• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zavádzanie covidových pasov

    27-9-2020 Zem & Vek 89 1102 slov zprávy
     



    Zdroj: moje ezdravie

    Tento článok je o britskej operácii Moonshot. Nech Vás to nenechá pokojných, že nás sa to netýka. V aplikácii Moje ezdravie už dnes, po testovaní, dostanete číslo Covid pasu. „Každý, kto chce absolvovať testovanie, musí mať vygenerovaný COVID-19 PASS, špeciálny identifikátor podľa usmernenia MZ SR,“ uvádza sa na stránke korona.gov.sk. Testovať sa nechalo už vyše 430 tisíc Slovákov. Videla som dokumenty, ako sa nariaďuje testovanie celých DSS a iných štátnych sociálnych ústavov.



    Nie je náhoda, že podľa podobného scenára sa postupuje vo všetkých štátoch. Aké nevýhody čakajú neočkovaných sme počuli z úst infektológa Jarčušku, či prof. Prymulu. A teraz je tu Moonshot, nový plán britskej vlády pre masové testovanie na covid-19. Plán, ktorý zverejnil BMJ žurnál, zahŕňa rozšírenie testovania od súčasných stoviek tisícov testov každý deň, na 10 miliónov testov denne na začiatku roka 2021. Z dokumentu vyberám:


    Sú nejaké plány, ako ľudí prinútiť k testovaniu?


    „Dokumenty ukazujú, že prebiehali diskusie o tom, ako motivovať ľudí k podstúpeniu testov. Poukazujú na vynucovanie testovania „skrze model založený na postihu“ alebo skrze „ponúkania príležitostí, či prístupu tým jedincom, ktorí sa nechajú testovať“, ako napríklad schopnosť sa zúčastňovať na akciách.“


    Čo je digitálny pas?

    Imunitné pasy / pasy o preukázaní neinfekčnosti vírusom, budú dostupné cez mobilnú aplikáciu. Podľa plánu sa majú testy použiť na to, aby „dali ľuďom istotu, že aspoň pre obmedzenú dobu je nepravdepodobné, že sú nakazení vírusom a je malé riziko, že ho prenesú na druhých.“


    Hovoria: „Negatívny výsledok testu môže nielen znamenať, že môžete navštíviť niekoho v nemocnici, ale aj, či toho dňa budete môcť ísť do práce, získať prístup na nejakú akciu, dostať sa na let alebo navštíviť starého príbuzného.“ Dokumenty tiež poukazujú na „významné rozšírenie“ testovania, ktoré financuje a poskytuje súkromný sektor, ako prístup na futbalový štadión.


    Kde sa ľudia budú testovať?


    Dokumenty navrhujú miesta ako: ambulancia obvodného lekára, lekárne, pracoviská, školy, miestne testovacie miesta v komunitách. Testovanie sa tiež môže vykonávať na miestach, kde test bude podmienkou, aby tam ľudia mohli vstúpiť.


    Prečo je potrebných 100 miliárd libier?

    Táto suma sa v dokumentoch spomína len krátko. Uvádzajú, že „otvorenie ekonomiky“ a umožnenie populácie „vrátiť sa k niečomu, čo sa blíži normálu“ bude stáť „vyše 100 miliárd libier“. Túto čiastku nijako nerozvádzajú.


    Ako britská vláda navrhuje zvýšiť počet testovaní odteraz do začiatku roka 2021?

    Dokumenty popisujú návrh troch fáz. Uvádzajú, že Británia urobí medzi 200 000 až 800 000 testov denne medzi septembrom a decembrom 2020. Toto sa môže rozdeliť na:



    • 200 000 testov denne na ľuďoch s príznakmi

    • 100 000 testov denne na ľuďoch bez príznakov v miestnej oblasti na potlačenie šírenia

    • 250 000 testov denne na ľuďoch bez príznakov v Národnej zdravotníckej službe a opatrovateľských domoch

    • 100 000 testov denne cez národné štúdie o rozšírenom výskyte.


    Plány navrhujú, aby sa od decembra kapacity testovania zvýšili na dva až štyri milióny testov denne. To by zahŕňalo masové testovanie všetkých domov v lokálnych oblastiach alebo celých mestách, kde prípady nakazených stúpajú, testovanie profesií s vysokým kontaktom s ľuďmi, ako sú učitelia a testovanie ľudí na povolenie prístupu do vysoko rizikových oblastí ako sú návštevníci nemocníc a opatrovateľských domovov.


    Podľa plánu má dôjsť k „plnému zavedeniu“ na začiatku roka 2021 na 10 miliónov testov denne, k tomu, „aby sa ľudia mohli vrátiť do normálneho života.“ V tejto fáze sa týždenné testovanie postupne sprístupní v celej populácii, aby sa mohli ľudia preukázať „digitálnymi pasmi“, to znamená, že sa testovali negatívne na vírus.


    Dokumenty hovoria o „skupovaní rozsiahlych kapacít“ od partnerov ako je farmaceutická spoločnosť GSK k „vybudovaniu rozsiahlej testovacej organizácie“. Avšak pod „potenciálnymi partnermi pre zvýšenie laboratórnej kapacity“ uvádza len spoločnosť AstraZeneca. Pod logistikou uvádza potenciálnych partnerov Boots, Sainsbury ‚s, DHL, Kuehne + Nagel, G4S a Serco. Pod pracovnou silou sú uvedené univerzity, Society of Microbiologists a Britská spoločnosť imunológie.


    Okrem komerčných partnerstiev sa v dokumentoch tiež uvádza, že sa budú musieť použiť nové testy a technológie, vrátane niektorých, ktoré ešte neexistujú. „Vykonávanie testov, ako stanovil premiér, bude pravdepodobne znamenať vývoj, získanie a riadenie testovacích technológií, ktoré momentálne neexistujú,“ uvádza plán. Môžu sa použiť testy s nižšou citlivosťou, s následným prevedením PCR testu k „potvrdeniu pozitívnych výsledkov alebo inú testovacia technológia QRT-PCR, Endpoint PCR, LAMP, LamPORE, antigénne testy a sekvencovanie genómu. Dva z týchto testov – antigénne testy a LAMP – majú „nižšiu citlivosť“ medzi 80% a 100%.


    Uvádzajú tieto dokumenty nejaké obavy?


    Dokumenty hovoria: „Budeme musieť podniknúť nejaké riziká, opatrne experimentovať a vyhodnocovať a zistiť, čo funguje a čo nefunguje.“


    Ako vláda odôvodňuje túto operáciu Moonshot?

    Dokumenty uvádzajú, že cieľom programu masového testovania je „využiť plný rozsah testovacích prístupov a technológií k zníženiu miery množenia, udržania otvorenej ekonomiky a umožnenie návratu do normálneho života.“ Hovoria, že premiér popisoval Moonshot ako „jedinú nádej na vyhnutie sa druhej národnej karanténe pred zavedením vakcíny.“


    BigBoard spouští aplikaci CovidPass | E15.cz


    Celý článok: https://www.bmj.com/content/370/bmj.m3558?fbclid=IwAR3hJhUJZ6oswtx1kUIX1WZ1a0S1kpck7WYOS8f-rElM1Zkl2HDccFGVOV8



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroj: Operace Moonshot – plán masového testování na covid-19, otevrisvoumysl.cz, 23.9.2020


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.



    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑