• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vatikánská akademie zveřejnila fotografii Panny Marie, která drží černého Ježíše

    16-9-2020 Svobodné Noviny 163 320 slov zprávy
     

    Papežská akademie života zveřejnila na Twitteru upravenou verzi Michelangelovy sochy Pietà, na které bylo černé tělo Ježíše Krista.


    Papežská akademie v čele s arcibiskupem Vincenzem Pagliou ve svém příspěvku nazvala fotografii „Obraz, který stojí za řeč.“




    V článku nazvaném „Papežská akademie pro život dělá silné protirasistické prohlášení s„ Black Lives Matter “Pietà,“ ocenila dílo katolická tisková agentura Novenanews.com a spojila jej přímo s hnutím Black Lives Matter.



    Několik katolických prelátů však BLM tolik nepodporovalo, včetně jihoafrického kardinála Wilfrida Foxe Napiera, který hnutí obvinil ze zrady černé komunity.


    Black Lives Matter se „zavázalo k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí“ ústředních pro zdravou společnost, prohlásil letos v červenci kardinál Napier.


    Poslání Black Lives Matter „naznačuje, že hnutí je uneseno zájmy a stranami zavázanými k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí, které po staletí podléhaly nejlepším civilizacím a kulturám!“ napsal kardinál na Twitteru.


    Napier se ve své kritice přidal k rostoucí skupině křesťanských a černošských vůdců, kteří odsoudili BLM za odmítnutí kmenové rodiny a za úplné přijetí LGBT agendy, včetně vyloučení „heteronormativity“ a prosazování „divné kultury“.


    Při hodnocení problémů BLM kardinál poznamenal, že pokud by se BLM skutečně zajímalo o hodnotu černých životů, odsoudilo by potratový průmysl a jeho nepřiměřený negativní dopad na černé životy.


    „Další zásadní zkouškou autenticity hnutí Black Lives Matter bude jeho postoj vůči plánovanému rodičovství a potratovému průmyslu!“ poznamenal kardinál v samostatném příspěvku na Twitteru.






    Reklama



    loading...









    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑