• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Názor debila! Ale německé diktáty vám chutnají?“ Fotografie o zákazu prodeje ruské zmrzliny rozzuřila Twitter

    21-8-2020 Sputnik CZ 67 367 slov zprávy
     

    „Dne 21.8 se neprodává Ruská zmrzlina. Prosíme rodiče, aby dětem vysvětlili proč,“ uvádí se na ceduli.



    Fotografie a rozhodnutí tohoto gastronomického podniku rozdělila uživatele do dvou táborů.


    „Správně. Dětem je třeba tento den připomínat,“ napsal v komentářích uživatel @petraluksip. 


    „Jak jim ho připomínáš? Teda máš-li děti. Jak připomínáš například zradu v Mnichově? Jak vraždění Němců během války? Zabíjení americké armády ve Vietnamu, Koreji, Sýrii, Libyi, Afghánistán, Irák, Jugoslávie, atomové bomby na Japonsko, Drážďany, Hamburg, atp.? Děti to jistě zajímá, že?“ oponoval @MA3X8.


    Na příspěvek reagoval též český politik František Matějka. „Říkám si, jestli to dá s nějakým německým zbožím na den zahájení války nebo výročí Mnichovské dohody,“ napsal.


    „Ale německé diktáty vám chutnají? A historie před rokem 68 až k druhé světové válce taky nic? Německo ok/Rusko hnůj? Názor debila,“ zanechal svůj názor @Greatmichael13.


    Svůj tichý souhlas s podnikem vyjádřil dokonce slovenský premiér Igor Matovič. Předseda vlády zveřejnil obrázek na svém Facebooku, ale velkou podporu stejně nedostal.




    „Vyslovený hňup učí děti k nenávisti celého národa!!!“ reagoval jeden ze sledujících premiéra na jeho nový příspěvek.



    Slovenský politik a historik Eduard Chmelár také nezůstal lhostejný k tomuto tématu a okomentoval ceduli na své facebookové stránce. „Tak už to tu máme zase. Nějaké omezené bytosti se to možná může zdát vtipné, ale mně už tento každoroční festival protiruského šovinismu pořádně leze na nervy,“ uvedl na začátek.


    Pak přišel s řadou otázek, v nichž nechybělo ironické porovnání. „Mám tomu rozumět tak, že v tomto českém podniku se na výročí protektorátu neprodává německé pivo a bavorská šunka? A budou snad staženy z prodeje i polské bonbóny, maďarský guláš a bulharská musaka, neboť nás obsadila vojska států Varšavské smlouvy?“ napsal.



    Poté se rozhodl dalšími dotazy upřesnit některé okamžiky z dějin. „A proč najednou ti, kteří neustále připomínají, že nás osvobodili i Ukrajinci, Gruzínci, Bělorusové a další, zúžili okupanty jen na Rusy? Tuší vůbec, že například takovou Nitru obsadili kompletně Maďaři?“ poznamenal.


    Došla řada i na připomínku Německa. „Představte si, že někdy v roce 1997, 52 let po nacistické okupaci, bychom veřejně projevovali takové šovinistické nálady vůči Němcům. A to nás ve 20. století obsazovali dvakrát (v roce 1944 i v roce 1968). Absurdní,“ podotkl Chmelár.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑