• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Expert prozradil, jak „vyčistit“ internet od zbytečných informací o sobě

    6-8-2020 Sputnik CZ 59 276 slov zprávy
     

    „Informace o vás mohou být na milionech webů a nemůžete je odstranit jen pouhým stisknutím tlačítka. A málokdo bude střídavě vyjednávat s každým jednotlivým zdrojem, který například přetiskl vaši biografii,“ vysvětluje odborník.



    Odstranění nežádoucích informací je zpravidla rozhodnutím soudu. Například, pokud chce státní úředník vymazat nějaké informace ze své biografie na internetu, bude muset prokázat u soudu, že je to lež, poznamenává Kuskov.



    „Každý člověk, stejně jako společnost, prožívá celý svůj život s během této doby se může stát cokoliv – jsou zde vzestupy a pády. To vše je součástí života a mazání informací není zcela správné,“ říká Kuskov.



    Pokud jde o mazání osobních údajů na sociálních sítích, ke kterým jste například ztratili hesla, musíte kontaktovat správce sociální sítě, dokázat jim, že účet patří vám, a pak získat přístup k vašemu profilu a odstranit nežádoucí informace, vysvětluje odborník. 


    Pokud jsou však vaše osobní údaje publikovány bez vašeho svolení, jedná se o porušení práv. Nežádoucí obsah lze odstranit pouze prostřednictvím soudů, uzavírá dané téma expert.


    Proč není dobré mít v telefonu osobní data?


    Dříve Kuskov sdělil, že osobní data v telefonu není dobré uchovávat, protože se jich mohou zmocnit podvodníci, kteří je buď odcizí, když nemáte v telefonu potřebnou ochranu, anebo je získají přes nastavené trojské virové programy.


    SIM karta se dá pochopitelně zablokovat, nikdy v ní však nesmíte uchovávat velmi tajné informace. Tím se myslí například to, kde máte klíče od domu či čísla vašich skříněk v bance, dodal expert.



    Podle jeho slov každý úkon s počítačem nebo chytrým telefonem znamená možnost přítomnosti škodlivých programů. Ve většině případů jde o skryté softwary, které posílají ta nebo jiná data.


    Na druhou stranu se dá přítomnost škodlivých programů zjistit v jistou chvíli podle různých projevů mobilu: když se sám zapne nebo vypne, anebo, když se přehřeje, i když jej nepoužíváme.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑