• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zvýšené riziko nechrípkových respiračných vírusových infekcií po vakcíne proti chrípke

    5-10-2020 Zem & Vek 31 738 slov zprávy
     



    Zdroj: Shutterstock

    V rokoch 2008-2009 sa uskutočnila štúdia na deťoch vo veku 6-15 rokov. Zúčastnilo sa jej 115 detí. Niektoré dostali trivalentnú chrípkovú vakcínu (TIV; 0,5 ml Vaxigrip; Sanofi Pasteur), iné placebo. Zdravotný stav detí bol monitorovaný 272 dní. Počas tejto doby identifikovali u detí 134 prípadov ARI (akútnych respiračných ochorení), z ktorých 49 prípadov bolo s prítomnosťou teploty nad 37,8°C (FARI). Deti boli testované na 19 respiračných vírusov multiplexným ResPlex II Plus a na chrípku A a B testom RT-PCR (reverznou transkripčnou polymerázovou reťazovou reakciou). Protokol štúdie schválila Hongkonská univerzita.


    Výsledok štúdie: Medzi účastníkmi, ktorí dostali vakcínu TIV a tými, ktorí dostali placebo, nebol počas zimy ani v lete 2009 štatisticky významný rozdiel v ochoreniach ARI alebo FARI. „U príjemcov TIV sme nepozorovali zníženie potvrdených infekcií vírusom sezónnej chrípky, aj keď sérologické dôkazy a bodové odhady účinnosti vakcín zodpovedali ochrane príjemcov TIV pred sezónnymi chrípkovými vírusmi, ktoré sa šírili od januára do marca 2009. U príjemcov vakcíny TIV sme mohli pozorovať štatisticky významné zvýšené riziko potvrdenej infekcie chrípkovým respiračným vírusom, vrátane významného zvýšenia rizika infekcie rhinovírusmi a coxsackie / echovírusmi, ktoré sa najčastejšie zistili v marci 2009, bezprostredne po vrchole sezónnej chrípkovej aktivity vo februári 2009. Medzi príjemcami TIV alebo placeba nebol štatisticky významný rozdiel v riziku potvrdenej sezónnej chrípkovej infekcie.“


    A dopady na imunitu: „Počas pozorovaných 9 mesiacov bolo u príjemcov vakcíny TIV zvýšené riziko virologicky potvrdených nechrípkových infekcií. Príjemcom vakcíny TIV môže chýbať dočasná nešpecifická imunita, ktorá chráni pred inými respiračnými vírusmi.“ Štúdia zistila, že očkovanie proti chrípke takmer doslovne deaktivuje časti ľudského imunitného systému, čím sa deti stávajú citlivejšie na infekcie. Deti, ktoré boli očkované proti chrípke, mali oveľa vyššie riziko respiračných infekcií.


    Štúdia zistila, že nie je žiadny rozdiel v riziku nakazenia sa sezónnou chrípkou medzi deťmi, ktoré zaočkované boli a deťmi, ktoré očkované neboli. Tí, ktorí presadzujú očkovanie detí proti chrípke, možno v skutočnosti pandémiu koronavírusu ešte zhoršujú, vytvárajúc „dokonalé búrkové“ podmienky pre to, aby sa zaočkovaní stali prenášačmi wuchanského koronavírusu, spôsobujúceho ochorenie COVID-19.


    Zdravotnícky a vedecký establišment sa takmer doslovne stará o to, aby zomieralo viac ľudí a udržiavali tak pri živote strach z koronavírusu, vedúci k vyššiemu dopytu po vysokoziskových vakcínach. Keď sa pozriete na krajiny, ktoré najviac zasiahla pandémia COVID-19 (Taliansko, Veľká Británia, Španielsko, Holandsko), tak to presne korešponduje s krajinami, kde majú najvyššiu zaočkovanosť na chrípku.


    A naopak, najlepšie s pandémiou COVID-19 na tom stoja tie krajiny, kde je zaočkovanosť na chrípku nízka (Slovensko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko). Mlčí sa o tom, že vakcíny proti chrípke potláčajú imunitný systém a vytvárajú explóziu koronavírusových infekcií.





    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroje:

    /1/ Zvýšené riziko nechrípkových respiračných vírusových infekcií súvisiace s prijatím deaktivovanej vakcíny proti chrípke, zvedavec.org, 1.10.2020


    /2/ Increased Risk of Noninfluenza Respiratory Virus Infections Associated With Receipt of Inactivated Influenza Vaccine, www.ncbi.nlm.nih.gov, 15.3.2012


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.



    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑