějak jinak, férověji? I tady jsou o tom velké pochybnosti. Nyní tu počet „agentů“ překročil milion. Ale i když jich bylo méně, asi 700 tisíc, hrubý objem realizace výrobků na každého z nich, podle odhadů odborníků, činil jen o něco více než tisíc rublů za měsíc! Pokud odečtete z toho náklady na samotné výrobky a bonusy, které se táhnou až nahoru po síti, je zřejmé, že vydělat na obchodu s produkty Amway slušné peníze, a dokonce z toho žít, je prostě nemožné! Tím spíš, že skutečným spotřebitelům je podle výpočtů informovaných lidí prodáno asi jen 20% výrobků, ostatní používají sami distributoři.


    V letech 2004 a 2008 (volební roky) zakladatelé nalili do „úspěšné“ firmu Amway vždy více než 170 milionů rublů. V roce 2010 na výplatu dividend a úroků použili 1839 milionů rublů a šťastným nezávislým podnikatelům zaplatili 1,1 milionu nebo po 1600 rublů „na ruku“.


    [See image gallery at www.nwoo.org]


    Podle zjištění odborníků na konci roku 2014 společnost neměla dost finančních prostředků pro splácení svých krátkodobých závazků, postrádala nejvíce likvidních a rychle obchodovatelných aktiv a obchodovatelných prostředků. Podle ukazatele finančního rizika společnost je silně závislá na vnějších úvěrech. Podíl dluhu na celkových zdrojích financování byl v prosinci 2014 122 %. Na každý rubl vlastních finančních prostředků investovaných do aktiv připadalo 5,55 rublů vypůjčených prostředků. Výše čistých aktiv byla menší než základní kapitál – společnost tedy měla podle logiky věcí snížit statutární kapitál na výši, která by nepřekročila hodnotu čistých aktiv.


    Z čeho se pak v síti získávají peníze? O tom vyprávějí mnozí lidé, kterým se odtud podařilo vymanit. Vše je velmi jednoduché, ale při tom dost ošklivé. Když „rekruti“ dávají první příspěvky na výukovou literaturu, polygrafii a kupují si své „startovací sady“, začnou jim vysvětlovat, že k tomu, aby vydělali skutečné peníze, musí do sítě zapojit nové „adepty“. Přitom na ně intenzivně psychologicky působí tím, že jim vysvětlují, jak takový výdělek je správný, dobrý a nutný, a paralelně je učí trikům, nutným pro to, aby dostali „do sítě“ nové lidi – a to doslova i obrazně.


    Učí je na setkání lákat lidi, kteří jim důvěřují: příbuzné, přátele, rodiny, kolegy v hlavním zaměstnání. A pro to existují speciální doporučení: použít falešnou záminku pro zahájení konverzace, nezmiňovat název společnosti, neodhalit podstatu konverzace, na kterou je zváno. Učí je, že „vyrazit“ vynaložené peníze na startovací sadu na bratrovi, kmotrovi či svém lékaři je správné a není na tom nic špatného.


    „Nováčky“ okamžitě zpracovávají citově. Vyprávějí jim o úspěchu, o tom, že se mohou stát pány svého života, o možnosti získat pasivní příjem. A na lov už jdou noví adepti toho, co mnozí v Rusku označují jako zvláštní druh sekty.


    Někdo po nějakém čase prozře, ale mnozí se stále honí za přeludem, infikovaní naivní důvěrou v úspěchy, kterých už dosáhli jiní. Čím dál „zacházejí“, tím více přesvědčují sami sebe o tom, že si zvolili správnou cestu.


    V jednotlivých letech se tržby Amway v Rusku pohybovaly kolem 18 miliard rublů. Čistý zisk byl však daleko skromnější. Například v roce 2012 to bylo asi 15 milionů dolarů. Při tom se z nich milion dolarů (7%) podařilo věnovat na charitativní program v Rusku, a tak se Amway stal jedním z lídrů v oblasti filantropie v měřítku země! Není to trochu moc?


    Trochu moc na běžnou akciovou společnost – a to zejména v kontextu všeho výše uvedeného. Ale zároveň pro sítě, před kterou stojí politické a ideologické cíle.


    Všimněte si, na koho je zaměřeno „charitativní“ úsilí Amway. Děti-sirotci, neúspěšné rodiny, děti, které se ocitly v obtížné životní situaci – to jsou lidé, jejichž vědomí lze nejsnadněji ovlivnit.


    Klan zakladatelů Amway je seskupením vlivných radikálních neokonzervativců, kteří patří k náboženským hnutím protestantských směrů, často označovaných jako náboženské sekty. Jsou nakaženi přesvědčením o vlastní výlučnosti a Spojeným státům vyhrazují zvláštní roli v budoucnosti celého lidstva.


    O jejich propojení s Bílým domem, ministerstvem zahraničí a CIA již bylo řečeno výše. A nejděsivější je, že tito lidé mají zásadní vliv na vědomí více než milionu obyvatel Ruska, z nichž velká část slepě následuje, co bylo výše řečeno a klidně na papír uvedou data dalších lidí, které by bylo možné přilákat k „práci“. Zběžné seznámení s fóry, na nichž sedí amwayáci stačí k tomu, abyste si učinili závěry – „agenti“ společnosti aktivně provádějí agitační práci mezi úředníky a členy jejich rodin.


    To má svou logiku. Drobní úředníci často sní o vedlejším výdělku, manželky státních zaměstnanců a bezpečnostních pracovníků – o seberealizaci. Amway jim slovy může slíbit jedno i druhé. Ale nakolik je to bezpečné pro stát, když členové rodin jeho zaměstnanců se ocitnou pod morálním vlivem struktury s výmluvný názvem „Americká cesta“, jejíž vedení je svázáno se zahraničními tajnými službami? Lidé nemusí chtít své zemi nic špatného, ale kdo ví, jak bude použita přes ně vyslaná informace?


    V mnoha státech je otázka činnosti struktur síťového marketingu řešena radikálně. Někde jsou zcela zakázány, někde jsou na ně uvalena velká omezení. Čína například až pod tlakem WTO vpustila k sobě jen několik podobných organizací, a i tak na ně uvalila, „legislativní pouta“ a nutí je, aby upustily od obvyklého formátu práce. Írán nedávno tvrdě zmáčkl Oriflame. Legislativně omezena je činnost síťového marketingu i v tak zcela tržní zemi, jako je Jižní Korea.


    Neměli bychom se poučit u sousedů a přijmout opatření k ochraně zájmů společnosti a státu a omezit činnost těchto struktur s podivnými vazbami, nebo alespoň nad nimi stanovit důslednou kontrolu?


    Prní část: http://www.nwoo.org/2016/07/16/tajne-sluzby-usa-formuji-armadu-agentu-v-rusku-cast-1/


    Zdroj: http://politrussia.com/world/spetssluzhby-ssha-formiruyut-372/


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑