• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Úchvatné záběry: Letecká bitva běloruských Su-30SM byla ukázána v detailech

    15-12-2020 Sputnik CZ 45 221 slov zprávy
     

    Tisková služba Ministerstva obrany Běloruské republiky uvádí, že byla jako vzdušný nepřítel použita světelná bomba svržená z lehkého útočného letadla Jak-130.



    „Raketa R-73 je navzdory svým poměrně miniaturním rozměrům ve srovnání s letadlem schopna dohnat a zasáhnout vzdušný cíl ve vzdálenosti až 20 kilometrů,“ uvádí se ve zprávě ministerstva obrany.



    Raketa funguje na principu „vystřel a zapomeň“. Zadržení cíle a korekce po startu se provádí pomocí termální samonaváděcí hlavice. R-73 může zasáhnout vzdušné cíle při rychlosti 2500 kilometrů za hodinu.



    Čínská televize ukázala stíhačku pro novou čínskou letadlovou loď


    Čínská televize v listopadu ukázala reportáž z pozemního výcvikového komplexu letectva čínského námořnictva. Zkušební letiště se nachází na břehu Pochajského zálivu. Novináře byly tam povolení na počest osmého roku od zahájení letů z letadlové lodi Liao-ning.
    Na záběrech lze vidět stíhací letoun J-15 s číslem 552. Právě toto letadlo přistálo a vzlétlo z i Liao-ningu 20. listopadu 2012, což znamenalo zrod palubního letectva Číny.


    Záběry také ukazují variantu J-15, která má vzlétat z paluby již třetí letadlové lodě Číny s pomocí katapultu.



    První čínská letadlová loď Liao-ning byla postavena na základě zakoupeného v roce 1998 nedokončeného sovětského křižníku Varjag z Ukrajiny. Práce na jeho přeměně na letecký křižník začaly v loděnici v čínském Dalianu v roce 2005. První námořní zkoušky Liao-ninga byly provedeny v roce 2011.


    Stíhačka J-15 je také založena na sovětské technice, konkrétně na prototypu bojového letadla Su-33.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑