• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Vyčerpanie zo stresu je nebezpečnejšie ako COVID-19

    31-8-2020 Zem & Vek 83 632 slov zprávy
     



    Ilustračný obrázok: Shutterstock

    Náš každodenný život je plný rizík. Množstva rizík. Každý rok zomrie pri automobilových nehodách 30 až 40 tisíc Američanov, ale nikto z nich nie je ochotný vzdať sa automobilov, aby sa predišlo možnosti úmrtia v prípade nehody. Srdcové choroby ich ročne zabijú viac ako 600 tisíc a napriek tomu jedia „fast-food“ a priberajú. Cukrovka dostane do hrobu v Spojených štátoch 80 tisíc ľudí, ale cukor sa nezakazuje. 50 tisíc si vezme život a zavedením opatrení proti COVID-19 sa počet samovrážd dostal na úroveň z čias hospodárskej krízy 30.rokov. Každý rok sa milióny detí nakazia chrípkou a zomrú na ňu stovky ľudí. Školy sa však kvôli tomu nezatvárali a nepožadovali nosenie rúšok, aby sa zabránilo šíreniu.


    Vládne Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC) odhadlo, že v roku 2009 na svete zomrelo na vírus H1N1 až 500 tisíc ľudí už v prvom roku šírenia. Celkovo sa predpokladá, že 80% úmrtí sa vyskytlo u ľudí mladších ako 65 rokov. Školy však svoje brány nezatvorili, ľudia nenosili rúška a ekonomika sa „nevypla.“ V roku 1968 tzv. hongkongská chrípka zabila asi 4 milióny ľudí na svete. Nielenže sme nezablokovali ekonomiku kvôli ohromnému číslu, ale dokonca sa uprostred epidémie konal aj trojdňový Woodstock Rock Festival v štáte New York.


    Nie je to tak, že sa náš život zastavil a ktosi nám diktuje, čo môžeme a nemôžeme robiť na základe strachu z každého nového nebezpečenstva? Nemali by sme nechať na každého jednotlivca, aby sa rozhodol aké riziká je ochotný podstúpiť? Slávne vyhlásenie v prvom inauguračnom príhovore Franklina D. Roosevelta sa dnes javí rovnako vhodne: „Jedná vec, ktorej sa musíme báť, je strach samotný.“


    Strach je oveľa smrteľnejšia a nákazlivejšia choroba ako COVID-19. Strach zvyšuje krvný tlak na nezdravú úroveň. Strach nás ovplyvňuje, aby sme robili nesprávne rozhodnutia. Obávame sa kritiky, obávame sa odhalenia myšlienok, obávame sa urážok od ostatných a obávame sa nákazy vírusom, ktorý nie je nebezpečnejší ako vírusy minulosti.


    Ako lekár s 25-ročnou praxou vám poviem, čo hovorím svojim pacientom: nemali by ste sa báť koronavírusu. Mali by ste sa správne pripraviť a chrániť tých najzraniteľnejších doma, v podnikoch a spoločnosti, ale mali by ste sa pripojiť k všetkým ostatným, ktorí žijú život v maximálnej slobode, s ochranou a preventívnymi opatreniami podľa zdravého rozumu. Prestaňte počúvať tých, ktorí chcú, aby ste zostali v stave chronického stresu. Vypnite mainstreamové médiá využívajúce strach, aby pútali vašu pozornosť. Zapnite priateľstvo, optimizmus a život.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Preložené a skrátené z: Fear fatigue is more dangerous than COVID-19; autor: Jeffrey I. Barke, M.D.; The American Thinker, 9.8.2020


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.





    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑