• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Testovanie v školách a pôrodniciach. Tlačivá a právna pomoc JUDr. Krajníkovej

    4-12-2020 Zem & Vek 60 1842 slov zprávy
     



    Foto: JUDr. Krajníková

    JUDr. Adriana Krajníková zverejnila na stránke Žaloby voči štátu právnu pomoc pre rodičov, ktorých deti budú nútené podstúpiť testovanie pred nástupom do školy alebo pre mamičky novonarodených detí s tlačivami na odmietnutie tohto testovania. Ako píše: „Deti majú právo na prípravu do života v slobodnej spoločnosti, v kolektíve, bez diskriminácie a segregácie, že TESTOVANÉ deti môžu do školy a na mimoškolskú činnosť, a NETESTOVANÉ nemôžu. Ide o hrubý zásah do základných práv dieťaťa, ktoré požíva zvýšenú ochranu v spoločnosti.“ TESTOVANIE je navyše dobrovoľným darovaním biologického materiálu. Ide o DAROVANIE, ktorého právny úkon vyžaduje dobrovoľnosť a slobodnú vôľu. Z toho dôvodu odporúča rodičom alebo osobám, ktoré sú ustanovené ako zákonný zástupca dieťaťa, budúcim mamičkám, aby na miesto, kde sa predpokladá hrozba testovania, zaslali OZNÁMENIE, ktoré je pripojené nižšie. V právnej analýze pokračuje v nasledujúcom texte.


    O T Á Z K Y:


    Dištančná výučba verzus prezenčná výučba, TESTOVANIE v školách a v pôrodniciach.


    SEGREGÁCIA a APARTHEID na SLOVENSKU.


    Igor Matovič, predseda vlády SR, 2.12.2020:


    pilotné otvorenie niektorých škôl. „Chcem dosiahnuť, aby v pondelok ‚X‘ škôl na Slovensku otvorených bolo. Je to čisto moja osobná iniciatíva.


    Školáci, ktorí sa dajú otestovať, budú mať prezenčnú výučbu. Neotestovaní žiaci sa majú vzdelávať dištančne.


    Čo bude ďalšie pilotné ? Očkovanie, potom pilotné čipovanie, potom pilotná sterilizácia… ?! A sedieť doma.


    Takže znova TESTOVANIE !


    §§§


    A teraz ako stojí Z Á K O N :


    Článok 28 ods. 1 Dohovor o právach dieťaťa: Štáty, ktoré sú zmluvnou stranou Dohovoru, uznávajú právo dieťaťa na vzdelanie a s cieľom postupného uskutočňovania tohto práva a na základe rovných možností najmä:
    a) zavádzajú pre všetky deti bezplatné a povinné základné vzdelanie;
    b) podnecujú rozvoj rôznych foriem stredného vzdelania zahŕňajúceho všeobecné a odborné vzdelanie, robia ho prijateľným a dostupným pre každé dieťa a prijímajú iné zodpovedajúce opatrenia, ako je zavádzanie bezplatného vzdelania a, v prípade potreby, poskytovanie finančnej podpory;
    c) všetkými vhodnými prostriedkami sprístupňujú vysokoškolské vzdelanie pre všetky podľa schopností;
    d) sprístupňujú všetkým deťom informácie a poradenskú službu v oblasti vzdelania a odbornej prípravy na povolanie;
    e) prijímajú opatrenie na podporu pravidelnej školskej dochádzky a na zníženie počtu tých, ktorí školu nedokončia.


    Článok 29 ods. 1 Dohovor o právach dieťaťa: Štáty, ktoré sú zmluvnou stranou Dohovoru, sa zhodujú, že výchova dieťaťa má smerovať k:
    a) rozvoju osobnosti dieťaťa, jeho nadania a rozumových aj fyzických schopností v čo najširšom objeme;
    b) výchove zameranej na posilňovanie úcty k ľudským právam a základným slobodám, a tiež k zásadám zakotveným v Charte Spojených národov;
    c) výchove zameranej na posilňovanie úcty k rodičom dieťaťa, k svojej vlastnej kultúre, jazyku a hodnotám, k národným hodnotám krajiny trvalého pobytu, ako aj krajiny jeho pôvodu, a k iným civilizáciám;
    d) príprave dieťaťa na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia, mieru, znášanlivosti, rovnosti pohlavia a priateľstva medzi všetkými národmi, etnickými, národnostnými a náboženskými skupinami a osobami domorodého pôvodu;
    e) výchove zameranej na posilňovanie úcty k prírodnému prostrediu.


    Článok 31 ods. 1 Dohovor o právach dieťaťa: Štáty, ktoré sú zmluvnou stranou Dohovoru, uznávajú právo dieťaťa na odpočinok a voľný čas, na účasť na hre a oddychovej činnosti zodpovedajúcej jeho veku, ako aj na slobodnú účasť na kultúrnom živote a umeleckej činnosti.


    Článok 31 ods. 2 Dohovor o právach dieťaťa: Štáty, ktoré sú zmluvnou stranou Dohovoru, uznávajú a zabezpečujú právo dieťaťa na všestrannú účasť na kultúrnom a umeleckom živote a napomáhajú to, aby sa deťom poskytovali zodpovedajúce a rovné možnosti v kultúrnej, umeleckej oblasti, oddychovej činnosti a využívaní voľného času.


    Článok 32 ods. 1 Dohovor o právach dieťaťa: Štáty, ktoré sú zmluvnou stranou Dohovoru, uznávajú právo dieťaťa na ochranu pred hospodárskym vykorisťovaním a pred vykonávaním akejkoľvek práce, ktorá môže byť preň nebezpečná, alebo brániť jeho vzdelávaniu, alebo ktorá by škodila zdraviu dieťaťa alebo jeho telesnému, duševnému, duchovnému, mravnému alebo sociálnemu rozvoju.


    Čl. 19 ods. 1 Ústavy SR Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.


    Čl. 19 ods. 2 Ústavy SR Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.


    Čl. 19 ods. 3 Ústavy SR Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zhromažďovaním, zverejňovaním alebo iným zneužívaním údajov o svojej osobe.


    Čl. 24 Ústavy SR Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.


    Čl. 40 Ústavy SR: Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.


    Čl. 42 ods. 1 Ústavy SR: Každý má právo na vzdelanieŠkolská dochádzka je povinná. Jej dĺžku po vekovú hranicu ustanoví zákon.


    § 1 písm. a) Zák. č. 245/2008 Z.z. školský zákon: Tento zákon ustanovuje princípy, ciele, podmienky, rozsah, obsah, formy a organizáciu výchovy a vzdelávania v školách a v školských zariadeniach, stupne vzdelania, prijímanie na výchovu a vzdelávanie, ukončovanie výchovy a vzdelávania, poskytovanie odbornej výchovno-poradenskej a terapeuticko-výchovnej starostlivosti.


    § 2 ods. 1 Zák. č. 365/2004 Z.z. antidiskriminačný zákon: Dodržiavanie zásady rovnakého zaobchádzania spočíva v zákaze diskriminácie z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k národnosti alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia alebo z dôvodu oznámenia kriminality alebo inej protispoločenskej činnosti.


    § 37 ods. 1 Občianskeho zákonníka: Právny úkon sa musí urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne; inak je neplatný.


    § 39 Občianskeho zákonníka: Neplatný je právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.


    § 2 ods. 18 Zák. č. 317/2016 Z. z.  transplantačný zákon, v spojení so Zák. č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti: Testovanie na účely tohto zákona, na ktorý v otázke testovania poukazuje Zák. č. 576/2004 Z.z., je vykonávanie laboratórnych testov na vyšetrenie darcu ľudského orgánu, ľudského tkaniva alebo ľudských buniek a mikrobiologické vyšetrenie vzorky spracovaného ľudského tkaniva alebo ľudských buniek, čo sa následne využíva pre ďalšie účely ich humánnej aplikácie.  


    § 6 ods. 5, písm. d), bod 1. Zák. č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti: Písomná forma informovaného súhlasu sa yžaduje po predchádzajúcom poučení pri odbere ľudského orgánu, ľudského tkaniva alebo ľudských buniek od darcu ľudského orgánu, ľudského tkaniva alebo ľudských buniek.


    § 6 ods. 6 Zák. č. 576/2004 Z. z.: Informovaný súhlas dáva, ak tento zákon neustanovuje inak
    a) osoba, ktorej sa má zdravotná starostlivosť poskytnúť, alebo
    b) zákonný zástupca, ak osobou, ktorej sa má zdravotná starostlivosť poskytnúť, je osoba nespôsobilá dať informovaný súhlas; takáto osoba sa podieľa na rozhodovaní v najväčšej miere, ktorú dovoľujú jej schopnosti.


    § 6 ods. 8 Zák. č. 576/2004 Z. z.: Každý, kto má právo dať informovaný súhlas, má aj právo informovaný súhlas kedykoľvek slobodne odvolať.


    S Ú H R N :


    Vzdelávanie je základné ústavné právo, ktorá základná školská dochádzka je súčasne povinná. Jedná sa o povinnosť chodiť do školy, nie povinnosť sedieť doma a prijímať neplnohodnotné informácie cez obrazovku, bez vzájomných výchovných a socializačných interakcií s vyučujúcim a kolektívom rovesníkov.


    V súlade s uvedeným, školský zákon upravuje vzdelávanie v školách a školských zariadeniach, nie vzdelávanie doma. Dištančná výuka je mimoriadny inštitút na preklenutie mimoriadnej situácie, nie diskriminačný nástroj v nezákonne zavedenom núdzovom stave, ako nástroj totalitnej praktiky cez navyše umelo vytváraný nepriaznivý zdravotný stav, alebo iné svedomie a iné zmýšľanie jednotlivca.


    Do zvýšenej pozornosti dávam Čl. 42 ods. 1 Ústavy SR, ktorý hovorí o práve na ochranu zdraviaNie o povinnosti podrobiť sa ochrane zdravia.


    Matovič s Mikasom vzali pod osobnú „kuratelu“ ochranu zdravia ľudí tak, že z práva vyfabrikovali povinnosť, ktorá ide do Mengeleho rozmerov !


    Matovič, vláda, a bohužiaľ aj ústavný súd svojou „podporou“ núdzového stavu vedome porušujú základné práva a slobody občanov, a osobitne práv detí (!). Deti majú právo na prípravu do života v slobodnej spoločnosti, v kolektíve, a bez diskriminácie, a segregácie, že TESTOVANÉ deti môžu do školy a na mimoškolskú činnosť, a NETESTOVANÉ nemôžu.


    Ide o hrubý zásah do základných práv dieťaťa, ktoré požíva zvýšenú ochranu v spoločnosti.


    Ide o VÁŽNU trestnú činnosť, ťažké delikty všetkých subjektov, podieľajúcich sa na tejto segregácii a apartheide, čo je už na inú tému, ale všetky veci sú v riešení.


    O D P O V E Ď na TESTOVANIE


    Znova si treba uvedomiť, že TESTOVANIE je dobrovoľné darovanie biologického materiálu§ 2 ods. 18 Zák. č. 317/2016 Z. z.  transplantačný zákon, v spojení so Zák. č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti.


    Je právne vylúčené, aby Vás niekto vyzval na TESTOVANIE, alebo to ukladal ako povinnosť pod stratou základných práv a slobôd. Túto PREMISU si v prvom rade OSVOJTE.


    Ide o DAROVANIE, ktorý právny úkon vyžaduje dobrovoľnosť a slobodnú vôľu.


    Neexistuje právna – zákonná povinnosť darovať Vašu NEHNUTEĽNOSŤ inému, a rovnako neexistuje právna povinnosť DAROVAŤ Váš BIOLOGICKÝ MATERIÁL inému.


    Odber a TESTOVANIE biologického materiálu spadá do právnej otázky DARU – DOBROVOĽNÉHO právneho úkonu. Na tento nemožno ani vyzývať, ani ho nariaďovať.


    Navyše, toto DAROVANIE tu p o d l i e h a osobitnému PÍSOMNÉMU INFORMOVANÉMU SÚHLASU, založenému do zdravotnej dokumentácie. Odmietnutím dať súhlas sa na tento, alebo akýkoľvek iný zdravotný úkon, tento sa nevykoná. A tu to končí.


    Takže po nariadení, alebo vyzvaní na TESTOVANIE (právny nezmysel ako nariadenie alebo výzva, na darovanie nehnuteľnosti), odmietnite to. Poukážte na trestné konanie dotyčného. Tam je bodka.


    Osobitne r a d í m rodičom (alebo osobám, ktorú sú ustanovené ako zákonný zástupca dieťaťa, alebo aj inej osoby), budúcim mamičkám, aby na miesto, kde sa predpokladá hrozba testovania, zaslali OZNÁMENIE, ktoré je pripojené nižšie.


    Vzor pre deti:









    Vzor pre budúce mamičky:



    Súčasne odmietnite poskytnutie osobných údajov, Zákon GDPR prikladám:



    JUDr. Adriána Krajníková



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroj: Dištančná výučba vs. prezenčná výučba a TESTOVANIE v školách a pôrodniciach, Žaloby voči štátu, 3.12.2020


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.





    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑