• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ledová sprcha pro ty, kdo operuje paktem Ribbentrop-Molotov. Foldyna připomněl kontroverzní dodatky mnichovské dohody

    2-10-2020 Sputnik CZ 67 407 slov zprávy
     

    Výročí podepsání mnichovské dohody nepřilákalo zaslouženou pozornost ze strany České televize, myslí si poslanec za SPD Jaroslav Foldyna. Zdůrazňuje přitom, že se ve stejnou dobu veřejnoprávní televize zpravidla pořádně věnuje tématu okupace z roku 1968.



    „Všimli jste si, jak ,obsáhle´ připomněla ČT výročí mnichovské dohody, která nás stála spoustu životů? Skoro stejně obsáhle jak o okupaci z roku 1968. Objektivní a veřejnoprávní televize vychovává mladou generaci,” uvádí český poslanec na svém Facebooku.




    Ve svém dalším příspěvku se Foldyna již zabývá obsahem mnichovské dohody z roku 1938, a sice probírá její kontroverzní dodatky. V souvislosti s tím, že pakt Ribbentrop-Molotov z roku 1939 je v současné době často kritizován a vnímán jako svědectví spojenectví mezi Sovětským svazem a Německem, Foldyna obrací svou pozornost na dodatky mnichovské dohody, které ve své řadě svědčí o těsné spolupráci mezi Velkou Británií a Německem v tu dobu.



    „Pro ty, co tu opakovaně operují s paktem Ribbentrop-Molotov z roku 1939. 1938 dodatek mnichovské dohody. Mnichovská dohoda obsahovala tři dodatky, které se týkaly mezinárodních záruk Československu v nově vzniklých hranicích, řešení problému polské a maďarské menšiny a dalších otázek,” píše v úvodu svého příspěvku Foldyna.




    Dále Foldyna upozorňuje na společné německo-anglické prohlášení o vzájemném neútočení a míru, v jehož rámci se dvě mocnosti zavázaly nevést válku jeden proti druhému. Ve svém příspěvku český politik totiž uvádí úryvek tohoto prohlášení.     



    „My, německý Führer a kancléř a britský ministerský předseda, jsme dnes měli další schůzku a shodli jsme se v poznání, že otázka anglo-německých vztahů má prvořadou důležitost pro obě země a Evropu. Považujeme dohodu podepsanou včera v noci a anglo-německou dohodu o námořních silách za symboly přání obou našich národů nikdy již nejít do války jeden proti druhému,“ cituje Jaroslav Foldyna.




    Poučení z mnichovské zrady


    Český poslanec Radim Fiala se na začátku tohoto týdne také vyjádřil k výročí podepsání mnichovské dohody. Dle jeho názoru tato historická událost má sloužit příkladem toho, čím může skončit spojenectví se západními mocnostmi.



    „Připomínáme si výročí Mnichova. Poučení z mnichovské zrady západních spojenců v roce 1938 pro nás je, že při zabezpečení své suverenity a svobody musíme spoléhat především sami na sebe jako Švýcarsko či Izrael, protože ,spojenci‘ nás mohou kdykoli zradit, když to bude pro ně výhodné,“ sdělil Fiala na své facebookovém stránce.



    Připomeňme, že mnichovská dohoda byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. K dojednání došlo 29. září roku 1938 v Mnichově.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑