• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zbořil: Přišel jsem, viděl jsem a proto nařizuji!

    31-7-2020 První Zprávy 85 448 slov zprávy
     

    1. srpna 2020 - 03:20



    Nejen v posledním týdnu slýcháme zprávy o novém šíření koronaviru, kromě toho v této době kdy lidé nechodili na úřady, tak naopak úřady mají více času a zjišťují stále více informací o lidech a to nejen u nás, ale i v zahraničí.



    Co vy na to pane Zbořile?



    „Máte pravdu, že nastává situace, na kterou upozorňovalo spousta lidí, že by mohla být koronavirová krize zneužita pro omezení občanských práv lidí nejen v České republice, ale i po celém světě. Já si myslím, že je to pravda, ale jen do jisté míry, koronavirová krize se stala jenom takovým katalyzátorem tohoto procesu, ale k byrokratizaci našich životů dochází už delší dobu a přispěla k tomu digitalizace našich činů, ale i naší hlouposti. Vždyť kolikrát lidé volali a dodnes volají, aby se díky elektronické evidenci něco zaznamenávalo, něco sledovalo, ale ono taky znamená, že ty záznamy o nás, které se dříve hromadily na papírech, jsou nyní mnohonásobně větší a každý den se to zvětšuje a co je na tom absurdní, že si o to sami říkáme.



    Samozřejmě v takové krizi jako je koronavirová se nejlépe orientují lidé, kteří mají vojenský způsob uvažování, tzn.přišel jsem, viděl jsem a proto nařizuji. A k tomu je zapotřebí vytvořit určitou subkulturu, proto demonstrace v Srbsku a u nás nedávno na Staroměstském náměstí a nebo i místy na světě, jsou vlastně demonstrace za to, aby kontrola našich životů byla co největší: Vláda musí udělat! Vláda musí říct! Vláda musí….! A můžeme si to převést do toho byrokratického Stát musí…



    A nové technologie k tomu všemu přispívají, prostě víme, že jsme od rána do večera sledováni a že proti tomu nikdo nemůže nic dělat, všichni jsme pod okamžitou kontrolou, otázka je zda se toho máme obávat nebo proti tomu něco dělat, ale podle mého názoru zastavit se to nedá, takže se s tím musíme smířit a nepřidávat žádnou svou iniciativu a nepomáhat státnímu zřízení, aby nás omezovalo dál v našich právech,"popisuje Zdeněk Zbořil.



    Dalším úkazem koronavirové krize je, že lidé se více dívají na dokumenty, televize točí nové dokumenty, protože  lidé počítají s tím, že se už nikam nepodívají …



    „Kdyby by to bylo takhle jednoduché, tak by to vůbec nevadilo, alespoň se v televizích nebude tolik vařit a naopak lidé se budou poučovat, bude to přispívat k obecné vzdělanosti a obecné kultuře.



    Cestovní kanceláře krachují, nejsou na tom jako automobilky, které mohou propouštět zaměstnance, aniž by to nějak významně pocítily, naopak propouštění zaměstnanců v cestovkách znamená jejich krach," dodává Zdeněk Zbořil.

    Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.





    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)









    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑