• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ředitel Vektoru: Analýza nového koronaviru ukazuje, že není uměle vytvořen

    19-12-2020 Sputnik CZ 45 264 slov zprávy
     

    „Domnívám se, že nový koronavirus není technickým vynálezem člověka a analýza všech genomů ukazuje, že jde o produkt, který je výsledkem klasické virové evoluce v přírodě,“ uvedl Maksjutov pro kanál Rusko 1.


    Maksjutov vysvětlil, že nedávno nalezené koronaviry, které cirkulují v přírodě a nejsou pro člověka infekční, se od nového koronaviru liší ne více než o 1 %.


    Celoživotní imunita


    Podle Maksjutova se u některých pacientů s covidem-19 může vyvinout celoživotní imunita, ale u většiny klesá po šesti, maximálně 10 měsících.



    „U řady nemocných se může vyvinout celoživotní imunita, většina nemocných má oslabený imunitní systém a šest, maximálně 10 měsíců po onemocnění bude nutná další stimulace imunity,“ podotkl.



    EpiVakKorona


    Maksjutov prohlásil, že spolehlivá ochrana proti covidu-19 po očkování přípravkem EpiVakKorona se vytváří po dobu nejméně 6 měsíců.



    „Studie na laboratorních zvířatech, včetně nižších primátů, ukázaly, že se vytváří spolehlivá ochrana po dobu nejméně 6 měsíců po očkování,“ podotkl.


    Slibná spolupráce


    Tento týden bylo informováno o tom, že společné testy vakcíny Sputnik V vyráběné v Rusku a britské vakcíny společnosti AstraZeneca proti novému koronaviru začnou brzy. Sdělil to ředitel pro vývoj Ústavu, který vyvinul Sputnik V Alexander Gintsburg.


    „Ruský fond přímých investic a AstraZeneca se dohodly na společných klinických testech, které budou používat komponenty oxfordské vakcíny v první injekci, a Sputniku V ve druhé. Pokud tomu dobře rozumím, tak tyto testy začnou v blízké budoucnosti,“ uvedl Gintsburg ve vysílání Rossia 24.


    Ředitel Ústavu Gamaleji, který vyvinul vakcínu Sputnik V proti koronaviru, uvedl, že vakcína AstryZeneca by mohla být efektivnější, pokud by byla kombinována se Sputnikem V.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑