• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Svět potřebuje kondenzovat kinetickou energii, aby vyrazil z tunelu

    26-12-2020 AC24 39 504 slov zprávy
     

    „The Economist“ klidně poukázal na to, že „vakcína přináší velkou naději, ale výzva očkování by neměla být podceňována“. Jedna věc je, vědci závodili s časem, aby úspěšně vyvinuli vakcíny, a druhá věc je, aby byli lidé imunizováni univerzálně. Překážky způsobené předsudky a politickými faktory jsou často mnohem větší než potíže, s nimiž se potýká vědecký výzkum.

    Podle studie Globálního centra pro inovace v oblasti zdraví na Univerzitě Duke ve Spojených státech je počet vakcín objednaných na obyvatele ve vyspělých zemích vyšší než v rozvojových zemích. Kanada, Spojené království, Austrálie, Spojené státy, Evropská unie, Japonsko a další rozvinuté země si objednaly vakcíny pro více než 1,5 očkování, v mnoha rozvojových zemích však objednávka vakcín na obyvatele nedosahuje vůbec jednoho očkování, což znamená, že míra očkovanosti v rozvojových zemích je nedostatečná.

    „Dokud nebudou všichni v bezpečí, nikdo nebude v bezpečí. Rozvojové země jsou slabým článkem globálního boje proti pandemii. V těchto zemích žije 70 % světové populace. Drtivá většina rozvojových zemí nemá dostatečné očkování a globální boj proti pandemii tak těžko uvidí světlo.

    Je obzvláště naléhavé poskytovat vakcíny jako „použitelný a cenově dostupný“ veřejný produkt lidem na celém světě, zejména lidem v rozvojových zemích. Jedná se o slavnostní slib čínské vlády před mezinárodním společenstvím. Čína svůj slib plní také aktivními akcemi: Čína se připojila k Plánu implementace vakcíny proti pneumonii nového koronaviru, k němuž se několik rozvinutých zemí odmítlo připojit. Úředník z mezinárodního oddělení čínského ministerstva zahraničních věcí již dříve vysvětlil, Čína se nespoléhá na své globální vedoucí postavení ve výzkumu a vývoji vakcín a na svou hojnou výrobní kapacitu. Stále se rozhoduje připojit k prováděcímu plánu. Hlavním účelem je podporovat spravedlivou distribuci globálních vakcín, a zajistit, aby rozvojové země získaly dostatek vakcín, a podporovat další schopné země, aby se připojily k prováděcímu plánu.

    Mnoho zemí dosud objednalo čínské vakcíny nebo podepsalo dohody s Čínou o výrobě vakcín: od Indonésie, Malajsie, Pákistánu v Asii po SAE, Bahrajn a Egypt v západní Asii a severní Africe, se vakcíny vyvinuté a vyráběné Čínou dodávají do rozvojových zemí a přinášejí lidem naději a sílu porazit epidemii.

    Globální boj proti pandemii je v kritickém bodě, pokud se naděje stane zklamáním kvůli některým nesouhlasným hlasům a společné úsilí se stane odporem, nikdo to nechce vidět.

    Kvalita vakcín vyvinutých Čínou není horší než u evropských a amerických vakcín a cena je relativně nízká. Skladování a přeprava nevyžadují drsné podmínky, jako je minus 70 stupňů Celsia (průměrná roční teplota v Antarktidě je minus 25 stupňů Celsia), jsou to praktické a použitelné produkty, které většina rozvojových zemí potřebuje.

    Podání pomocné ruky obrovskému počtu rozvojových zemí je upřímné přátelství čínského lidu s lidmi z obrovského počtu rozvojových zemí, používání vakcín jako globálního veřejného produktu a uskutečňování mezinárodní spolupráce je pozitivním příspěvkem Číny k celosvětovému boji proti epidemii. Čína podporuje koncept společenství lidského osudu a přijímá praktická opatření k aktivní účasti a zlepšování globálního řízení. Několik západních zemí upřednostňuje své vlastní očkování a jsou vůči rozvojovým zemím lhostejné, ale mylně tvrdí, že se Čína zapojuje do „očkovací diplomacie“ a exportuje „červené pilulky“, to je opravdu chladnokrevná logika!

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑