• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Nové ruské elektromagnetické delo: funguje ako „mikrovlnná rúra“ a zlikviduje všetky bezpilotné lietadlá

    16-7-2020 Zem & Vek 126 452 slov zprávy
     



    foto: Forbes

    Na svete pokračujú preteky v zbrojení. Podniky vojenského priemyslu vyrábajú ako obranné, tak aj útočné zbrane. Občas je hranica medzi prvými a druhými je dosť pomyselná. Západní analytici a média si všímajú, že Rusko pracuje na vytvorení elektromagnetického dela, ktoré môže efektívne používať v prípade útoku nepriateľa, hlavne zo vzduchu. Nová zbraň dokáže vyradiť z prevádzky prakticky všetky druhy elektronických zariadení. Túto novinku si všíma časopis Forbes.


    Uvádza, že mechanizmus práce nového ruského elektromagnetického dela pripomína fungovanie… mikrovlnnej pece. Najnovšie zariadenie dokáže určiť polohu nepriateľa a nasmerovať naňho elektromagnetické vlny obrovskej sily. „Vytvorenie zameriavacej energetickej zbrane, ktorá môže vyradiť z prevádzky bezpilotné lietadlá, je to jeden zo spôsobov, ako predbehnúť ostatných vo vojenskej oblasti,“ prízvukuje Forbes.


    Vytvorenie podobnej zbrane pokračuje v rámci bojových skúseností, ktoré ruská armáda  nadobudla v Sýrii, kde tiež bola nútená bojovať proti dronom. Rusko vytvára mohutný obranný štít, ktorý ho má ochrániť pred bezpilotnými lietadlami, hlavne v prípade útokov zo západu.


    „Moskva vytvára novú zbraň v tom čase, keď západné bezpilotné lietadlá stále monitorujú ruské hranice,“ podotýka autor článku Kelsey D. Atherton. Podľa neho, podobné elektromagnetické delá sa budú umiestňovať na diaľkovo riadené verzie ruských stíhačiek šiestej generácie, ktoré sa v súčasnosti pripravujú v Rusku.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    Zdroj:


    Russia working on directed energy weapon, Forbes, 14.7.2020


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.





    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑