• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Lékař odhalil, v čem spočívá nebezpečí kartáčků na zuby

    31-12-2020 Sputnik CZ 49 277 slov zprávy
     

    „Víte, že váš kartáček na zuby obsahuje tunu mikrobů?“ obrátil se lékař na své sledující.


    Podle jeho slov nestačí obvyklé opláchnutí kartáčku vodou z kohoutku k tomu, aby byl skutečně čistý. Abyste zlikvidovali bakterie, je třeba kartáček každý den důkladně mýt s mýdlem, aby na něm nic nezůstalo.


    Pro účinnější dezinfekci stomatolog lidem poradil, aby kartáček nechali přes noc ve vodním roztoku s tříprocentním peroxidem vodíku. Vyčistit kartáček je rovněž možné i pomocí antibakteriálního prostředku určeném pro ústní dutinu.


    Pro tyto účely se hodí také čistící prostředek na zubní protézy nebo směs ze dvou čajových lžiček jedlé sody a sklenice vody. Po namočení je ale třeba kartáček důkladně propláchnout.


    Uživatelé sociální sítě dentistovi poděkovali za jeho rady, které sdílel na videu. Někteří se však podivovali nad tím, že jim dříve nikdo neřekl, jak je třeba zubní kartáček čistit. Někteří si zase kladli otázku, proč si zkrátka místo všech těchto úkonů raději nekoupit nový kartáček.



    Lékaři vysvětlili nebezpečí nesprávné konzumace vody při koronaviru


    Lékaři vysvětlili nebezpečí nesprávné konzumace vody v případě onemocnění covidem-19. Podle imunoložky Ksenie Bočarovové koronavirová infekce způsobuje zvýšení teploty, spojené s intenzivním pocením. Tělo potřebuje obnovit vodní rovnováhu, v čemž pomáhá pití vody.


    Existuje však zásada, upřesnila Bočarovová:



    „Je nutné věnovat pozornost přítomnosti doprovodných chorob. Pro pacienty s cukrovkou existují zvláštní doporučení pro obnovení vodní rovnováhy.“



    Lékařka také upozornila, že zvyšování množství vypité vody může být nebezpečné pro ty, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami.


    O nebezpečí nesprávné konzumace vody během onemocnění koronavirem hovořil i další lékař, anesteziolog a odborník na intenzivní péči Sergej Sajapin: velké množství tekutin je kontraindikováno u pacientů s koronavirovou infekcí, u nichž došlo k poškození plic. Lékař konstatoval, že pití velkého množství vody je bezpečné pouze tehdy, pokud nejsou postiženy plíce.


    „Když jsou plíce poškozené, objeví se v nich přebytečná voda. Neuvážená konzumace velkého množství vody při koronaviru může spíše ublížit,“ řekl.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑