• Vybrat den

    Červen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Autor Čínské studie o výživě v Praze 4. června 2016

    27-5-2016 NWO Odpor 129 552 slov zprávy
     


    TColin-Campbell-HLife-Čínská studie a Atlas rakoviny: U vzniku rakoviny není nejpodstatnější genetika, ale výživa

    Do Prahy přijede profesor T. Colin Campbell, autor nejobsáhlejší studie o výživě všech dob a slavného světového bestselleru o souvislostech mezi rakovinou a jinými civilizačními nemocemi a naší stravou.


    Informace o tom, že snídaně, oběd a večeře ovlivňují náš zdravotní stav, jsme v posledních letech slyšeli všichni. Rady na toto téma si ale většinou odporují, jednou je to či ono zdravé, podruhé nám právě toto škodí. Cílem reklamy na potraviny je spíše prodat zboží než zlepšit zdraví lidí. Čemu tedy máme věřit a proč?







    Pokud je odpověď na tuto otázku pro vás důležitá, ať už z důvodu zájmu o zdraví nebo řešení vážné nemoci v rodině, přijďte na přednášku T. Colina Campbella, autora více než 350 vědeckých článků uveřejněných v prestižních vědeckých časopisech, která rozptyluje velké množství mýtů a dezinformací o výživě. Profesor biochemie výživy na Cornellově univerzitě vedl nejrozsáhlejší výzkum v oblasti výživy, který od roku 1983 probíhal ve spolupráci Cornellovy univerzity, Oxfordské univerzity a Čínské akademie preventivního lékařství. Výzkum hledal vztahy mezi výživou a rakovinou, srdečními onemocněními a poruchami metabolismu.


    „Výživa má pro lidské zdraví daleko větší význam, než se stále mnozí domnívají. Dnes dokážeme místo léků a operací jen díky stravě odvrátit i pokročilé stadium srdečně-cévních onemocnění. Kromě toho také dokážeme odvrátit cukrovku a jiná onemocnění. Snížit hladinu cholesterolu jen prostřednictvím toho, co konzumujeme, je mnohem účinnější a bezpečnější než brát léky. Používání správné výživy jako medicíny mnohdy přináší pozitivní změny již během 1 až 2 týdnů,“ říká profesor Campbell, jehož přednáška se uskuteční na Karlově univerzitě 4. června, konkrétně na Právnické fakultě.


    Je velmi smutné, že oficiální výživová doporučení jsou taková, že lidé, kteří je dodržují, velmi často onemocní civilizačními nemocemi – rakovina, diabetes, obezita, infarkt myokardu, mozková mrtvice si denně vyžádají mnoho zbytečných obětí. Snížit riziko těchto nemocí lze změnou stravy.


    Samozřejmě další otázkou je, kde vzít nutričně hodnotné a kvalitní jídlo, když společnosti jako Monsanto, které vyrábějí nebezpečné a jedovaté jídlo, jímž se po dobrém či zlém snaží zamořit planetu, mají pré… Viz například tento náš článek – Jak bylo Monsanto, které otrávilo celou planetu, označeno za jednu z nejobdivovanějších společností na světě. Ale to už je téma na trochu jinou debatu.


    Profesor T. Colin Campbell v knize Čínská studie, která vyšla česky v nakladatelství Svítání,publikoval výsledky bezprecedentně rozsáhlé studie z oblasti výživy, při níž byly výzkumy, podniknuté nejprve v laboratorních podmínkách v USA a ověřené na Američanech, ověřovány na velikém statistickém vzorku (6500 sledovaných jedinců) v Číně. Jejím cílem bylo mimo jiné odpovědět na otázku: Proč Číňané netrpí stejnými nemocemi, jako lidi v USA?


    cinska-studie-500x741


    Jak napsala v prosinci v článku na Protiproudu Erika Magdalena Peprná, celá práce byla „vystavěna“ na základech starší práce, takzvaného Atlasu rakoviny. Ten zahrnoval zkoumání dat 880 milionů (!) jedinců. Závěry byly ve své době ohromující. Bylo vidět, že rakovina je rozvrstvená krajově, a obrovské rozdíly ve výskytu nádorů ukazovaly na jednoznačný závěr: rakovina je primárně záležitostí životního stylu. Čínská studie pak na základě dalších výzkumů dodává: a především výživy.


    Podle zkoumání, publikovaného ve stejnojmenné knize Colina Campbella, genetika hraje u rakoviny jen roli předpokladu. Tím, co skutečně spouští zhoubné bujení, je to, co jíme.


    Zdroj: http://www.casopis-sifra.cz/cinska-studie-atlas-rakoviny-primarni-u-vzniku-rakoviny-neni-genetika-ale-predevsim-vyziva/



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑