• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Okamuru vytočila slova Leyenové o migrantech a penězích. „Ven z EU!“ velí

    23-9-2020 Sputnik CZ 31 609 slov zprávy
     

    Tomio Okamura ve svém živém vysílání na Facebooku upozornil na nový plán přerozdělování imigrantů, se kterým SPD nesouhlasí.



    „Evropská unie dnes oficiálně představila nový plán na přerozdělování imigrantů. Nařizované přijímání imigrantů je pro hnutí SPD naprosto nepřijatelné. Plně se naplňují moje slova. Naší odpovědí může být pouze referendum o vystoupení z EU a czexit. To řešení prosazuje SPD. Podpořte nás prosím ve volbách,“ říká Okamura.




    Pokračoval, že se podle něj ukazuje, že Evropská unie nepomáhá, ale naopak škodí. A vyzývá k vystoupení.



    „Čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe. Pokud z EU nevystoupíme, EU zničí naši vlast imigranty a islamizací, naši ekonomiku zničí Zeleným údělem a šílenými regulacemi a naše rodiny a společnost zničí genderem a sluníčkářskými šílenostmi,“ dodává.



    Připomíná také, že předsedkyně Evropské komise řekla, že v případě toho, že nebude fungovat dobrovolnost při přijímání migrantů, má na řadu přijít „povinná solidarita“. Evropská komise by v takovém případě mohla členské zemi připsat část z počtu migrantů určeného na základě výkonu ekonomiky a velikosti populace. „Přístup EU je: Když nebudeš ‚dobrovolně solidární‘, tak tě k tomu donutíme!“ upozornil politik.



    Okamura také poukazuje na další slova Leyenové, podle níž není otázkou, zda by se měly členské státy solidárně zapojit a přispívat, ale jak to udělají.



    „EU prosazuje politiku cukru a biče. Pokud přijmou státy migranty z přetížených zemí či lidi ‚zachráněné‘ na moři, dostanou na každého člověka příspěvek 10 tisíc eur (270 tisíc korun). To jsou ale naše peníze! Ne peníze Bruselu! EU nás chce korumpovat za naše peníze. A té zemi, která odmítne přijímat migranty, bude hrozit soud a pokuta. Pokud nebudou chtít členské státy takové migranty přijímat, mohou také na své náklady zařídit návrat těch, kteří nemají právo na azyl. Právo na azyl ale bude mít podle současných pravidel v EU většina z nich. Proč to máme zařizovat my? Ať si každý stát hlídá své hranice a svou migrační politiku. My můžeme dobrovolně pomoci někomu chránit hranice, ale odmítám, aby nám někdo něco nařizoval!“ říká Okamura.



    Na závěr Tomio Okamura uvedl, že nařizované přijímání imigrantů je pro hnutí SPD nepřijatelné a ukazuje se, že EU nepomáhá, ale škodí. „Čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe. Pokud z EU nevystoupíme, EU zničí naši vlast imigranty a islamizací, naši ekonomiku zničí Zeleným údělem a šílenými regulacemi a naše rodiny a společnost zničí genderem a sluníčkářskými šílenostmi,“ řekl závěrem.



    Povinná solidarita


    Plán, který byl vytvořen Německem, pojednává o reformě migrace. Jde například o podporu zahraničních států na zastavení migrace dříve, než se lidé dostanou do Evropy.


    Rovněž by se právně uložila všem členským státům povinnost, aby výměnou za financování z rozpočtu EU hostily svůj podíl uprchlíků. To ale Polsko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Česká republika a další odmítly.


    Jak by fungoval tento „povinný mechanismus solidarity“, řekli agentuře Reuters úředníci a diplomaté EU obeznámení s plánem Evropské komise.



    Komise každoročně uvede, kolik uprchlíků bude muset každý členský stát přijmout, a to na základě velikosti jeho ekonomiky a počtu obyvatel, jakož i odhadovaného počtu příchozích.

    Státy EU by dobrovolně přislíbily, kolik žadatelů o azyl a migrantů budou hostit nebo vrátí do země původu.


    Blok by zaplatil členským státům 10 tisíc eur za každého dospělého a 12 tísíc eur za každou nezletilou osobu bez doprovodu.


    Pokud stát nedodrží své povinnosti, může proti nim EK zahájit řízení o nesplnění povinnosti, těmto státům by mohly být uloženy vysoké pokuty, proces by však trval roky.


    Česká vláda dlouhodobě zdůrazňuje, že žádný mechanismus založený na povinných kvótách nepodpoří. Systém dočasných uprchlických kvót skončil podle dohody v roce 2017. Na trvalé reformě azylového systému se unijní státy i přes několik pokusů nikdy nedohodly.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑