• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Podľa Harabina ĽSNS zrádza záujmy Slovákov, europoslanec Uhrík reaguje na svoje hlasovanie o tzv. „špehovacom zákone“

    4-10-2020 Zem & Vek 68 622 slov zprávy
     



    Foto: archív

    Napäté vzťahy pronárodných lídrov Štefana Harabina (Vlasť) a Mariána Kotrebu (ĽSNS) evidujú viaceré médiá. Aktuálne rezonujú témy, ktoré si vyžadujú, pri najmenšom vysvetlenie, keďže prvoplánovo niektoré činy poslancov ĽSNS možno vyhodnotiť ako „nepredpokladané“. V konkrétnosti, verejnosť i mediálny priestor diskutuje vo veci postoja pronárodných poslancov ku schvaľovaniu zákonov o ochrane života nenarodených detí a o tzv. „špehovacom zákone“, na pôde Európskeho parlamentu.


    Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin na hlasovanie poslanca Európskeho parlamentu za ĽSNS Milana Uhríka, zareagoval nasledovne:


    Uhrík namiesto toho, aby hlasoval proti celoúnijnému sledovaniu v súvislosti s ochorením COVID-19 sa zdržal, čiže nepriamo bez najmenších pochybnosti podporil špehovanie. Hlavne po škandále, ktoré sme mali na Slovensku s únikom osobných údajov je to mimoriadne nebezpečné,“ reagoval bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin na hlasovanie poslanca Európskeho parlamentu za ĽSNS Milana Uhríka.



     „Kotleba je dlhodobý projekt Američanov obdobného typu ako napr. Tsipras v Grécku, resp. Podemos v Španielsku. Toto robí CIA permanentne v regiónoch amerického záujmu v dlhších časových horizontoch 15-25 rokov s cieľom vo svoj prospech vniknúť do určitého voličského priestoru, v tomto prípade vlastenecko-národno- kresťansko-rodinného na Slovensku,“ pokračoval JUDr. Harabin a dodal ďalšie príklady toho, prečo považuje predsedu strany ĽSNS za spriaznenca ambasády USA.


    Momentálne, z dostupných zdrojov vyplýva, že Marián Kotleba priamo vo veci nereagoval. Dotknutý europoslanec, Milan Uhrík, sa k téme o spolupráci svojho straníckeho predsedu rovnako ako ďalší kotlebovec Milan Mazurek. Z oboch reakcií vyplýva, že toto nepovažujú za  prehlásenie, ktoré by sa zakladalo na pravde. Milan Uhrík svoje vyjadrenie doplnil o dôvody, ktoré ho viedli k zdržaniu sa hlasovania o tzv. „špehovacom zákone“.



    Pri hlasovaní v danom uznesení som sa zdržal práve kvôli tomu kontroverznému bodu o dohľadávacích aplikáciách, s ktorým som sa nedokázal stotožniť! Naopak, v uznesení boli viaceré dobré body, kvôli ktorým som zároveň nechcel hlasovať proti. Chcel som napríklad, aby letecké spoločnosti museli vrátiť peniaze cestujúcim, ktorých lety boli zrušené. Chcel som, aby štáty už nemohli viac zadržiavať na svojom území zdravotnícky materiál, ako sa to stalo slovenským kontajnerom zadržaným na jar v Nemecku. Pretože aj tieto, a mnohé iné celkom dobré veci boli súčasťou predmetného uznesenia. A ak by som hlasoval proti nim, mohol by som byť opätovne ľahko terčom opačnej kritiky,“ píše Uhrík na svojej facebookovej stránke.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroj: Facebook


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑