• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Boj s koronavirem na Slovensku pokračuje: Počet případů se přiblížil hranici 30 tisíc infikovaných

    18-10-2020 Sputnik CZ 82 291 slov zprávy
     

    Během soboty bylo na Slovensku provedeno celkem 10 858 testů, což je o něco méně, než v předchozích dnech. V pátek bylo například ukončeno 11 904 laboratorních vyšetření. Snížil se i počet nově evidovaných případů nákazy, včera jich bylo totiž 1 567 oproti pátečnímu nárůstu ve výši 1 968 infikovaných. Za dobu trvání pandemie na covid-19 na Slovensku zemřelo již 88 osob, z nichž šest podlehlo nemoci v sobotu. Včera se přitom uzdravilo 62 osob a počet vyléčených pacientů tak dosáhl 7 359 zotavených.


    Podle údajů slovenského ministerstva zdravotnictví bylo nejvíce případů nákazy v sobotu zaregistrováno v Žilinském kraji, kde onemocnělo 509 osob. O něco lépe na tom byl Prešovský kraj, kde počet nově nakažených včera činil 342 osob. Nicméně, i tak je to druhý nejhorší ukazatel v republice. Na třetím místě je Košický kraj, v němž bylo evidováno 142 případů.



    Plošné testování na Slovensku


    Slovenský premiér Igor Matovič během včerejší tiskové konference prohlásil, že by v nejbližší době mohlo dojít k plošnému testování obyvatelstva po celé republice. Plošné testování podle předsedy vlády může začít již příští víkend, nejprve se mají protestovat Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov.



    Dále Matovič uvedl, že hlavní testování má být provedeno za dva týdny. „Trochu mi trvalo, než jsem přesvědčil i ostatní lidi, kteří s testy pracují, aby mi dali dobrozdání,“ sdělil premiér s tím, že předběžně oslovil ozbrojené síly, které jsou jako jediné schopné zorganizovat a zrealizovat tuto náročnou operaci.

    Podle něj by měla být odběrová místa tam, kde se konají volby, tedy ve volebních místnostech. Působilo by tam více než šest tisíc lidí, včetně vojáků a policistů. Slovenský premiér rovněž opakovaně zdůraznil nezodpovědný vztah k epidemiologické situaci ze strany určité části obyvatel.



    „Obáváme se lidí, kteří nevěří na koronavirus a i přesto, že nosí roušky, popírají zavírání restaurací a další opatření. Ti jsou nejnebezpečnější, protože i když mají příznaky, nejdou k lékaři,“ pokračoval premiér s tím, že právě s touto částí obyvatel je nutné se vypořádat.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑