• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ruská protikoronavirová vakcína. Jednoduché, jako všechno geniální

    11-8-2020 Sputnik CZ 35 282 slov zprávy
     

    Existuje i další způsob: zachránit lidi před nakažením koronavirem. Koneckonců, čím více lidí je odolných vůči nemoci, tím silnější bude imunitní vrstva ve společnosti, tím dříve skonči epidemie.  



    Dosud odolnost k nemoci vznikala pouze tehdy, pokud ji člověk prodělal. Existuje však i bezpečnější možnost - imunizace. Navíc existuje účinná a bezpečná vakcína, kterou vytvořili odborníci z centra Gamaleja (ruský Národní centrum epidemiologie a mikrobiologie Nikolaje Gamaleja, pozn.red.). To v komunitě mikrobiologů je stejnou značku jako Mercedes v automobilovém průmyslu. 

    Vědci ústavu již úspěšně vytvořili vakcíny proti Ebole a MERS, a navíc vypracovali bezpečný a efektivní způsob, jak je vytvořit - vektorový. K neškodnému pro člověka adenoviru jako k „nosné raketě” připojují kousek „vesmírné stanice” - koronaviru. A pouštějí to uvnitř organizmu člověka. Poté se vytvoří imunita jak vůči „nosné raketě“, tak i „vesmírné stanici“. Pro upevnění úspěchu je za tři týdny spuštěna stejná „orbitální stanice“ na další „nosné raketě“ - dalším adenoviru. A znovu se vytváří imunita. Výsledkem je slabší imunita pro adenoviry (koneckonců, organizmus to nepotřebuje), a stabilní a spolehlivá imunita vůči koronaviru. Jednoduché, jako všechno geniální! 



    Vakcína již byla testována na dobrovolnících, prvními z nich byli všichni zaměstnanci centra Gamaleja. Poté byla vakcína testována na vojenských dobrovolnících. Žádné komplikace, všichni mají silnou imunitu. 


    Není divu, že hned prošla tiskem vlna kritiky – od výmyslů o krádeži technologii do pseudovědeckých spekulací o možném zhoršení stavu v případě nakažení koronavirem během vytváření imunity vůči vakcíně.  


    Otázka je, kdo financuje tuto kampaň v tisku? Na kom jsou závislý „nezávislí odborníci”? Na výrobcích jiných vakcín, které dosud zaostávaly za ruskými. Také na výrobcích antivirových léčiv - někdy účinných léků, ale pouze pro mírné formy nemoci a s velkým množstvím vedlejších účinků. 


    * Autor je ruský resuscitátor, profesor fakulty základní medicíny Moskevské státní univerzity.


    Názory vyjádřené v článku se nemusí vždy shodovat s postojem Sputniku.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑