• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Okamura žádá vládu, aby odpověděla na aktuální otázky před možným zavedením nových plošných opatření. Na co se ptá?

    18-8-2020 Sputnik CZ 52 480 slov zprávy
     

    Vzhledem k pokračujícímu růstu počtu nakažených covidem-19 a blížícímu se konci prázdnin a návratu dětí do školy ministerstvo zdravotnictví avizovalo plošný návrat roušek ve všech veřejných vnitřních prostorách od 1. září. Budou následovat další přísná omezení, která byla zavedena na jaře? To zatím není známo, ale celková situace vyvolává u poslance a předsedy strany SPD Tomia Okamury dost otázek. Sdílel je v příspěvku na Facebooku.



    „Jaké je skutečné a reálné zdravotní riziko u nemoci, která u drtivé většiny pozitivně testovaných probíhá nyní bez příznaků nebo s lehkým průběhem? Nemůže opět dojít k nárůstu rizik u ostatních diagnóz, kde dojde k prodloužení času léčení nebo péče vlivem omezení provozu, nebo vlivem


    karantény? Proč se nedaří chránit ohrožené skupiny seniorů v Domovech seniorů? Prověřují se informace o efektivním účinku některých dostupných a relativně levných léků, které byly podány starším lidem s příznaky nemoci?“ ptá se politik.


    Část otázek věnoval systému takzvané chytré karantény: „Proč stále nefunguje chytrá karanténa a jaká je skutečná realita efektivity takzvané chytré karantény?“



    Okamura podotkl, že „je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům.“

    Připadá mu „šílený“ ten stav, ve kterém jsou nyní Češi kvůli epidemii covidu, protože „neexistuje jakékoli meřítko, jak určit, co je u covidu epidemie nebo ne“. Jako příklad standartu jiných nemocí uvedl chřipku o hranici 1600–1800 případů nákazy na 100 000 obyvatel.



    „V případě covidu takovou hranici nikdo nestanovil a zřejmě to nikdo nechce, protože samozřejmě počty nakažených jsou oproti chřipce téměř 30násobně nižší. Dnes to je například 5816 nakažených lidí na 10 milionů, tedy 58 na sto tisíc,“ napsal a upozornil na ekonomické škody, kvůli kterým se lidé dostávají do závislosti na státu.






    Aktuální situace s covidem-19 v Česku


    Od počátku koronavirové epidemie, která u nás vypukla 1. března, již uplynul nějaký ten pátek. Za celou tu dobu se v naší republice objevilo celkem 20 012 případů nákazy touto nemocí. Připomeňme, že tisícovou hranici počet nemocných přesáhl 21. března. Po 105 dnech od začátku epidemie se počet potvrzených případů dostal na 10 000 a současná hranice 20 000 nemocných byla pokořena jen za dalších 64 dní. Nemoc tedy neslábne.



    Ze statistik však také vyplývá, že zhruba sedm z deseti nakažených už se z nemoci uzdravilo. I tak je ale v současné době zaznamenáno 5 181 aktivních případů. Smutnou zprávou je, že na koronavirus dosud v Česku zemřelo již 399 lidí. Naopak se z nemoci uzdravilo již 14 622 osob. Dle posledních údajů bylo provedeno 798 770 testů.

    Pozitivní je alespoň to, že nemoc má u většiny nakažených mírný průběh, a tak je nyní v nemocnicích hospitalizováno jen 96 lidí s koronavirem.


    Nejvíce zasaženým regionem je aktuálně okres Plzeň-sever, kde za posledních sedm dní přibylo 42 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Následuje Klatovsko a Frýdecko-Místecko s 32 případy na 100 tisíc obyvatel. V Praze je to necelých 30 případů stejně jako na Uherskohradišťsku.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑