• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vektor uvedl výhody vakcíny proti koronaviru EpiVacCorona

    19-10-2020 Sputnik CZ 81 373 slov zprávy
     

    „Očekávanou výhodou této vakcíny ve srovnání s jinými vakcinačními platformami je účinnost vakcíny proti antigenně variabilním kmenům, protože vakcína obsahuje konzervativní epitopy SARS-COV-2, bezpečnost vakcíny, ... snadná výroba a stabilita komponentů, jakož i způsob skladování a přepravy,“ řekl Maksjutov na internetové konferenci Moderní imunoprofylaxe: výzvy, možnosti, perspektivy.



    Upřesnil, že tato vakcína obsahuje pouze krátké části virového proteinu, což zvyšuje její bezpečnost.



    „To umožňuje, aby byla používána pro lidi s oslabenou imunitou, při imunodepresivních a imunosupresivních stavech,“ vysvětlil Maksjutov.

    EpiVacCorona


    Prezident RF Vladimir Putin minulý týden oznámil registraci další ruské vakcíny proti koronaviru, vyvinuté státním novosibirským vědeckým centrem Vektor, která dostala název EpiVacCorona.


    Putin mimo jiné vyzval ke zvýšení produkce obou ruských vakcín proti koronaviru a jejich poskytnutí především na domácí trh.



    „Musíme nyní zvýšit produkci naší první vakcíny a nyní druhé vakcíny a samozřejmě především musíme poskytnout tyto léky na ruský trh," uvedl Putin na setkání se členy vlády, která proběhla v režimu videokonference.



    Rovněž poblahopřál a poděkoval zaměstnancům Novosibirského centra Vektor.


    „Toto je nepochybně důležitý úkol, který jste vy, milí přátelé, úspěšně vyřešili. Moc vám děkuji za vaši práci, za vaše úsilí, za váš talent a za vaši obětavost při práci,“ řekl prezident.



    Vakcína Sputnik V


    Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.



    Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.

    Poregistrační klinické studie vakcíny proti koronaviru začaly v Moskvě 7. září a první účastníci byli očkováni 9. září. Celkově se výzkumu zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, 10 tisíc z nich dostane placebo, což je nutné k otestování účinnosti vakcíny.


    Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑