Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Odešla další fotbalová hvězda. Zemřel Paolo Rossi

10-12-2020 Sputnik CZ 59 237 slov zprávy

Během mistrovství světa ve Španělsku v roce 1982 dal Rossi  šest gólů a stal se nejlepším střelcem. Na klubové úrovni byl ve složení Juventusu dvojnásobným mistrem Itálie, vítězem Coppa Italia, Poháru vítězů pohárů, Poháru mistrů evropských zemí, Superpoháru UEFA. V roce 1982 Rossi vyhrál Zlatý míč.

Itálie bude s láskou vzpomínat na slavného fotbalistu Paola Rossiho, který ve středu večer zemřel v Římě, uvedl předseda italské vlády Giuseppe Conte.

„Byl symbolem reprezentace Itálie, jednotné a tvrdošíjné, schopné porazit soupeře nejvyšší úrovně. Sbohem, Paolo Rossi, nezapomenutelný šampione,“ napsal Conte na Twitteru.

Ve čtvrtek Rossiho manželka Federica Cappelletti zveřejnila na Instagramu fotografii páru s titulkem „Per sempre“ (navždy, pozn. red.).

Mnoho významných osobností italského sportu, řada politiků a veřejných činitelů vyjádřila soustrast se smrtí Rossiho. Na znamení smutku se Italská fotbalová federace rozhodla sklopit vlajky na budově svého sídla.

„Ztratili jsme přítele a ikonu našeho fotbalu,“ napsal prezident Italské fotbalové federace Gabriele Gravina.

Dříve se informovalo o smrti další fotbalové hvězdy Diega Maradony. Bývalý argentinský fotbalista a bývalý trenér argentinské fotbalové reprezentace zemřel ve věku 60 let. Podle médií, která zprávu přinesla, podlehl fotbalista srdečnímu selhání. Uvádí se také, že jeho poslední slova byla: „Necítím se dobře.“ Na začátku listopadu Maradona podstoupil operaci mozku.