• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Robert Troška toho má dost: LGBT aktivismus pronikl i do ČT a my si to platíme

    26-10-2020 Sputnik CZ 115 414 slov zprávy
     

    Česká televize je poslední dobou terčem mnoha útoků, které především souvisí s jejím zpravodajstvím a politickými pořady. Naposledy rozporuplné reakce získal pořad 168 hodin, který zveřejnil komentář ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) o tom, že za současný epidemiologický stav může premiér Andrej Babiš (ANO), kterého nazvala „debilem“.



    Publicista Robert Troška ale není spokojený ani se seriálovou tvorbou této veřejnoprávní televize. Nelíbí se mu, že údajně propaguje sexuální menšiny.



    „Seriálová produkce České televize tak v posledních 5 letech pod vedením generálního ředitele Petra Dvořáka splňuje genderové i menšinové požadavky nevídaným způsobem,“


    stojí v jeho komentáři, který zveřejnil deník Neviditelný pes.


    Konkrétně zmínil několik seriálů z produkce ČT. Prvním z nich je třídílný výpravný seriál Herec, který zasazuje příběh do komunistické diktatury 50. let. Vadí mu, že hlavní postavou je „sympatický mladý homosexuál“.

    Poukazuje i na čtyřdílnou sérii Rédl z roku 2018, kde je hlavní postavou vojenský prokurátor s homosexuální orientací. Zmínil i seriál z roku 2017 Četníci z Luhačovic, kde je jednou ze tří hlavních postav homosexuál. Přitom slovník jeho parťáka, který je heterosexuál, je velmi hrubý. Tím má podle Trošky házet špatné světlo na heterosexuály.



    „Slovník jeho ‚parťáka‘ (heterosexuála) oplývá sexuálními hrubostmi v dialozích typu ‚Já bych šu..l‘ charakterizující úroveň tohoto seriálu zasazeného do atraktivního prostředí,“ píše o Rédlovi Troška.




    V tomto kontextu publicista připomíná nedávné rozhodnutí americké Akademie filmového umění vydat manuál, který stanoví podmínky pro udělování Oscarů. V něm se bere ohled na procentuální zastoupení menšin, žen, příslušníků LGBT komunity a dalších minorit v natáčecím štábu, mezi herci ve vedlejších rolích či hlavními postavami.



    „Vrátíme-li se zpátky k absurdním požadavkům americké filmové akademie na udílení Oscarů, pak musíme suše konstatovat, že Česká televize tyto požadavky začíná plnit už nyní i bez manuálu,“ konstatuje Troška. „Dramaturgická tvorba se často soustředí na postavy „sympatických homosexuálů“ skrývajících svou orientaci, nebo postav heterosexuálů oplývajících sexuálními vulgaritami,“ dodává.





    „Otec od rodiny, obětavá matka nebo mladý muž s normální orientací nejsou v současné veřejnoprávní ČT v kursu,“ míní autor. „Dnes je při výběru dramaturgické tvorby v ČT na prvním místě bourání předsudků spojené s výchovou většinové populace,“ pokračuje.



    Ačkoli nepodporuje volání po zrušení veřejnoprávní televize, je podle něj nutné změnit současné „pokrokářské směřování“ ČT, což má zahrnovat i výměnu vedení.



    „Není možné, aby Česká televize za peníze nás všech platila novolevicové aktivistické agitky, i když dnes již atraktivněji zpracované, těch v rudém bolševickém hávu jsme zažili 40 let a bohatě stačilo,“ míní autor.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑