• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Koncern Kalašnikov dokončil zkoušky nové protivzdušné rakety

    25-12-2020 Sputnik CZ 58 314 slov zprávy
     

    Ze zkoušek nové rakety bylo publikováno video, kde je vidět, že střelby probíhaly v noci. Ve videu je vidět odpálení několika raket, které úspěšně zasáhly své cíle. Kalašnikov uvedl, že po úspěšných zkouškách byla zahájena sériová výroba nových raket pro ruské ministerstvo obrany.


    Rakety Strela 9M333 je určena pro zasahování jakýchkoli cílů letících nízko nad zemí v jakémkoli počasí. Raketa také může zasahovat okřídlené střely či bezpilotní prostředky. Raketa je schopna pracovat za podmínek optických prostředků bránicích cíle před střelou.


    Raketa má tři režimy samonaváděcí hlavy: fotograficky-kontrastní, infračervený a rušící. Díky tomu má velkou výhodu nad ostatními raketami podobné třídy. Raketa 9M333 dovoluje operovat v režimu vystřelil-zapomněl.



    Drony pro Němce


    Dnes bylo rovněž informováno o tom, že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyzval Němce, aby pro svoji armádu nakoupili bojové drony. Podle jeho slov to zajistí bezpečnost německých vojáků v misích za hranicemi země.


    Tento krok má prý snížit riziko pro bojové piloty, kteří operují ve válečných zónách při podpoře pozemních vojsk. Podle slov autora německého magazínu Der Spiegel lidé vystupující proti nákupu bojových dronů říkají, že jejich případným pořízením dojde ke snížení „vnitřní hranice“ pro účast v bojových operacích.


    NATO hledí na bojové drony jako na ochránce vojáků v bojových operacích. „Tyto drony mohou podporovat naše vojska na místech a například snížit počet pilotů, které vystavujeme nebezpečí,“ uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, jehož cituje německý magazín.


    Podle jeho slov v poslední době jsou bojové drony používány partnery Německa v NATO. Například v Iráku a Sýrii pro boj s teroristickými organizacemi jako Islámský stát (zakázán v Rusku). „Hlavně se jedná o ochranu našich vojáků,“ uvedl Stoltenberg.


    Politici v Německu odmítající pořízení bojových dronů argumentují, že „vnitřní hranice“ pro použití takových dronů je níže než u použití pilovaných stíhaček, neboť v takovém případě nejsou piloti vystavováni nebezpečí. V daném okamžiku německý Bundeswehr používá bezpilotní prostředky pouze pro průzkumné účely. Jsou nasazovány například v Afghánistánu a Mali.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑