• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Advokátka prozradila, komu byste neměli poskytovat přístup k vaší poloze

    21-10-2020 Sputnik CZ 60 239 slov zprávy
     

    Podle slov právničky motivy špehování pomocí polohy mají hlavně komerční a soukromý ráz. Mohou ho provádět různé společnosti, jimž to sami povolíte při instalaci mobilních aplikací. Jak však tvrdí zdroj agentury, cizí společnosti vás mohou také špehovat pomocí oficiálních aplikaci Google.



    „Abyste zabránili špehování pomocí polohy, raději na chytrém telefonu nezapínejte GPS a vypněte polohu v nastavení kamery. Když instalujete aplikace, objevuje se okénko s naléhavou žádostí o určení zeměpisné polohy,“ podotýká Abeleová.



    V některých případech však poloha může být užitečná, řekla v závěru. Může jít například o situace, kdy jste napaden, ale zároveň jste zvládl zavolat na policii, ale už jste policistům nestihl říct adresu, kde se nacházíte. Ti tak mohou zjistit, odkud jste volal. Stejně to funguje se záchrankou.



    Nebezpečí chytrých telefonů při pandemii


    Používání smartphonů během pandemie koronaviru může být nebezpečné z hlediska ohrožení fyzického a duševního zdraví, řekl Timur Sadykov, vedoucí laboratoře umělé inteligence, neurotechnologie a podnikové analýzy Plechanovovy ruské ekonomické univerzity. Chytrý telefon se především pro infekci stává skutečnou živnou půdou.



    „Člověk má telefon pořád v ruce, na jeho povrchu se shromažďují bakterie, potenciální infekce, přitom se pravidelně dotýká tváře a uší uživatele,“ řekl.



    V situaci šíření velmi nakažlivé virové infekce je třeba neustále dezinfikovat mobil, připomněl odborník. Je to možné dělat s pomocí speciálních ubrousků s isopropylovým alkoholem, které nepoškodí povrch obrazovky.


    Velké škody může rovněž způsobit nekontrolované používání chytrých telefonů, tabletů a počítačů. Škodí to především zraku a také páteři, především u dětí.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑