• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Robejšek varuje: Migrace je mnohem horší než korona, zvyknout si na ní nesmíme

    24-9-2020 Sputnik CZ 83 657 slov zprávy
     

    Politolog považuje za osudovou chybu, že se koronavirus stal dominantní mediální agendou. Mnohem horší než nakažlivá nemoc v zimním období je podle něj migrace, která jako trvalý proces rozkladu západní civilizace ohrožuje její bezpečnost.



    „Podstata bezpečnostně-politické výzvy migrace je ohrožení platnosti západních hodnot na evropském území. Chceme-li tedy zachovat základy vlastní bezpečnosti, tak můžeme povolit vstup do země pouze těm, kteří uznávají naše hodnoty nebo se jim chtějí podřídit,“ tvrdí Robejšek s tím, že ve všech ostatních případech jde jen o ohrožení budoucnosti naší společnosti.




    Hodnotový systém by tak podle něj měl být co nejdůsledněji bráněn. „To kupříkladu znamená, že vysoká míra tolerance, ale také hospodářské výkonnosti země musí být zaštítěna použitím síly při obraně hranic, ve kterých existuje,“ vysvětlil politolog.


    Bezpečnostně-politické dopady migrace


    Pokud to ale zabezpečeno nebude, začnou se podle něj v příznivých podmínkách liberálních společností rozšiřovat archaické kultury, které budou rozkládat hostitelské společnosti.



    „Uprchlíci ze severní Afriky a muslimských zemí se usídlují na evropském kontinentu, ale odmítají se řídit zvyklostmi zemí, do kterých přišli. Trvají na tom, že k domácí společnosti patřit nechtějí. Tak vznikají hot spoty cizí kultury, ze kterých sta tisíce nepřizpůsobivých příchozích a jejich potomků postupně rozkládají hostitelskou společnost,“ domnívá se Robejšek.



    To je podle něj nevyhnutelný vývoj, když se lidé v zaostalých civilizacích pořád ještě zabíjejí kvůli víře nebo cti svého kmene. Všímá si ale přitom paradoxu, že jedinci, kteří pak utíkají ze svých zemí hlavně kvůli brutalitě vlastní kultury, „barbarský konflikty je ale zanesou do podstatně mírumilovnějších evropských společností“.



    Pro efektivní bezpečnostní politiku je proto podle Robejška si nutné uvědomit, že „na evropské území vstupuje masa lidí, kteří žijí a myslí ve vysoké míře jednotně a zároveň v dramatickém protikladu ke zvyklostem a zákonům hostitelských společností“.

    Jejich osídlení evropských zemí navíc znamená automatické zhoršení životních podmínek a vyhlídek pro místní obyvatele, pokračuje Robejšek.


    „Domácí obyvatelé si samozřejmě všímají, že by bez migrace bylo méně zabitých, znásilněných, zraněných, okradených, zneuctěných a zastrašených, ale za to více bytů, míst v mateřských školkách a vyšší minimální mzda,“ argumentoval politolog.



    Bezpečnostně-politické dopady migrace nelze tedy podle něj popírat, vzhledem k čemuž Robejšek trvá na tom, že vlády musí ofenzivně reagovat.



    „Poučné je v této souvislosti to, jak zacházejí muslimské společnosti s lidmi, kteří se tam snaží žít podle západních hodnot. V naprosté většině případů je tato reakce, diplomaticky řečeno, radikálně odmítavá. Důvodem je to, že tam Evropany považují za ty, kteří svým způsobem života porušují tamní zvyky a sourodost vládnoucí kultury,“ upozornil politolog.



    Argument, že se my musíme chovat civilizovaněji, však pro něj není přijatelný. Tohle humánní pravidlo, podle kterého by moudřejší měl ustoupit, platí podle něj jen na dětském hřišti, zatímco v soupeření civilizací zvítězí jen ta, která se dokáže prosadit.



    „A tak i dnes způsob boje určuje ten, kdo má nižší morální standardy. Když tento fakt nebudeme respektovat, tak jsme předem prohráli. Ani morálku neubráníme morálně,“ dodal Robějšek.

    Vzkaz pro intelektuály


    Pokračoval pak, že země, které ve velkém množství přijaly migranty, se musely v každém případě přesvědčit, že „migrace ze zaostalých kultur přetěžuje hostitelskou společnost“. Robejškovi v této souvislosti přijde nestoudné, když čeští intelektuálové vyčítají lidem, že „se nechtějí přesvědčit o neintegrovatelnosti cizinců na vlastní kůži“.


    Elita by podle politologa neměla vychovávat společnost podle vlastních hodnotových představ a zájmů, ale spíše ji chránit a reprezentovat. Ale pokud obyčejným lidem nechtějí vykazovat podporu v jejich přesvědčení, že západní svět nemá nést odpovědnost za všechno utrpení světa, tak svým působením intelektuálové jen vykořisťují společnost pro svoje vlastní plány, je přesvědčen Robějšek.



    „Poslanci nebyli zvoleni a profesoři jmenováni proto, aby iracionálně podléhali návalům svého soucitu a vydírat občany. Elity si musí uvědomit, že je nevyhnutelné zacházet s migrací účelně a rozhodně. Politické a intelektuální elity musí konečně pochopit, že je ničím neoprávněnou titánskou iluzí, když věří, že dokážou odstranit příčiny migrace dříve, než migrační vlna pohltí západní společnosti a evropskou civilizaci,“ vzkazuje Robejšek.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑