• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Imunolog uvedl, jaký je ten nejznepokojivější příznak koronaviru

    7-11-2020 Sputnik CZ 78 349 slov zprávy
     

    „Pro zdravého dospělého člověka se jedná o 16 a 20 vdechů za minutu,“ řekl lékař.



    Zrychlení dýchání naznačuje podle odborníka vývoj respiračního selhání. Bolibok také varoval před nebezpečím dušnosti na pozadí tachykardie. Pokud má osoba bez teploty rychlý srdeční rytmus a dušnost, pak „to svědčí o tom, že je nutné mít se na pozoru, zavolat lékaře, udělat výpočetní tomografii plic“.


    Dříve v Rospotrebnadzoru hlásili, že také zalehlé ucho pacienta může znamenat koronavirovou infekci. Natalia Pšeničnaja, zástupkyně ředitele klinické a analytické práce Vědecko-výzkumného ústavu epidemiologie, popsala studii provedenou v Turecku, kde bylo u 31 pacientů s covidem diagnostikováno právě zalehlé ucho.



    „Zalehlé ucho není tak vzácným příznakem covidu-19,“ řekla Pšeničnaja.



    Podle jejích slov na základě výsledků studie tureckých vědců mělo tento příznak 31 lidí (18 %) ze 172 pacientů s covidem-19, jejichž příznaky se analyzovaly. Zároveň byl tento příznak zaznamenán u 12 % pacientů s mírnou formou onemocnění.


    Uvedla, že tento příznak se může vyskytnout také u akutního respiračního virového onemocnění. Pokud příznak nezmizí během několika dnů, objeví se bolesti v uchu, měli byste se okamžitě poradit s otolaryngologem, upřesnila doktorka Pšeničnaja.


    Kromě toho lékař a televizní moderátor Jevgenij Komarovskij dříve pojmenoval dva hlavní příznaky koronaviru: ztrátu čichu a chuti.


    Od počátku epidemie bylo celosvětově zjištěno více než 48,5 milionu případů koronavirové infekce a více než 1,2 milionu lidí zemřelo. Nejvíce případů covidu je ve Spojených státech, Brazílii a Indii. Rusko je čtvrté.


    Jak obnovit čich po covidu-19?


    Otolaryngolog Abdullo Chodžajev vysvětlil dříve v rozhovoru pro RBK, jak obnovit čich po koronavirové infekci.


    Odborník uvádí, že je nutné obnovit přístup vzduchu k nervovým zakončením, které jsou v nose.



    „Je třeba použít vazokonstrikční léky, kapky, pravidelně zavlažovat nosní dutinu, můžete si sami připravit roztok s mořskou solí. Zajistěte v místnosti vlhkost vzduchu,“ vysvětlil.



    Chodžajev také zdůraznil nutnost užívání vitamínů skupiny B a multivitaminů k obnově nervových buněk. Kromě toho bychom se měli správně stravovat, pít hodně vody a vyloučit nikotin a alkohol.



    Dříve otolaryngolog, kandidát lékařských věd Vladimir Zajcev v pořadu rádia Sputnik řekl, že covid-19 není jediným důvodem ztráty čichu.


    Lékař zdůraznil, že u této infekce dočasná ztráta schopnosti cítit vůně a zápachy probíhá pomaleji než u akutních respiračních onemocnění.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑