• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Expert uvedl, jak snížit škodlivost Wi-Fi v obyčejném bytě

    15-8-2020 Sputnik CZ 79 284 slov zprávy
     

    Ředitel Kosarev uvedl, že nebezpečí Wi-Fi zatím nebylo potvrzeno žádnou významnou studií.



    „Co se týče Wi-Fi vln, proběhlo mnoho studií, ale zatím žádná mezinárodní nebo významná organizace nepotvrdila, že mohou poškodit lidské zdraví,“ uvedl expert.



    Následně odborník uvedl, že záření vychází z každého elektrického zařízení.



    „Elektromagnetické záření vychází z routeru. Ale záření vychází z jakéhokoliv elektrického zařízení, které používáme. My se přece nebojíme vln, které vychází z rychlovarné konvice,“ poznamenal expert.



    Pozor na veřejné Wi-Fi


    Připojení k bezplatné veřejné Wi-Fi může uživatele ohrozit nejen stažením výzvědných programů, ale také únikem osobních dat.


    Počet bezplatných Wi-Fi sítí se každým rokem zvyšuje, dnes je mají nejen na letištích a ve velkých restauracích, ale také v parcích, kavárnách, kosmetických salonech apod. Přitom uživatel často nemusí použít heslo a absolvovat autorizaci.



    Navíc uvedl, že hackeři často vytvářejí falešné sítě pod rouškou legálních Wi-Fi organizací, restaurací, obchodních středisek. Jakmile se k nim člověk připojí, hned se dostane do léčky hackerů.


    Škodlivý software


    Nejpopulárnějším je u zločinců trojan a infostealer Agent Tesla, který se používá na krádež hesel Wi-Fi a získání registračních údajů z Outlooku. 


    Na druhém místě jsou botnet Phorpiex a program XMRig, které zasáhly po 2 %. Phorpiex šíří škodlivé softwary, mj. typu sextortion (vymáhání peněz za osobní fotografie a videa z kamer uživatele) a XMRig se používá na těžbu kryptoměny Monero.



    Mezi mobilními hrozbami byly v červnu na světě nejpopulárnějšími trojan dropper Necro – stahuje škodlivé softwary, spouští neodbytnou reklamu a abonuje placené služby, Hiddad poskytuje práva superuživatele (například administrátora) staženému škodlivému softwaru a napomáhá jeho zavedení do systémových procesů, také Lotoor, který využívá zranitelností OS Android, aby získal privilegovaný přístup na cracknutá zařízení.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑