• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Německo již netrápí teroristické útoky islamistů, ale krajní pravice. Vraždí sedmkrát více

    8-12-2020 Sputnik CZ 51 356 slov zprávy
     

    Autor daného textu si všiml jedné zajímavé skutečnosti, a sice, že u našich sousedů ubývá útoků teroristů hlásících se k islámu. A tyto informace potvrzují i aktualizované statistiky, na něž se dotyčný odvolává. Z nich totiž mimo jiné vyplývá, že za poslední čtyři roky, kdy došlo k velkému útoku tuniského fanatika na berlínských vánočních trzích a který si vyžádal životy dvanácti lidí, v Německu došlo k celkem čtrnácti teroristickým útokům. Nicméně, islamisté mají na svědomí jen tři z nich, přičemž během těchto incidentů zemřely dvě osoby.



    V případě stoupenců krajní pravice je tomu ale naopak. Tito lidé z ultranacionalistických kruhů, respektive s krajně pravicovými názory, se tak v současné době jeví jako daleko větší hrozba. Údaje totiž hovoří o tom, že od prosince roku 2016 spáchali v zemi až šest teroristických útoků, při nichž zahynulo patnáct lidí.

    „Zbylých pět útoků od prosince 2016 připadá na krajní levici a jeden na kurdské militanty. Tyto všechny ovšem mířily pouze na majetek, infrastrukturu či symbolicky významné stavby a obešly se bez obětí,“ vysvětluje Jedlička.



    Debatu rozpoutal incident v Trevíru


    Dotyčný také dodává, že daná otázka byla v Německu znovu nastolena minulý týden. Stalo se tak poté, co došlo k tragické události v Trevíru. Před týdnem, v úterý 1. prosince, tam totiž jednapadesátiletý Němec v sociální krizi vjel vypůjčeným Land Roverem na pěší zónu. V důsledku jeho jednání zemřelo pět osob a čtyřiadvacet jich bylo zraněno. Uvádělo se, že mezi oběťmi byla i devítitýdenní holčička.



    V současné době je tento incident vyšetřován jako několikanásobná vražda, pokus o vraždu a těžké ublížení na zdraví. Ne tedy jako teroristický čin, jak upozorňuje autor textu.



    „Podezřelý byl intoxikován, podle dechového testu měl v krvi 1,4 promile alkoholu (…) Motiv je stále v šetření, nemáme ale zatím žádnou indicii, že by byl teroristické, politické či náboženské povahy. Jsou tu naopak náznaky psychiatrické diagnózy,“ citoval slova odpovědného šéfvyšetřovatele Petera Fritzena.



    Závěrem autor klade důraz na to, že dle analytiků dnes islámský terorismus přitahuje v celé Evropě stále větší pozornost, zatímco ostatní typy útoků ustupují do pozadí. Zmínil také nedávné teroristické činy ve Francii, kdy byl useknuta hlava učiteli dějepisu Samuelovi Patymu, či ve Vídni.



    „Přitom jen v hesenském Hanau 19. února postřílel německý sympatizant krajní pravice dvakrát tolik lidí, než sám spáchal sebevraždu,“ porovnal incidenty.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑