„Je to v prdeli... Kolaps se blíží. Hromady mrtvých, už brzy. Lhostejnost, neschopnost, bezohlednost.
Nezvládneme to. Nejhorší sobota, neděle...Nejhorší na světě. Mrazáky se brzy naplní,“ zrekapituloval Petrov základní fráze, které nyní potkává v novinách.
V této atmosféře všeobecného zoufalství tak podle něj opravdu nezůstává nic jiného než uvěřit ve spasitele, kterým se má stát nový ministr zdravotnictví.
„Snad ten pediatr to zastaví? Věřím mu. Je to šance. Budu se za něj modlit. Poslední naděje. Když je nejhůř, “ vyjádřil své naděje Petrov.
„Lidi pořád někam chodí. Proč nezůstanou doma sedět na zadku? Snad se jim nic neděje, můžou si pustit televizi, přečíst dobrou knížku... “ stěžuje si radní.
„Rychle jsem ten poklop zase zavřel. Zabilo by mě to. Zahlédl jsem neodvratný konec. Je to jen pro zkušené mediálníky. Nemám na to,“ uvedl svůj postoj člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov.
Jak vysvětlují politici, pesimistické nálady dnes převládají zejména proto, že navzdory přísným opatřením se zatím stále nedaří zploštit křivku vývoje koronaviru. Podle Babiše za to mohou četné výjimky, které nová nařízení provázejí. Kritizoval i občany za to, že se nadále hloučkují.
„Musíme se znovu podívat na výjimky, které v současné době máme. Předpokládám, že ta opatření se zpřísní, protože když jsme viděli, co se děje třeba na náplavce, tak to je neuvěřitelné,“
řekl Babiš o farmářských trzích v Praze.
Jaká opatření se ještě zpřísní, má úkol vypracovat Prymula. „Lockdown“ ale Babiš nechce. Nevyloučil, že by firmy musely testovat své zaměstnance na covid-19.
„Úplný lockdown si já osobně neumím představit, ale mohou být přijata opatření, že by firmy měly povinnost testovat, ale já nejsem epidemiolog, nechci to navrhovat. Vidím ale, že opatření zatím bohužel nefungují,“ poznamenal premiér s tím, že mnohá opatření lidé ignorují.