• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Bangladéšské úřady požádaly Rusko o vakcínu proti koronaviru

    8-10-2020 Sputnik CZ 36 317 slov zprávy
     

    „Jsme v kontaktu s Ruskem. V tomto ohledu již náš vážený ministr zdravotnictví zaslal svému ruskému protějšku žádost o získání vakcíny při nejbližší příležitosti,“ řekl ministr.



    Dodal, že velvyslanectví jeho země v Moskvě koordinuje situaci s ruskými úřady a Ruská federace slíbila, že Bangladéš je na seznamu prioritních zemí, které dostanou vakcínu.


    Bangladéš podle ministra neúnavně pracuje na ochraně svých občanů před pandemií.



    „Jsme potěšeni, že Rusko je v závěrečné fázi vývoje vakcíny proti covidu-19 s názvem Sputnik V. Blahopřeji ruským orgánům a vědcům Gamalejova ústavu k jejich obětavosti, aspiraci a úspěchu v této oblasti,“ dodal ministr.



    Minulý týden ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško prohlásil, že poregistrační studie vakcíny Sputnik V, které byly zahájeny i v Bělorusku, ukazují povzbudivé výsledky.



    „Výzkum byl zahájen za účasti našich kolegů z Běloruska. Vidíme, že výsledek, který dnes dostáváme, je povzbudivý,“ řekl novinářům Muraško.



     Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.


    Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.



    Poregistrační klinické studie vakcíny proti koronaviru začaly v Moskvě 7. září a první účastníci byli očkováni 9. září. Celkově se výzkumu zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, 10 tisíc z nich dostane placebo, což je nutné k otestování účinnosti vakcíny.


    Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑