• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Neuvěřitelná otázka na ČT: Má Česko nějaké páky, aby umravnilo Bělorusko

    13-8-2020 První Zprávy 61 377 slov zprávy
     


    Neuvěřitelná otázka na ČT: Má Česko nějaké páky, aby umravnilo Bělorusko

    V České televizi se dějí věci a padají otázky jako například ta v Interview ČT24 ve středu 12. srpna 2020, kterou položila Jana Peroutková ministrovi zahraničí Tomášovi Petříčkovi. Redaktorku zajímalo, zda-li máme nějaké páky, abychom umravnili režim v Bělorusku.



    Pohled do studia ČT, kde probíhal pořad Interview ČT24


    13. srpna 2020 - 08:15




    „Běloruské volby nebyly svobodné, země se vzdaluje od Evropské unie,"  prohlásil  ministr zahraničí Tomáš Petříček, který věří, že situaci je možné řešit dialogem a ne tak, jak režim prezidenta Alexandra Lukašenka  násilně potlačuje protesty.



    Ministr Petříček také vyzval prezidenta  Lukašenka, aby tvrzení o tom, že se Česko podílí na organizaci protivládních protestů, podpořil důkazy, pokud obvinění  myslel vážně.



    „Tato vyjádření jsou naprosto nemístná. Česká vláda se na organizaci demonstrací nijak nepodílela. My se dlouhodobě snažíme podporovat občanskou společnost, lidé v Bělorusku mají právo promlouvat do veřejného dění. Svoboda slova a shromažďování by měly být v Evropě standardem,“ řekl  šéf české diplomacie v jedné z odpovědí na otázky redaktorky, která se v jednu chvíli opravdu zeptala, na možné páky, aby se běloruský  režim umravnil.

    Ve středu 12. srpna 2020 si ministerstvo sídlící v Černínském paláci předvolalo běloruského velvyslance. Zástupci ministerstva vyjádřili podle ministra Petříčka nesouhlas s tím, co se v Bělorusku děje, ale také s průběhem předvolební kampaně, zatýkáním opozičních kandidátů a zamezení vstupu mezinárodních pozorovatelů do země.



    Na sociálních sítích se události v Bělorusku a počínání českých politiků probírají i z jiných úhlů pohledu.



    Část diskutujících se diví ostré kritice Andreje Babiše dění v Bělorusku zvláště, když sám poznal, jak je snadné naplnit desetitisícovými zástupy lidí Letenskou pláň požadují pod vedením šikovných aktivistů na tribuně odstoupení po volbách řádně ustanoveného premiéra a některých členů vlády.



    Jiní diskutující připomínají zase tvrdé policejní zásahy proti demonstrantům ve Francii nebo v Barceloně, proti kterým nikdo z kritiků dění v Bělorusku tehdy neprotestoval. Inu taková je hnusná politika a je dobře, že někteří pozorní lidé to prokoukli.








    Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
    Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...













    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑