• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Gender filmové festivaly ako záchranná slamka v období úpadku západnej kultúry

    28-8-2020 Zem & Vek 114 846 slov zprávy
     



    Foto: Screenshot YouTube

    V uplynulých  rokoch, našim premiérom milovaní, obyčajní ľudia určite nadobudli dojem, že celá planéta vyrazila do podivného „gender pochodu.“ Pohlavno-inžinierske tendencie sú vo všetkom. Pred pol storočím sa väčšina obyvateľstva obliekla do riflí a v súčasnosti ju tlačia do dúhových a pestrofarebných aktivít. Novinári a kultúrni činitelia sa domnievajú, že sa akousi záchrannou slamkou v období úpadku západnej kultúry a krachu západnej civilizácie stávajú už aj genderné filmové festivaly.


    Informačná agentúra Vesti24 zverejnila zaujímavú reportáž, v ktorej poukázala na to, že najväčšími svetovými filmovými festivalmi otriasajú zmeny – ako inak, genderideologické. Ako príklad, prezentuje program dvoch festivalov, ktoré sa onedlho budú konať aj napriek pandémie koronavírusu – v Benátkach a Berlíne. Prízvukuje, že hlavne program Berlínskeho podujatia skorigujú v duchu „dúhovo-gender“ tendencií.


    V Benátkach iba skrátia program, účastníci a hostia povinne budú mať rúška, lístky sa predávajú iba online a nie v pokladniach, vo filmových sálach budú dodržiavať odstup medzi divákmi poldruha metra atď. Festival slávnostne otvoria 2. septembra a do Benátok už dnes cestujú herci a režiséri z 50 štátov. Na čele poroty bude austrálska herečka a režisérka, držiteľka dvoch Oscarov Catherine Élise „Cate“ Blanchettová.


    Berlínske fórum sa uskutoční neskoršie – vo februári budúceho roka, ale organizátori už avizujú „zaujímavé“ novinky: ceny najlepším sa nebudú udeľovať v mužskej a ženskej kategórii, ale v spoločnej, takpovediac, genderovo neutrálnej… Sošku „Medveďa“ udelia hercovi/herečke v hlavnej úlohe a vo vedľajšej úlohe. Organizátori svoje „revolučné gender zmeny“ vysvetľujú tým, že chcú vyhovieť moderným trendom a hlavne mladému publiku.


    Nastanú zmeny aj v systému výberu filmov: organizátori sa vynasnažia, aby do konkurzného  programu zaradili polovicu filmov žien-režisérok a nie tretinu, ako to bolo vlani, keď počas jubilejného Berlínskeho festivalu hostia dokonca podpísali petíciu za zavedenie podobných kvót. V relácii televízii Vesti24 pripomenuli, že prvý raz sa nominácií „najlepší herec“ a „najlepšia herečka“ vzdali na festivale MTV v roku 2007 a prvou „gendernou“ víťazkou sa v spoločnej kategórii vtedy stala britská herečka Emma Charlotte Duerre Watsonová.


    Herec Sergej Puskepalis, ktorý si vlani z Berlína odviezol najvyššiu cenu – „Medveďa“ za hlavnú mužskú úlohu, bol nepríjemne prekvapený rozhodnutím organizátorov budúceho berlínskeho filmového festivalu. „Je to, bezpochyby, útok na základné veci, na tradície, na ktorých sa zakladá filmový priemysel, ktorý vytvára hrdinov, hrdinky. Neskôr z týchto hrdinov a hrdiniek berú príklad ľudia, snažia sa ich napodobňovať, byť takými, ako oni. A čo teraz? Budú napodobňovať akési hmlisté postavy, ktoré sa budú hodnotiť tiež podľa akýchsi nepochopiteľných kritérií?..“


    Takmer všetky veľké filmové festivaly sa pripojili ku genderideologickému, rasovému a ďalším, v súčasnosti „moderným“ prúdom. Dochádza k ozajstným kuriozitám. Napríklad, v roku 2016 sošku Oscara obvinili z toho, že je príliš… biela, teda nie je rasovo-politicky korektná… Navyše práve v tom roku medzi nominantmi nebol ani jeden Afroameričan, čo označili médiá za rasovú diskrimináciu. Celá vec sa takmer skončila bojkotom festivalu a organizátori prisľúbili, že podobné „chyby“ už nikdy nezopakujú…


    Organizátori Berlínskeho filmového festivalu sa snažia byť v prednej línii „genderných vojsk.“ Práve tam po prvý raz udelili prémiu v kategórii filmov o sexuálnych menšinách. Novinky z Berlínu veselo preberajú organizátori mnohých ďalších festivalov.


    Známy filmový režisér Karen Šachnazarov v rozhovore pre televíznu stanicu Vesti24 podčiarkol, že sme svedkami začiatku krachu západnej civilizácie a prirodzene v následku toho došlo aj k úpadku západnej kultúry. A preto sú „gender“ festivaly svojráznou záchrannou slamkou pre časť európskeho a zaoceánskeho spoločenstva.


    Poukázal na to, že všetky tieto „moderné gender novinky“ sú absolútne nepochopiteľné a cudzie pre iné civilizácie – čínsku, indickú, ruskú, slovanskú, moslimskú, budhistickú a pod. Väčšina ľudí z týchto civilizácií odmietne hnilé „piliere“ západnej civilizácie, ktorá práve preto upadá a krachuje, lebo stojí na hlinených nohách a verejnosti často podsúva neprirodzené a škodlivé „hodnoty.“



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroje:


    Никого не обидеть: „красные дорожки“ становятся гендерно-нейтральными, Vesti24, 25.8.2020


    https://www.youtube.com/watch?v=3ys8TQ9zInA


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.





    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑