„Pokud Poslaneckou sněmovnou zvolená Rada ČT odvolá ve veřejnoprávní televizi v souladu se zákonem svou dozorčí komisi, a najde se skupina petentů, kteří rozhořčeně žádají premiéra, aby to řešil, dávají najevo, že neznají nebo nechtějí respektovat pravidla parlamentní demokracie. Patrně si přejí návrat absolutní monarchie nebo vládu jedné strany, kdy se vůle premiéra kryla s vůlí tajemníka ÚV KSČ. Ostatně při bližším pohledu na seznam signatářů, leckteří z nich tuto stranickou zkušenost mají. Patrně se jim stýská po totalitě, kdy věci veřejné nebyly předmětem společenské diskuse a zákonné parlamentní procedury, ale silového politického řešení,“ odpověděla zkušená moderátorka na otázku portálu Parlamentní listy, jak se dívá na snahy útočit na Radu ČT ze strany některých politiků.
„Pokud jde o výhružky a útoky, ty přicházejí stále. Hana Lipovská jim čelí s klidem a elegancí,“ dodala Bobošíková.
Jedna z otázek, která byla směřována ze strany redaktora portálu na moderátorku, zněla, co je špatně s Českou televizí.
„ČT jako taková problémy necítí, alespoň se tak navenek chová. Problémy, a to čím dál větší, mají diváci, kteří její chod platí. Výhrady diváků zohlednili poslanci, uvědomili si svou zodpovědnost a zvolili nové členy Rady ČT tak, aby se požadavky diváků směrem k ČT do volby promítly. Noví radní chtějí důsledně kontrolovat hospodaření a řešit stížnosti koncesionářů. Kdyby bylo v ČT skutečně všechno v pořádku, nemohou tyto naprosto samozřejmé požadavky veřejné kontroly vyvolat neklid, strach a odmítání, nýbrž respekt a touhu partnersky spolupracovat při rozvoji České televize,“ odpověděla Bobošíková.
Podle jejích slov je pouze otázkou času, kdy se veřejnost dozví platy moderátorů a dalších zaměstnanců veřejnoprávní televize. Stejně tak se prý veřejnost brzy dozví, jaká jsou čísla na „začerněných smlouvách“ televize.
Bobošíková rovněž dodala, že někteří čelní zaměstnanci a moderátoři ČT už „dávno zapomněli, že jsou občany placeni za to, aby poskytovali objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů“.
V posledních dnech a týdnech situace okolo České televize houstne. Nejvíce poté, co Rada ČT odvolala svoji dozorčí komisi, kdy někteří politici a komentátoři uvedli, že se jednalo o nelegální krok. Kritiku na adresu ČT vyslovil například komunistický poslanec Jiří Valenta, který uvedl, že není možné, aby televize fungovala jako stát ve státě s prakticky garantovaným rozpočtem 7 miliard korun ročně.
Množí se i obvinění z neobjektivnosti vysílání. Například dnes mediální expert Petr Štěpánek obvinil ČT ze zamlčování faktů okolo amerických voleb.
Štěpánek obvinil ČT z toho, že zamlčovala poslední významné události spojené s prezidentskými volbami. Podle něj nedostatečně informovala o žalobě Texasu u amerického Nejvyššího soudu kvůli výsledkům prezidentských voleb, k níž se později přidalo dalších 16 států i prezident Donald Trump. O této skutečnosti televize informovala pouze poté, co Nejvyšší soud žalobu zamítl. Podle Štěpánka je tato redakční politika rovna propagandě.