• Vybrat den

    Září 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Odborník prozradil, co je příčinou vzniku ozvěny při telefonickém rozhovoru

    23-12-2020 Sputnik CZ 99 290 slov zprávy
     

    Abychom pochopili příčiny, které ozvěnu vyvolávají, je třeba vědět, pomocí jakého sdělovacího kanálu probíhá hovor. „Nejrozšířenější jsou kanály tradiční celulární sítě a sdělovací kanály podle protokolů IP,“ řekl odborník.


    V prvním případě jde nejspíše o problémy s přístrojem – takzvané potlačení šumu se rozlaďuje a mikrofon jednoho z přístrojů začíná do rozhovoru míchat vstupní zvuk. „To samé se děje při pokusu natočit rozhovor na stejný telefon. Abyste ověřili svůj přístroj, můžete ztlumit reproduktor a spolubesedníka poprosit, aby poslouchal, jestli zůstane ve zvukovém kanálu ozvěna,“ doporučuje Mjasojedov.
    Při telefonátech přes internet vzniká ozvěna nejčastěji. V průběhu takových rozhovorů se zvuk rozděluje na digitální pakety a směřuje se přes internet. V procesu přenosu tak dochází k takzvané komutaci paketů.


    „Tento složitý technologický proces může selhat: pakety se ztrácejí v procesu přenosu, pletou se nebo přicházejí opožděně. Za této situace slyšíme právě ozvěnu. Přičemž ji můžete slyšet jak vy, tak i váš spolubesedník,“ řekl v závěru odborník.



    Odborník uvedl příznaky nabourání do chytrého telefonu


    Náměstek generálního ředitele skupiny IT společnosti Angara Dmitrij Pudov v rozhovoru pro agenturu Prajm podotkl, že příznaky nabourání do chytrého telefonu jsou zpravidla stejné, jako u nabourání se do počítače nebo jakéhokoli jiného mobilního přístroje. Jde o „tuhnutí“ aplikací, zpomalení práce, snížení výkonnosti přístroje, nebo o rychlé vybíjení baterie.



    „To ještě není důvod k panice, většina z těchto příznaků může být vyvolána i jinými příčinami. Když vám ale nepochopitelně ztratí část peněz, nebo máte podezření, že vaše pošta a jiné servisy byly zkompromitovány, má smysl se vážně zajímat o bezpečnost vašeho přístroje,“ podotkl odborník.



    Nejste-li veřejnou osobou a neočekáváte-li cílený útok na váš kontent, stejně byste si měli dávat pozor. Zločinci mohou útočit na přístroje obyčejných lidí, aby získali přístup k jejich mobilním aplikacím, online bankovnictví, placeným servisům a podobně, vysvětlil Pudov.
    Ve většině případů nedokáží sami uživatelé cracking diagnostikovat – mohou jen obnovit počáteční nastavení, změnit hesla a přeinstalovat aplikace, a také si nainstalovat antivir. Když ani to nepomůže, měli byste se obrátit na servisní středisko.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑