• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Anthony Hopkins prozradil tajemství, jak abstinoval

    30-12-2020 Sputnik CZ 50 328 slov zprávy
     

    Podle Hopkinsových slov nastávají v životě okamžiky, kdy má člověk naslouchat sobě samému, zejména, když začínají přicházet „varovné signály“.
    V roce 1975 po silné otravě alkoholem si herec uvědomil, že chce všechno změnit.



    „Řekl jsem si: „Chci žít!“ A pocítil jsem úlevu. Můj život se stal úžasným,“ napsal Hopkins.



    Přiznal se, že se po celá tato léta bránil pokušení se napít. Nikdy ale chvilkové slabosti kvůli vlastnímu životu nepodlehl.


    Anthony Hopkins má již 82 let a od roku 1975 je členem klubu anonymních alkoholiků.


    Je znám především rolí sériového vraha a kanibala, doktora Hannibala Lectera ve filmu Mlčení jehňátek.



    Vědci odhalili nečekané následky konzumace alkoholu


    Nadměrná konzumace alkoholu může být příčinou vzniku problémů s nehty a kůží, uvedl na začátku měsíce Express. Expert Roxy Taylor se domnívá, že nadměrná konzumace alkoholu může způsobit dehydrataci pokožky a nehtů, které se pak stávají křehkými a lámavými.


    V důsledku rozšíření cév alkohol může také zapříčinit zrudnutí pokožky. Alkoholické nápoje také ničí prospěšné bakterie v trávicím traktu, které regulují imunitní systém člověka, uvedla expertka.


    Ještě jedním nečekaným důsledkem nadměrné konzumace alkoholu může být vypadávaní vlasů, což je spojené s nesprávným vstřebáváním bílkovin, upozornil Taylor.


    Těm, kdo se chce vyhnout zdravotním potížím, vědci doporučují nekonzumovat více než 3,5 litrů piva nebo 7 skleniček vína za týden. Nicméně nejlepším řešením je abstinence.


    Výzkumem vlivu alkoholu na lidské tělo se zabývali také vědci v USA a Německu. Výsledky jejich výzkumu byly zveřejněny v časopise Nature Communications. Vědci dospěli k závěru, že etanol blokuje buňky produkující noradrenalin – látky, která odpovídá za pozornost.


    Člověk tak může ztrácet pozornost a ostražitost.


    Vědci z Texaské univerzity ve spolupráci se svými kolegy z německé Univerzity Johnsa Hopkinse se zabývali vlivem alkoholu na mozek laboratorních krys. Při výzkumu použili nejnovější technologii dvoufotonové vizualizace, která jim umožnila pozorovat živé objekty v reálném čase.


    Vědcům se tak podařilo vyjasnit, proč lidé pod vlivem alkoholu ztrácí ostražitost a pozornost.


    „Když se na něco soustředíme, například chceme vstát z křesla, mozek produkuje chemickou látku noradrenalin. Proto požití velkého množství alkoholu může potlačit signál přicházející do mozku,“ uvádí doktor Martin Paukert, šéf výzkumu.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑