• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Tretina covid testov je chybná

    6-11-2020 Zem & Vek 66 621 slov zprávy
     




    Cez víkend čaká, časť územia Slovenska, pokračovanie Matovič reality show – „celoplošné testovanie obyvateľstva“. Mnohí odborníci spochybňujú výsledky, podobného, dosť neodborného a slabo pripraveného testovania. A nielen na Slovensku. Poukazujú hlavne na to, že aj pri poctivo pripravenom testovaní, sa nedá spoliehať na značnú časť testov. Čo povedať o neodborne organizovanom „testovaní „národa“ na Slovensku?


    Mnohí svetoví odborníci sa zhodujú na tom, že približne 30–40% testov na COVID-19 je chybných. Potvrdil to, napríklad, aj hlavný pulmonológ ruského ministerstva zdravotníctva, riaditeľ katedry pulmonológie Sečenovskej univerzity Sergej Avdejev. Vystúpil na konzíliu pre otázky koronavírusovej pandémie v Moskve, na ktorom sa zúčastnili najskúsenejší experti ministerstva zdravotníctva Ruska.


    Upozornil na hlavné symptómy koronavírusu, ktoré niektorí „odborníci“ tiež nevedia správne odhaliť. Podotkol, že asi 90% nakazených osôb majú teplotu vyše 37,5 °C. Druhým najrozšírenejším príznakom je to, že chorí pociťujú slabosť, vysokú únavu – približne 40% prípadov. Mnohí majú záduch /30%/, bolesti hlavy /20%/, bolesti hrdla /10%/ a niektoré iné nepríjemné pocity.


    Riaditeľka Rospotrebnadzoru Anna Popovová informovala o hlavných chybách, ku ktorým dochádza počas testovania na COVID-19. Ako zistili odborníci, najväčšou chybou je oneskorenosť testovania, ktorá zapríčiňuje absolútne nepresné výsledky. Experti zdôrazňujú, že testovať treba na začiatku ochorenia a nie o niekoľko dní alebo o týždeň. Potom je vlastne testovanie o ničom. Ak sa človek obráti na lekára, keď sa pôvodca choroby premiestnil z nosa do pľúc, po prvé, zistiť, že človek ochorel, je oveľa ťažšie a po druhé, testovanie vôbec nemusí odhaliť skutočnosť, že človek bol nakazený.


    „Celoplošné testovanie národa“ na Slovensku vôbec neidentifikovalo, v akom štádiu sa testovali ľudia, či boli zdraví, či sa nachádzali v prvom štádiu ochorenia alebo boli testovaní neskoro, až vtedy, keď sa pôvodca nákazy premiestnil z nosa do pľúc a prakticky nebolo možné odhaliť, že človek sa nakazil. Preto sú výsledky víkendového testovania určite veľmi nepresné a ako sme už písali, bolo v tom aj riziko, že testovaní ľudia vytvárali „zakázané skupiny“ a mohli sa navzájom nakaziť. Čiže testovanie nebolo dosť dobre pripravené, bolo nepresné, konalo s s chybami a mohlo zapríčiniť nakazenie veľkého množstva ľudí.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroje:



    1. Около трети тестов на COVID-19 дают ошибки, Комсомольская правда, 5.11.2020

    2. Треть тестов на коронавирус дают ошибки, 29.ru, 5.11.2020

    3. Главный пульмонолог Минздрава РФ назвал основной симптом COVID-19, Syfeed, 5.11.2020

    4. Названа главная ошибка при сдаче теста на коронавирус, TV Samara, 11.10.2020


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.



    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑