• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Farage: Britové musí bojovat proti koronavirové vládní tyranii

    25-9-2020 Svobodné Noviny 105 534 slov zprávy
     

    Předseda Strany pro Brexit Nigel Farage varoval, že britská vláda se chová jako „volená diktatura“ schvalující zákony o koronaviru bez parlamentní kontroly.


    Pan Farage rovněž vyjádřil obavu, že v Dolní sněmovně neexistuje účinná opozice, kdy se Labouristická strana „spojí“ s konzervativní vládou a připravuje se „odepřít nám naše základní svobody ve jménu vyššího dobra“.


    V úterý premiér Boris Johnson oznámil další omezení pro Brity, vyhlásil uzavření pohostinství po 22:00 hodině a zároveň rozšířil prosazování nošení roušek. Ministr zahraničí Dominic Raab ve středu prohlásil, že pokud opatření nezabrání v šíření koronaviru, vláda by mohla nařídit druhou celostátní karanténu.


    Pan Farage napsal v reakci do deníku Daily Express, že je „ohromen“ tím, jak „tato konzervativní vláda s využitím svých nouzových pravomocí tak horlivě zasahuje do našich každodenních životů od vypuknutí pandemie“.



    „Boris a jeho vláda si dělají, co se jim zlíbí, bez jakékoliv opozice, a to by nás mělo velmi znepokojovat. Je mi jasné, že naše občanské svobody jsou nyní ohroženy administrativou, která se stále více chová jako volená diktatura,“ řekl předseda Strany pro Brexit.


    „Jsem si jist, že nejsem sám, kdo říká, že jsme nyní dosáhli bodu, kdy se léčba stala horší než samotná nemoc.


    „Nikdo pro to nehlasoval. Je na nás všech, abychom proti této tyranii bojovali,“ uzavřel Farage.


    Lídr Strany pro Brexit není jediný, kdo dává najevo znepokojení nad hrozbami, které mimořádná opatření představují pro práva Britů.


    Konzervativní poslanec Steve Baker tento měsíc kritizoval „drakonická“ uzavírací pravidla pana Johnsona, která zakazovala shromáždění více než šesti lidí, slovy: „Je načase, abychom skutečně začali žít jako svobodní lidé a nepodřizovali se neustále se měnícím právním požadavkům.“


    Bývalý soudce Nejvyššího soudu Lord Sumption zašel ještě dále poté, co byl v březnu zaveden první soubor omezení. Varoval: „Takový je policejní stát – je to stát, v němž vláda může vydávat příkazy nebo vyjadřovat preference bez zákonného oprávnění a policie vynucuje přání ministra.“


    Tento týden předseda konzervativního zákulisního výboru z roku 1922 Sir Graham Brady kritizoval ministry za to, že si navykli „vládnout pomocí dekretů“, místo aby se zapojili do parlamentní debaty a hlasování.


    Sir Graham řekl v pořadu BBC Radio 4’s Today: „Vláda si v otázce koronaviru zvykla vládnout dekretem bez obvyklé rozpravy, diskuse a hlasování v parlamentu, které bychom očekávali v jakékoli jiné záležitosti,“ řekl.


    Dodal: „Britové nejsou zvyklí, aby se s nimi zacházelo jako s dětmi.


    „Očekáváme, že v této zemi bude existovat parlamentní demokracie, kde naši volení zástupci v našem zastoupení mohou vyžadovat řádné odpovědi na tyto otázky, nejen mít nějaké vnucené.“


    Poslanci se chystají příští týden hlasovat o tom, zda časově omezený zákon prodlouží. Obhájce občanských svobod a zkušený novinář Peter Hitchens ve středu poznamenal: „Despotické policejní pravomoci, pozastavené volby, zákazy veřejných shromáždění. Pinochetovo Chile? Erdoganovo Turecko? Ne, je to tady,“ a vyzval Brity, aby kontaktovali své místní poslance a požádali je, aby hlasovali pro zrušení tohoto zákona.






    Reklama



    loading...









    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑